תגיות

,

לילות ונציה הקסומים

מקהלת ברתיני תקיים את הקונצרט השלישי בסדרה "הכורלית הקטנה" בסימן יצירות של מלחינים איטלקיים מתקופת הבארוק.

על הקונצרט ינצח דן רפופורט, מנהלו האמנותי של אנסמבל הסולנים מוונציה, "קוואדריוויום". האנסמבל יתארח בקונצרט בהופעת בכורה בישראל. כמו כן יתארחו זמרות הסופרן הבינלאומיות, שרה בינו (איטליה) ואלכסנדרה ווילסון (אוסטרליה/איטליה/ישראל) וזמרת הסופרן הישראלית יובל אורן

15.3, אולם צוקר בהיכל התרבות ת"א, 20:00


הקונצרט השלישי בסדרה "הכורלית הקטנה" של מקהלת ברתיני, יתקיים ביום חמישי 15.3 באולם צוקר בהיכל התרבות בת"א. בקונצרט זה תארח מקהלת ברתיני את "קוואדריוויום", אנסמבל סולנים מוונציה בהופעת בכורה בישראל, את זמרות הסופרן הבינלאומיות שרה בינו ואלכסנדרה ווילסון וזמרת הסופר הישראלית יובל אורן . מנהלו האמנותי של האנסמבל, הישראלי דן רפופורט, ינצח על הקונצרט.

Dan Rapoport קרדיט אלנה פרינה

בתוכנית הקונצרט יצירות של מיטב מלחיני הבארוק האיטלקיים אשר יצירותיהם היפות אהובות על הקהל מאז ועד ימינו: ויוואלדי, פורפורה, אלבינוני וסלומונה רוסי (המלחין היהודי שלמה בן משה). בנוסף, תבוצע יצירה איטלקית של מלחין הבארוק הגרמני-אנגלי, הנדל.

בסדרה הכורלית הקטנה מארחת מקהלת ברתיני מקהלות ואנסמבלים מעולים מהארץ ומהעולם. כל קונצרט מציג פן אחר לחלוטין ומרתק של המוסיקה הקלאסית הקולית והכלית לדורותיה. כל קונצרט מלווה בהרצאה ובמפגש עם האמנים.

אנסמבל קוואדריוויום מוונציה מתמחה בביצוע מוסיקה איטלקית עתיקה לצד מוסיקה מודרנית, ועובר בגמישות בין סגנונות מוסיקליים עבור קהלים מגוונים. במקביל להופעותיו בפסטיבלים, בבתי אופרה ובמוזיאונים, מופיע האנסמבל באתרים היסטוריים יוצאי דופן ההופכים את הופעותיו לחוויה ייחודית. זוהי הופעת הבכורה של האנסמבל בישראל.

קוואדריוויום- קרדיט סטפנו ברונו

אלכסנדרה ווילסון – זמרת הסופרן האוסטרלית, חיה בוונציה 20 שנה ומתגוררת כיום בתל אביב. שרה בבתי האופרה של סידני, ונציה, נפולי, טורינו, פירנצה, פיזה ורבים נוספים. מרבה להופיע ברסיטלים ובפסטיבלים באיטליה, פורטוגל, צרפת וגרמניה. זוכת פרס ראשון בתחרות ואגנר ברוולו (איטליה). הופיע תחת  שרביטם של המנצחים:  מאסטרו ג'פרי טייט (ביצוע של כל הרינג של ואגנר), סר ג'ון אליוט גרדינר, אליהו ענבל, אשר פיש, פביו ביונדי ובמאי האופרה הנודעים: רוברט קארסון, ג'ונתן מילר, לינדסי קאמפ ודויד פאונטני.

שרה בינו – זמרת הסופרן הונציאנית, הופיעה באין ספור הפקות אופרה וברסיטלים של הרפרטואר הבארוקי והקלאסי בכל רחבי רחבי אירופה תחת שרביטם של המנצחים:R.Muti, S.Montanari, D.Dolci,A.Marcon, O.Dantone, R.Goebel,L.G.Alarcon, D.Rapoport, F.M.Bressan, H.Niquet.

יובל אורן- בוגרת האקדמיה למוסיקה בירושלים . תלמידתה של אפרת בינון. הופיעה עם מקהלות ותזמורות ברחבי הארץ.

דן רפופורט  – מנהלו האמנותי של אנסמבל קואדריוויום מוונציה, כיהן כמנצח אורח ראשי של התזמורת הקאמרית "הסינפונייטה של פירנצה", מומחה לאופרות האיטלקיות מתקופת הבארוק, למוסיקה של המאה העשרים ומוסיקת טרזין. בין 2000 – 2013 התגורר באיטליה. דן רפופורט ניצח בבתי האופרה האיטלקיים סאן קרלו בנפולי, לה פניצ'ה ומליברן בונציה, התיאטרון הפילהרמוני בוורונה. בפסטיבל האופרה של מצ'רטה, פסטיבל מונטוורדי, הקרנבל של ונציה, פסטיבל ישראל, פסטיבל דוד אויסטרך. הוא ניצח על התזמורת הקאמרית של מוסקבה, זמרי הבי.בי.סי לונדון, הפומריג'י מוסיקלי מילנו, סולני לונדון, אנסמבל 900 לוגנו שוויץ, הקאמרטה הישראלית ירושלים, אנסמבל מיתר. הקליט לרדיו שוויץ האיטלקית, לקול המוסיקה. הוא ניצח על קונצרטים יחודיים באתרים היסטורים כדוגמת אושויץ–בירקנאו, קונצ'רטי של ויואלדי בכנסיית המלחין, האופרה אורפאו של מונטוורדי על קברו של המלחין, האופרה ברונדיבר במחנה טרזין בצ'כיה ובגטו של ונציה. בשנת 2010 הוענק לו אות הכבוד ומפתח העיר האיטלקית מימי הבניים פורטובופולה.

לילות ונציה הקסומים  – קונצרט מס' 3 בסדרה הכורלית של מקהלת ברתיני
אולם צוקר, היכל התרבות בת"א.
יום חמישי 15.3 בשעה 20:00.
כרטיסים:
מנצח:
דן רפופורט
בהשתתפות:

מקהלת ברתיני,
אנסמבל קוואדריוויום (ונציה)
שרה בינו, סופרן
אלכסנדרה ווילסון, סופרן
בתוכנית:
ויוואלדי קונצ'רטו למיתרים בסול מינור RV 157
ויוואלדי  Armatae face et anguibus (Juditha Triumphans)
פורפורה Parto, ti lascio o cara (Germanico in Germania)

אלבינוני קונצ'רטו לאבוב ומיתרים ברה מינור אופוס 2/9

ויוואלדי הפתיחה Olimpiade

הנדל  (Giulio Cesare)  Da tempeste in legno infranto
ויוואלדיVedrò con mio diletto (Giustino)  –

סלומונה רוסי "ברוך הבא בשם ה' " מתוך שיר השירים לשלמה לשישה קולות
ויוואלדי   Lauda Jerusalem  RV 609 לשתי סופרניות, שתי מקהלות ומיתרים
Qaudrivium Ensemble Venezia

קואדריביום אנסמבל ונציה

מנצח דן רפופורט

 

סופרן

Sara Bino

Alexandra Wilson

 

אבוב

Remo Peronato

 

כינורות

Giuseppe Cabrio

Alessandro Gasparini

Nicola Mansutti

Angelica Faccani

Alessandra Scatola

ויולה

Giada Broz

 

צ'לי

Alan Dario

Klaus Broz

 

קונטרבאס

Filippo Andrisani

 

צ'מבלו

Marija Jovanovic

 

לרכישת כרטיסים:

מחיר כרטיס- 145 ש"ח

להזמנת כרטיסים – www.bertini.co.il/tickets

למנויים ובירורים: 052-6934439 סמי