תגיות

, ,

סופשבוע של מוסיקת בארוק

בשיתוף פסטיבל פליציה בלומנטל למוסיקה 2018

חמישי עד שבת 10-12 במאי 2018, מלון פסטורל כפר בלום

זה עתה חזרתי ממלון פסטורל כפר בלום, המלון הטוב ביותר בקיבוצים ולמעלה מזה, מלון של תרבות, קולינריה ונופש, כל שנה אנינו נוסעים  לשם, ואני יכול רק להמליץ לכם להגיע כי העונה מסתיימת

בין מסדרונות אולם הקונצרטים שקירותיו עדויים תמונות ממוסגרות פיתוחים וזהב, צועדות נשים נרגשות. שולי שמלות הקטיפה הכבדות אותן לבשו בעזרת משרתת חיוורת, נבלעים ברכות שטיחי הצמר הרך שנפרסו על רצפת האולם. לצדן פוסעים בהדר גברים זקופים ששולי מקטורנם הארוך רוחש עם כל צעד, וצווארם המתוח מעונב תחרה מעומלנת.  הם חולפים על פני גומחות גדושות עיטורים בהן מוצבים פסלי נשים מעורטלות המניפות יד ענוגה אל על. בנימוס מלכותי יקודו הנשים כשיפגשו את בני מעמדם ביציע הסמוך וישמרו את גבן המהודק במחוך מתוח וזקוף כשיישבו על כסאות מכוסי כריות משי ירוקות. וכשיחשיך האולם, ומסך הקטיפה הבוהק בארגמן וזהב יוסט ויחשוף תפאורה גדושה, נגנים וכלי נגינה, יוסרו כפפות התחרה בכל היציעים ויחשפו כפות ידיים מוכנות למחוא כף בהתרגשות לאחר שיסוחררו ממוסיקת הבארוק.

סופשבוע שכולו מוסיקת בארוק, בהשתתפות: נספח התרבות הבריטי, ההרכב הבריטי ארמוניקו קונסורט, נגן הצ'מבלו כריסטופר מונקס, הסולנית ג'יליאן קית' (סופרן) והפסנתרנית ענת פורט.

קונצרט

בארוק אינטימי מלטף

מיצירות פרסל, טלמן, באך, הנדל וויולדי. תכנית קאמרית המשלבת מוזיקת בארוק איטלקית (וויולדי והנדל) יחד עם בארוק גרמני (טלמן ובאך) והנרי פרסל האנגלי. הזמרת ג'יליאן קית' עם נגני ארמוניקו קונסורט בניהולו של כריסטופר מונקס (צ'מבלו)

דקויות משמעותיות בביצוע מוזיקת בארוק

כיתת אמן לתלמידים בקונסרבטוריון קלור בכפר בלום.

קונצרט

הקנטטות המצומצמות של באך

בערב נשגב של זוהר הבארוק, זמרת הסופרן הבינלאומית ג'יליאן קית' מצטרפת לארמוניקו קונסורט בשורה של מנגינות ויופי עמוק מתוך הקנטטות המדהימות של באך, ביניהן גם קנטטת החתונה (202 בי"ב). וקטעים נפלאים  מתוך קנטטות נוספות מאת באך.

"את הסופרן היפה …. ללא לאות וקמרונות, הביאה גי'ליאן קית' לסטרטוספרה קולית חדשה"  (הטיימס בלונדון)

קונצרט

כשבאך וענת פורט נפגשים ליד פסנתר

עבור הפסנתרנית ענת פורט האלתור הוא דרך חיים בנגינה, בהלחנה ואפילו בהוראה. ענת פורט חיה את הרגע וכך גם יוצרת. בהופעה סוחפת תצא ענת מתוך יצירותיו המקוריות של באך אל אלתורים מעולם הג'אז שמהווה חלק בלתי נפרד מחייה.

סופשבוע של מוסיקת בארוק, מלון פסטורל כפר בלום:

חמישי – שבת 10-12 במאי 2018.

 

מחירים:

מחיר השתתפות ל- 2 לילות ע"ב פנסיון מלא: 2,100 ₪ לאדם.

המחיר כולל השתתפות בכל האירועים שבמסגרת הסופ"ש.

על החופשה שלי במלון פסטורל כאן

לפרטים ולהזמנות: 04-6836611  www.kfarblum-hotel.co.il