תגיות

 

חמסה חמסה חמסה בפסטיבל ישראל

משפחת אלייב עם הופעת אורח של לירז צ'רכי, מופעי פרפורמנס של בוגרי בית הספר לתיאטרון חזותי בהשראת העבודות בתערוכה, מפגש בלתי פורמלי עם אוצרי התערוכה על חמסות פולקלור ומאגיה

יום חמישי, 31/5/18 בין השעות 20:00 – 23:00,

המוזיאון לאמנות האסלאם

הכניסה חינם!

 

חמסה חמסה חמסה, טפו טפו טפו, חמסה עליך, חמסיקה ועוד. המוזיאון לאמנות האסלאם מארח במסגרת פסטיבל ישראל, ערב מיוחד שכולו לחשים, קמעות והגנה מפני עין הרע בהשראת התערוכה ״חמסה חמסה חמסה״ המוצגת במוזיאון.

 

במסגרת הערב תתקיים הופעה של משפחת אלייב עם הופעת אורח של לירז צ'רכי.  אלייב, חמולה בוכרית של 3 דורות, 6 נגנים שחיים ונושמים את המוזיקה מבטן ולידה, ייקחו את הקהל למסע מוזיקלי ללב האמונות, המנהגים הפולקלור של טג'יקיסטן. בהרכב משתתפים 3 דורות של משפחת אלייב.

לירז צ'רכי. צילום רונן פדידה

משפחת אלייב. קרדיט עליזה אשכנזי חיון

ההרכב של משפחת אלייב, נוסד בשנת 1970 בטג'יקיסטן.מאז שעלו לארץ הופיעו בטלוויזיה בתוכניות מוסיקה, בפסטיבלים רבים בארץ ובחו"ל שיתפו פעולה עם אמנים בהם: מיקי גבריאלוב, תמיר מוסקט, ריטה, ירדנה ארזי, דודו טסה ועוד רבים אחרים. בשנתיים האחרונות הם מופיעים ברחבי העולם בפסטיבלים יוקרתיים בהםRoskilde festival, pohoda festival Krakow Jewish culture festival, paleo , globalica, womad ועוד רבים נוספים.

 

לירז צ'רכי – זמרת ושחקנית מוערכת יצרה פרויקט מוזיקלי המשלב בין מוזיקה  איראנית משנות ה 60-70- לבין ביטים ומוזיקה אלקטרונית עכשווית. הפרויקט כולל קאברים ושירים מקוריים אותם הלחינה וכתבה לירז יחד עם אמנים איראניים. בדומה לסיפורה האישי גם הפרויקט נע בין צלילים מלנכוליים לבין מקצבים מהירים ורקידים במעטפת של סימפולים וביטים אלקטרוניים מידי ביי ריג׳וייסר.

 

עוד באירוע, בוגרי בית הספר לתיאטרון חזותי יציגו חמש עבודות פרפורמנס מקוריות המתכתבות עם העבודות המוצגות בתערוכה "חמסה חמסה חמסה". בין העבודות:  "חיבוקים, בלי עין הרע, חיבוקים", "קמיעה – בית מלאכה קטן לקמיעות" ועוד. לצד הפרפורמנס ייפגשו המבקרים את אוצרי התערוכה, אמנים ומעצבים שונים המציגים בתערוכה למפגש בלתי פורמלי על חמסות, אמנות עממית, פולקלור ומאגיה של ישראל 2018.

 

אמני פרפורמנס: ענת בוסקי, הודי בן עמי, נינה טראוב, סיאה פרמינגר, יסמין שטיינמץ.

אוצרי ומפיקי הפרפורמנס: מאיה לוי, מטר פרשיץ, ביה"ס לתיאטרון חזותי

 

 

המוזיאון לאמנות האסלאם       

רחוב הפלמ"ח 2 ירושלים

טלפון: 02-5661291

www.islamicart.co.il

שעות פעילות המוזיאון:

שני – רביעי : 10:00- 15:00

חמישי: 10:00- 19:00

שישי – שבת: 10:00 – 14:00