תגיות

המועצה הבריטית וקרן קלור ישראל מציגים:

SHOW UK

זירה של התרחשות תרבותית ואמנותית בריטית בלב העיר באר שבע

במסגרת בפסטיבל הפרינג' הבינלאומי

26.7.18

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי בבאר שבע הוא אחד מאירועי התרבות הגדולים בדרום ישראל,המארח מדי שנה מאות שחקנים, רקדנים, מוזיקאים ואמני רחוב המשנים את פני העיר העתיקה של באר שבע והופכים אותה לחוויה יצירתית ומלאת חיים לכל המשפחה (הפסטיבל מתקיים בין ה 24-26 ביולי).

Company Chameleon – of man and beast – credit Brian Slater

השנה במסגרת Show UKתהפוך העיר למשך יום שלם (26.7) לבמה לאמנות ותרבות בריטית, עליה יוצגו עיבוד מקורי לסונטות של ויליאם שייקספיר בבריכה שתוצב בתוך חניון תת קרקעי, הפקה בעברית של ספר הילדים הקלאסי טרופותי, מופע התיאטרון " אימפריימרליג" ששואב השראה מהליגה האנגלית לכדורגל ומופעים מוזיקלים פתוחים לקהל ביניהם מופע של שירי הביטלס וה"עכבישים מפלוטו" במחווה לדיויד בואי.

להקת המחול Company Chameleon הבריטית תציג את המופע Of Man and Beast, מופע רחוב- מחול המציג שילוב מרהיב של טוסטסטרון מתפרץ ושבריריות עדינה. חמשת הרקדנים מהפנטים באתלטיות עוצרת נשימה וחושפים דינמיקה של קבוצת גברים בהומור ובתבונה. הלהקה עטורת השבחים הוקמה על ידי שני רקדנים תושבי מנצ'סטר, אנטוני מיסן וקווין אדוארד טרנר, במטרה לחשוף צד שונה של מחול ותנועה בפני צעירים מקהילות שונות.

 

במסגרת היום יעלה בבכורה עולמית  המופע The Outsider Room–  עיבוד לספר הזר של קאמי. הזר הינו שיתוף פעולה חדש בין תיאטרון קליפה לקבוצה המצליחה פרוט אוף דה אאפוקליפס מלונדון הרוכב באופן פרוע וביקורתי על טרנד חדרי הבריחה ומנסה ליצור חדר בריחה אקזיסטנציאליסטי. בדומה לחדר בריחה, הזר שולח את הקהל למשימות חידתיות, מבדקי אישיות, מבחני התאמה, מיונים וסינונים, בלונה פארק תודעתי מסעיר של מתקנים מעוררי חושים וחשקים.

כריסטיאן דנקמב, מנכ"ל המועצה הבריטית בישראל אמר: "אנו נרגשים על שיתוף הפעולה עם פסטיבל הפרינג' ועל האפשרות לחשוף תרבות בריטית עכשווית בפני אנשי באר שבע והדרום. ישראל ובריטניה מהוות בית לחדשנות ויצירתיות של הקהילה האמנותית ותכנית SHOW UK תמשיך לטפח שיתופי פעולה אמנותיים גם בשנים הבאות".

דיים ויויאן דאפילד יו”ר קרן קלור ישראל אמרה: "קרן קלור ישראל גאה לתמוך ב- SHOW UK, חגיגה של תרבות וחדשנות בריטית בישראל. אנו מצפים. למהדורה הבאה של SHOW  UK  בפסטיבל הפרינג' הבינלאומי בבאר שבע ב -26 ביולי 2018, ושמחים על כך שפרויקט זה הוביל ליצירת שותפויות והזדמנויות חדשות עם הקהילה היצירתית בבאר שבע."

 

SHOW UK היא יוזמה משותפת של המועצה הבריטית וקרן קלור ישראל שמטרתה לחזק את הקשר בין ישראל לבריטניה על ידי חשיפת תרבות בריטית עכשווית באמצעות סדרת אירועיפופ אפבפסטיבלים ברחבי ישראל והצגת מנעד רחב של אמנויות בחגיגה בריטית של גיוון תרבותי וחדשנות ודרך יצירת הזדמנויות לקשרים ולמפגשים בין הקהילות השונות ולזרוע זרעי שיתופי פעולה עתידיים.

 

מועדי מופעים

17:30טרופותי // תיאטרון אורנה פורת//מרכז הצעירים – מחיר 69-79 שח

18:00, 19:30, 21:00, 22:30 // חצר השוטים // בית ספר גודמן למשחק// מופע רחוב – כניסה חופשית לקהל!

18:00, 20:00 שורה ראשונה כסא 15 באמצע // תיאטרון פריזמה ערד//מופע רחוב

18:30, 19:30, 20:30, 21:30 הזר // תיאטרון קליפה  ותיאטרון  אוניל רוס לונדון //שער לנגב  – 30-40 שח

18:30 ביטלס לכל המשפחה //The Magical Band  ////דשא מרכז צעירים – כניסה חופשית לקהל!

19:00, 21:30 Of Man and Beast // Company Chameleon//רחבת תיאטרון הפרינג' – כניסה חופשית לקהל!

20:00 הסונטות של שייקספיר //תיאטרון תפסיס//חניון מרכז הצעירים -50-60 שח

21:00 אימפריימרליג // אנסמבל תיאטרון הפרינג' באר שבע// תיאטרון הפרינג' – 50-70 שח

21:00 DREAM // מופע רחוב – כניסה חופשית לקהל!

21:15 גוליבר // הזירה הבינתחומית//חניון מרכז הצעירים – 50-70 שח

22:00 העכבישים מפלוטו במחווה לדיוויד בואי // דשא מרכז הצעירים – כניסה חופשית לקהל !

22:00 עריצות הזמן // יונתן גוטפילד מארח את רוני סומק// רחבת התיאטרון – כניסה חופשית לקהל !

 

להזמנת כרטיסים ומידע מלא:

https://www.britishcouncil.org.il/Heb-BFF-show-uk

המועצה הבריטית היא הגוף הבינלאומי של בריטניה לקשרי תרבות וחינוך. מטרתו ליצור הזדמנויות ולקדם הבנה בין בריטניה למדינות אחרות, תוך יצירת תרומה חיובית וארוכת טווח לקהילות ברחבי העולם. הארגון, אשר פועל ביותר מ-100 מדינות, מתמקד בישראל בשיתופי פעולה בתחום האמנות, המדע והחינוך. המועצה הבריטית נוסדה בשנת 1934 כארגון צדקה של ה-Charter Royal וכגוף ציבורי בבריטניה.