תגיות

, ,

לראשונה : ניהול מוסיקלי משותף לתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ולאופרה הישראלית

זו הפעם הראשונה שבה הוחלט לקיים ניהול מוסיקלי משותף לאופרה הישראלית ולתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, המשמשת גם כתזמורת הבית של האופרה הישראלית משנת 1989. מאסטרו דן אטינגר: " איכות זהה, סטנדרטים זהים ושפה אמנותית משותפת הם חלק מהמרכיבים הדרושים להפיכת התזמורת הסימפונית והאופרה הישראלית למובילות בזירה הקלאסית העולמית".

היום (שני) הודיע מנכ"ל התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מר עופר סלע, על מינויו של דן אטינגר למנהלה המוסיקלי של התזמורת. ב-29 השנים האחרונות שני הגופים המוסיקליים משתפים פעולה במסגרת ההפקות של בית האופרה הישראלית, לצד פעילותה של התזמורת כתזמורת סימפונית.

מאסטרו אטינגר צילום אבי קקון2

מאסטרו אטינגר נחשב היום לאחד המנצחים המוערכים בעולם, והוא מופיע באופן קבוע בבתי האופרה החשובים ביותר, וביניהם בית האופרה הלאומי של פריז (הבסטיל), בית האופרה המלכותי של אנגליה (הקובנט גארדן), המטרופוליטן בניו-יורק ועוד. לצד עבודתו האופראית,  אטינגר נחשב למנצח מבוקש גם בקרב תזמורות סימפוניות חשובות בעולם. הוא שימש כמנהל המוסיקלי של בית האופרה במנהיים ומכהן כיום כמנהל המוסיקלי והמנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של שטוטגרט. בנוסף, היה המנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של טוקיו וכיום מכהן כמנצח כבוד של התזמורת.

מינויו החדש של מאסטרו אטינגר, שנועד להעמיק את שיתוף הפעולה בין הגופים מהווה בשורה מרעננת לעשייה המוסיקלית בישראל. ניהול מוסיקלי משותף יבטיח את הרחבת הסינרגיה בין התזמורת הסימפונית והאופרה הישראלית, ויאפשר לאטינגר להוביל מהלכים אמנותיים משותפים שיתרמו לקידום המצוינות האמנותית של שני המוסדות. שני הגופים ימשיכו לפעול גם באופן עצמאי.

יחצ

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון נוסדה בשנת 1988 על ידי עיריית ראשון לציון ומציינת השנה 30 שנות פעילות מוסיקלית ותרבותית. התזמורת זוכה למוניטין גבוה ומופיעה באולמות הקונצרטים הגדולים בארץ בעולם.

מנכ"ל התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מר עופר סלע : "אטינגר הוא מוסיקאי מוערך בעל שם עולמי. עם כניסתי לתפקיד פעלתי על מנת להביא את הבשורה החדשה לעולם המוסיקה הקלאסית בישראל, מתוך ההבנה כי יש לחזק את מעמדה בארץ ובעולם. לצד שיתוף הפעולה שיעמיק ויתרחב עם האופרה הישראלית, אני בטוח כי טביעת ידו האומנותית של דן תוביל את התזמורת למחוזות חדשים שטרם נראו או נשמעו".

 

מנכ"ל האופרה הישראלית, מר צח גרניט: "מינויו של מאסטרו דן אטינגר, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, לתפקיד המנהל המוסיקלי של  התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, שהיא תזמורת הבית של האופרה הישראלית, הינו צעד נוסף בטיפוח המצוינות של כל הגורמים הנוטלים חלק בעשייה האופראית בישראל. נגני התזמורת ייהנו מהרוח הרעננה ומהגישה המוסיקלית יוצאת הדופן של מאסטרו אטינגר, שבגינה הוא נחשב לאחד המנצחים המבוקשים בעולם. מינוי זה מסמן גם את הידוק קשרי העבודה בין האופרה הישראלית לבין התזמורת הסימפונית ראשון לציון, אשר יתחיל לתת את אותותיו כבר בעונה הקרובה".

 

מאסטרו דן אטינגר: "זוהי בשורה חשובה למוסיקה הקלאסית 'כחול – לבן', ועבורי זהו גם אתגר אישי ומקצועי. לחיזוק הקשר האמנותי בין האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ישנה חשיבות מכרעת בהיבט המקצועי, והוא בעל פוטנציאל השפעה גדול על המוסיקה הקלאסית הישראלית. אני נרגש לשוב לתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, המהווה עבורי בית ליצירה מזה 20 שנים. איכות זהה, סטנדרטים זהים ושפה אמנותית משותפת הם חלק מהמרכיבים הדרושים להפיכת התזמורת הסימפונית והאופרה הישראלית למובילות בזירה הקלאסית העולמית".