תגיות

,

"שדירת החוטים"

דורון סהר- שדירת החוטים

 

בימים אלו מוצג ב"תחנה" בתל אביב מיצב אמנות חדש וצבעוני,  "שדירת החוטים", מיצב הכולל 10,000 מ' חוטים צבעוניים בשטח  של כ-600 מ"ר עשוי בעבודת יד ובטכניקה מתיחה כלפי מעלה היוצרת פתרון הצללה יצירתי במיוחד.

המיצב הוא חלק ממאמצי "קבוצת אתרים", התאגיד העירוני המנהל את רצועת החוף של תל אביב-יפו שהחל להפעיל את ה"תחנה" בחודשים האחרונים, להפוך את המרחב הציבורי למרחב שוטטות נעים, נגיש ומעניין. את המיצב פיתחה והפיקה לימור מרגוליס, אוצרת גלריית NOX לאמנות עכשווית.

מדובר ביצירה סביבתית עם ערכים מוספים, אשר יוצרת חוויית ביקור חדשה  ב"תחנה" . בנוסף לכך שהמיצב צבעוני ונעים לעין ,הוא מהווה פתרון הצללה המעודד שהייה והליכה במרחב הציבורי ומאפשר לתושבים ולמבקרים לחוות את מתחם התחנה בצורה חווייתית וחיובית, בייחוד בחום הכבד של חודשי הקיץ.

המיצב נוצר כעבודה רפלקטיבית המשנה צורתה בהתאם למיקומה של השמש ויוצרת "רישום" בשטחי הרצפה, מפעולה זו נוצרת הצללה ייחודית, בעלת תנועה מוזיקלית הממגנטת את הצופה. המיצב, החולש על פני שדירת החנויות בשטח של כ 600 מטרים רבועים, מייצר תנועה ישירה של אנשים בשדרה ומקום אולטימטיבי לברוח אליו מהשמש היוקדת.

בשנים האחרונות מיצבי אמנות רבים יוצאים מהגלריות והמוזאונים אל המרחבים הציבוריים, משלימים את הנוף האורבני ומעניקים למתחם בו הם ממוקמים מראה חדש ומזמין. מיזם זה מצטרף לשורה של מיצבי אמנות  בולטים במרחב הציבורי בתל אביב- יפו  ביניהם שדירת המטריות שהוצבו בשדרות בן גוריון וחצאיות הטוטו במתחם סוזן דלל.

שדירת החוטים דורון סהר