תגיות

,

LOCK&LOCK  ענקית קופסאות האיחסון הקוריאנית

מתחדשת בקופסאות איחסון ייעודיות

 

רבים אינם יודעים אך שימור המזון הוא למעשה אחת הטכנולוגיות הצבאיות שהתגלגלו לחיי היומיום ושיפרו אותם. הפטנט של שימור מזון בוואקום הומצא כבר בשנת 1810, כשהממשלה הצרפתית הציעה פרס כספי למי שיצליח להציג שיטה זולה ויעילה לשימור מזון. היה זה הממציא הצרפתי ניקולא אפר (Nicolas Appert) שזכה בפרס, כשהציג את שיטתו – שימור מזון בצנצנות זכוכית אטומות בשעם שהורתחו במים.

מאז עברו כידוע עידן ועידנים, ושיטות האיחסון הלכו כמובן והשתכללו.

בשנת 1978 הגיחה לראשונה לעולם היצרנית הקוריאנית "לוק אנד לוק" ששינתה את תפישת איחסון המזון והפכה להיות החברה המשמעותית, הגדולה והמשפיעה ביותר שמכתיבה את הטון בענף קופסאות האחסון.

החברה שהוקמה ע"י סנאן אנגובולקו, מייצרת אינספור קופסאות אחסון ייעודיות, מכלי אחסון למזון יבש (קטניות, סוכר, קמח, פסטה, עוגיות, קורנפלקס, פיצוחים, בייגלה ועוד) ועד לכלי אחסון למזון רטוב (תבשילים, סלטים, ירקות ופירות).

כל קופסאות המותג עשויות מפלסטיק ומיועדות לשימוש במקרר, במיקרוגל, במקפיא. הקופסאות כולן נאטמות הרמטית הודות לארבעת כנפיהן ולפס הסיליקון המבטיחים מניעת כניסת האוויר לכלי, אטימה מוחלטת ובכך נמנעת  התחמצנות של המזון.  בנוסף, כל קופסאות המותג אינן מכילות  ביספנול A  – חומר כימי שנמצא בשימוש רחב בתעשיית הפלסטיק בעיקר לייצור של פוליקרבונט, פלסטיק קשיח וקל ולו מיוחסת פעילות הדומה לפעילות הורמון האסטרוגן בריכוזים מסוימים אשר זולגת למזון בעת החימום בכלי כתוצאה מזליגה מכלי האחסון. הקופסאות עמידו, בחום של עד 120 מעלות מקסימום וניתנות לשימוש בתא ההקפאה ללא חשש משברים בשל עמידותן בטמפרטורה נמוכה של עד מינוס 20.

 

 

לקראת חגי תשרי משיקה החברה מספר חידושים מרעננים שנכנסו לתחום האיחסון:

 

Steam hole – קופסאות איחסון מזכוכית קלת משקל (כ- 10% קלה יותר מזכוכית רגילה)  מחוסמת ומלוטשת מסוג ) borosilicateעשויה מבורון וסיליקה ועמידה בשבר וניפוץ) לאחסון וחימום עוצמתי של המזון ללא הסרת המכסה במיקרוגל!

של לוק&לוק STEAM HOLE קופסאות מזון לתנור עד מעלות400עם פתח אידוי1

בשל היות הקופסאות מזכוכית הן אינן סופגת טעמים ואין בהן סכנה לאינטראקציה כימית עם המזון. לקופסאות אלו מכסה פלסטיק מיוחד ובו פתח ייעודי לחילוץ האדים המאפשר לחמם את התבשיל בתוך הכלי במיקרוגל כשהוא מכוסה ובכך להרחיק את הקיטור החם ולשמור על לחות המזון.הסדרה  מוצעת בגדלים שונים:  ml500,  ml760,  ml890,  ו-ml1300 ומציעה מכסים בצבעי שחור או לבן.

מחיר: 28-42 שקל, בחנויות כלי הבית וברשתות השיווק ברחבי הארץ.

 

Inter lock – קופסאות איחסון בפטנט ייחודי המאפשר הברגה של כלי אחסון אחד למשנהו, ובכך חוסך מקום רב. ההברגה בין בסיס למכסה מאפשרת אחסון בניצול מקום מקסימאלי גם בדלת המקרר.

מחיר: 10-20 שקל, בחנויות כלי הבית וברשתות השיווק ברחבי הארץ.

אינטר לוק – מתברגות בסיס למכסה11

Two ways – למה לעטוף לבית הספר את דגני הבוקר בשקית ניילון, כשאפשר לשמור עליהם בתוך קופסת איחסון רב שימושית, מיוחדת ואטומה המאפשרת לשמור בצד אחד את הדגנים ולהבטיח על שמירת טעמם, ומהצד העליון – לאחסן גם את הנוזל המועדף שישלים את הארוחה. (הקופסאות מאפשרות למעשה שילוב של מזון רטוב/יבש. ירקות חתוכים + רוטב לסלט, גרנולה + יוגורט וכדומה).

לוק אנד לוק קופסא לאחסון מזון מחולקת 40שח ברשתות השיווק8

מחיר: 17 שקל בחנויות כלי הבית וברשתות השיווק ברחבי הארץ.