תגיות

,


גלריה בית הגפן מציגה
:

פתיחת עונת התערוכות 2019-2018

יום חמישי 20 בספטמבר, בשעה 19:00רח' הגפן 2, חיפה

הכניסה חופשית!

הגלריה לאמנות עכשווית בבית הגפן מזמינה אתכם לאירוע פתיחת עונת התערוכות לשנת 2018-2019!
בגלריה העליונה, המציגה תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד של אמנים בינלאומיים ומקומיים, תיפתח התערוכה הקבוצתית "צל הרים" של האמנים פריד אבו-שקרה, עמית גונן, מיידר לופז ואסף עברון. הגלריה התחתונה תהיה מוקדשת לסדרת תערוכות של אמנים מקומיים בתחילת דרכם, את הסדרה תפתח תערוכת יחיד ראשונה של האמנית מרג'ואן אבו-דיבה.
בנוסף, בגלריה התחתונה ימשיך לפעול פרויקט "יעאד" – פרויקט בהתפתחות אשר חוקר אורבניות פלסטינית בחיפה, אליו יתווספו עבודות של חמודי גנאם, בעז נוי וחנא חמזאן.
בית הגפן – מרכז תרבות ערבי-יהודי, אשר הוקם כחלוץ בתחום הדיאלוג הבין-תרבותי בשנת 1963, הוא עמותה ללא מטרות רווח השואפת לבסס מרחבים משותפים שוויוניים המכילים את מגוון הזהויות והתרבויות בישראל ובעולם. המרכז מהווה גורם מקצועי מרכזי בתכנים של עבודה בגישה הבין תרבותית ובניית חברה משותפת ומוביל תהליכים חברתיים וקהילתיים ברוח ערכי הדמוקרטיה, תוך הקניית כלים להתמודדות עם הסוגיות המורכבות בחברה מרובת תרבויות.
בית הגפן פועל בתחומי התרבות, אמנות, חינוך ותיירות תוך חיבור לקהילה והרחבה מתמדת של מעגלי שיתוף פעולה עם גופים ומוסדות הפועלים לקידום מטרות דומות בארץ ובעולם.

צל הרים
פריד אבושקרהעמית גונןמיידר לופז ואסף עברון
אוצרים: גלעד רייך ויעל מסר

מיידר_לופז

התערוכה מציגה ארבעה אמנים העוסקים בפוליטיקה של הרים, רכסים וגבעות. העבודות המוצגות בתערוכה משלבות בין שפות אסתטיות שונות על מנת לחקור כיצד דימוי ההר, כקטגוריה ספציפית של ייצוג הנוף, משקף הבניות כלכליות, חברתיות ותרבותיות. מתוך העבודות עולות שאלות אוניברסליות על יחסי הטבע והתרבות כמו גם שאלות ספציפיות הקשורות למרחב המקומי.

תערוכת יחיד: מורג'אן אבודיבה
אוצרת: יעל מסר
עוזרת אוצרת: חנין עבאד

מורג'אן_אבו_דיבה

כחלק מסדרה חדשה של תערוכות יחיד לאמנים בתחילת דרכם, יוצגו בגלריה התחתונה צילומים של האמנית מרג'ואן אבו-דיבה. אמנית צעירה ומבטיחה, בוגרת לימודי תואר שני באמנות בהצטיינות מטעם אונ' חיפה. סדרת הצילומים של אבו-דיבה מציגה משחקים באור שתועדו באמצעות חשיפה ארוכה, ונדמים כמופעים סוריאליסטיים של מציאות מוזרה, לעתים מטילת אימה. המשחק התמים והמוכר של אור המתועד בתנועתו המהירה של הפנס, הופך בצילומיה של מורג'אן לעקבותיו של מחול פרטי, תנועה נעלמה בחלל שפותחת שער אל מימד תודעתי אחר, מיתי וקסום.

יעאד

פרויקט ייחודי וחדש שהושק לאחרונה – חלל בגלריה התחתונה שמכיל מידע, ספרים ועבודות אמנות ומשמש כמרחב למחקר, תצוגה ודיון אודות ההיסטוריה של התרבות הפלסטינית בחיפה. המחקר עוסק בתרבות שהתקיימה בעיר לפני 1948 ולאחריה, ובוחן את השינויים מרחיקי הלכת שעברה תרבות זו וכיצד השפיעה על כלל התושבים החיים בה.

 

שעות הפתיחה של הגלריה:
ראשון עד חמישי – 10:00-15:00
שישי, שבת – 10:00-14:00