תגיות

, ,

 

 

מוסררה ביה"ס הרב תחומי לאמנות וחברה ע"ש נגר מזמין אתכם לפתיחת שלוש תערוכות חדשות בגלריות השונות. הגלריה החברתית מציינת 50 שנה למחאות החברתיות בעולם בתערוכה "1968" שאוצר איל בן דב. הגלריה החדשה תציג תערוכת איור ואנימציה – "המרווח", שאוצרת ורד גנשרוא, ובגלריה ע"ש דרפלר תעלה התערוכה "במעלה הגן", שאוצרת אורית ישי, המציגה עבודות של אמנים המתכתבים עם יצירתו של מורל דרפלר ז"ל.

 

1968 / אוצר: אייל בן דב

הגלריה החברתית (הקמפוס המקצועי מוסררה, שבטי ישראל 22, מתנס מורשה, קומה 3)

הגלריה החברתית תציג מבט היסטורי על שנת 1968, תערוכת ארכיון ובה צילומים, סרטים, מוזיקה, טקסטים ווידיאו. שנת 1968, מהסוערות ביותר שידעה המאה ה-20 מאז מלחמת העולם השניה. ב-56 מדינות התחוללו מרדים ומחאות, בעיקר של סטודנטים כנגד הפוליטיקה השלטת, מלחמת וייטנאם והחימוש הגרעיני. הופעתם של הטלוויזיה, הרדיו והמגזינים המצולמים הרבים העצימה את הדימויים של התקופה. סרטים כמו "אודיסיאה בחלל", "תינוקה של רוזמרי" ו-"כוכב הקופים" הפכו למובילי דרך. היוצרים ג'ימי הנדריקס, ארתה פרנקלין, דונה סאמר ועוד רבים הובילו מוזיקה חדשה. המחזמר "שיער" עלה בברודווי. בישראל של אחרי מלחמת ששת הימים ניכרו סימני הזמן. מטוסי אל-על החטופים, שידורים ראשונים של הטלוויזיה הישראלית, פרסי ישראל לאלתרמן, לפסל יצחק דנציגר ועוד.

בתערוכה זו יוצגו כמה מעבודותיו החשובות של מרסלו ברודסקי, אמן ארגנטינאי ואקטיביסט למען זכויות אדם. העבודות שייכות לסדרה "1968- האש של הרעיונות" אשר מוצגת השנה ברחבי העולם. ברודסקי פועל בהקשרים חברתיים ופוליטיים של מחאות חברתיות, אשר השפיעו ושינו משטרים מאמצע המאה העשרים. יצירתו מושתתת על צילומי ארכיון להם הוא מוסיף ציורים וטקסטים המתארים אנשים ומאורעות ומתייחסים להפגנות החברתיות בשנות ה-60 ברחבי העולם.

מרסלו ברודסקי, פריז, מתוך האש של הרעיונות 19686

המרווח / אוצרת: ורד גנשרוא

מציגים: עובדיה בנישו, אביץ (אבי א. כ"ץ), הילה נעם, קרן כץ, קובי סיבוני, עידן ברזילי ומור ישראלי

הגלריה החדשה (רחוב הע"ח 9)

תערוכת איור ואנימציה הבוחנת את החיבור, או חוסר החיבור, בין דבר לבין דבר אחר, בין אדם לאדם, בין רעיונות ובין דעות שונות, שכנים ועוברי אורח. החומר שנתפס כ"חוסר חומר", משום שהוא נוסח לתפיסתנו כרווח, הפסקה, מרחיק בין הדברים להם נתנו ערך. התערוכה מצביעה על "הרווח", כנראה מקום אליו לא התבוננו מספיק, או שמא לא התבוננו אליו כלל, ונותנת לו במה ונוכחות.

אבי כף, הבורסה ברמת גן, איור1

במעלה הגן / אוצרת: אורית ישי

מציגים: לארי אברמסון (ישראל), ניקו אילפוויאנו (רומניה), סוזן גמהאוף (אוסטריה), מורל דרפלר ז"ל(ישראל)

הגלריה ע"ש מורל דרפלר (רחוב הע"ח 9 בחצר)

מדי שנה מציגה הגלריה ע"ש דרפלר תערוכה אשר מתכתבת עם עבודותיו של הצלם מורל דרפלר ז"ל. עבודותיו של מורל עסקו בעיקר במערך היחסים שבין טבע-תרבות-אדם, תוך חקירת דימויים בטבע העירוני, בפלורה המקומית ועוד. בתערוכה "במעלה הגן" יוצגו לצד עבודותיו של מורל, עבודות אבסטרקטיות מעולם הצומח של ארבעה יוצרים, במדיות צילום, וידיאו והדפס רשת. עבודותיהם מציגות שיטוט והתבוננות במרחביו של גן קסום גלוי ונעלם, גן-מעבדה בו החיים והמוות שלובים זה בזה באווירת אי-ודאות.

ניקו אילפוויאנו- רגע לכוד מתוך הסרט 2012 ,DELTA 34

 פתיחה: יום שישי 12.10, בשעה 11:00, שכונת מוסררה, ירושלים

הכניסה חופשית!

שעות פעילות: ימים א-ה 10:00-17:00

נעילה: 12.12.2018