תגיות

,

"מבארוק ועד שירי-עם"

קונצרט מיוחד עם אנדראס שול

 

אנסמבל סולני תל אביב בקונצרט מיוחד בסדרה,
חוזר לשתף פעולה עם זמר הקונטרה-טנור הבינלאומי
אנדראס שול (גרמניה)
בניצוחו של ברק טל מנהלו המוסיקלי של האנסמבל.

 

Andreas Scholl – credit James McMillan and Decca

איחוד הכוחות המוסיקלי והפורה בין שול לאנסמבל
מבטיח קונצרט מהנה ומגוון עם יצירות בארוקיות של הנדל וויולדי, לצד מוסיקה עממית יותר – מיניאטורות המבוססות על שירי עם גיאורגיים ושירי עם בריטיים לקול ולתזמורת.


חיפה, מרכז רפפורט, מוצ"ש 24.11.2018 בשעה 20:30
תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי (שטריקר), יום א' 25.11.2018 בשעה 20:30

אנסמבל סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל, יקיים קונצרט חגיגי בסדרה החדשה, מבארוק ועד שירי-עם עם אנדראס שול, בניצוחו של טל. הקונצרט יתקיים ב 24 בנובמבר בחיפה, ולמחרת ב 25 בנובמבר בתל אביב, ויתארח זמר הקונטרה-טנור הגרמני, מהמובילים בעולם, אנדראס שול (Andreas Scholl).
בתכנית הקונצרט שול וטל מאחדים כוחות שוב, ויוצרים תמהיל מרגש של סגנונות, יצירות וז'אנרים המשתלבים יחד. ברק טל מרחיב: "כמו תמיד אנחנו שמחים לשתף פעולה עם אנדראס שול. החוויה שבחזרות איתו, בעשייה המשותפת, בהחלפת רעיונות מוסיקליים, בעבודה מעמיקה – יוצרות תמיד הנאה גדולה אצל כולנו, וביחד אנחנו מביאים את הקונצרט לרמות הגבוהות ביותר. בקונצרט הפעם נשלב בין ישן וחדש, בין אריות בארוקיות נפלאות מהאופרות יוליוס קיסר ורודלינדה של הנדל לבין מוסיקה של המאה ה-20 ומוסיקה עממית, וכמובן, כהרגלנו, מצפה לקהל גם הפתעה בסיום".

barak tal -credit nir hefetz

התוכנית תיפתח ברפרטואר בארוקי, עם יצירות של הנדל וויולדי, ובהן אריות מהאופרות רודלינדה
(“Dove sei?”) ויוליוס קיסר (Aure, deh, per pieta) וכן, קונצ'רטו גרוסו אופ. 6 מס' 5 של הנדל, והקנטטה “Cessate, omai cessate” של ויולדי. בחלקה השני, תעבור התכנית למאה ה-20 וליצירות של המלחין האסטוני ארוו פארת, מיניאטורות של המלחין הגיאורגי סולחאן צינצאדזה המבוססות על שירי עם גיאורגיים, שירי עם בריטיים לקול ולתזמורת, ולסיום כמו תמיד – הפתעה.

 

ביצוע משותף של שול ואנסמבל סולני תל אביב ליצירה של וויוולדי שיבצעו יחד גם הפעם: https://www.youtube.com/watch?v=Iaz0nHGXcxk

 

אנדראס שול, זמר קונטרה-טנור בינלאומי, מופיע בקונצרטים ואירועים ברחבי העולם עם התזמורת הגדולות ביותר ביניהן, הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית של בוסטון ועם תזמורות הבארוק המובילות בעולם. שול הקליט במהלך השנים סדרת אלבומי סולו יוצאי דופן עם שיתופי פעולה שונים. בצעירותו למד עם קידריך צ'רבובן והתקבל, ללא תואר, בשל כישרונו היוצא דופן ל"סקולה קנטורום בבזל", שם למד תחת ריצ'ארד לוויט ורנה ג'ייקובס. הוא התמחה במוזיקת בארוק ולימים הפך להיות ממשיך דרכו של מורו לוויט וללמד במוסד הנחשב. התפקיד האופראי הראשון בו הטביע את חותמו היה יוליוס קיסר של הנדל, וביצע תפקיד מוצלח כבֶּרְטארידוֹ ב"רוֹדֶלינְדָה" של הנדל – בו זכה לביקורות נלהבות. שול הוא אמן זוכה פרסים, ביניהם פרס ECHO  היוקרתי.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, ביניהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, ורבים אחרים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ כולל הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות בגרמניה, באוסטריה, בצ'כיה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, בקוריאה ועוד.
ברק מקדיש מזמנו גם לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, כמנצח של תזמורות צעירות, וכחבר בסגל ההוראה של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.

אנסמבל סולני תל אביב
קונצרט מיוחד: מבארוק ועד שירי-עם עם אנדראס שול

מנצח: ברק טל.

סולן: אנדראס שול – קונטרה-טנור.

בתוכנית:

הנדל – “Dove sei?” מתוך רודלינדה
הנדל – “Aure, deh, per pieta” מתוך יוליוס קיסר
הנדל – קונצ'רטו גרוסו אופ. 6 מס. 5
ויולדי – “Cessate, omai cessate” , קנטטה לקונטרה טנור ותזמורת
ארוו פארת – My heart is in the highlands לקונטרה טנור ותזמורת
סולחאן צינצדזה – מיניאטורות לתזמורת לפי שירי עם גיאורגיים
שירי עם בריטיים לקול ותזמורת.

Handel – "Dove sei" from Rodelinda

Handel – "Aure, deh, per pieta" from Giulio Cesare

Handel: Concerto grosso op. 6 no. 5

Vivaldi – "Cessate, omai cessate"

Arvo Part – My Heart is in the Highlands

Tzintzadze – miniatures for string orchestra:

No. 1 – Lale, No. 8 – Shepherd's Dance, No. 21 – Satchidao

Folksongs:

I will give my love an apple

Black is the color

My love is like a red, red rose.

 

מועדי הקונצרט ופרטים לרכישת כרטיסים:

חיפה, אודיטוריום רפפורט: מוצ"ש 24.11.2018, בשעה 20:30.
מחיר כרטיס: 116 ₪ |
טלפון להזמנות 04-8363804 :              

 

תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי (שטריקר): יום א' 25.11.2018, בשעה 20:30 .

מחיר כרטיס: 195 ₪ | טלפון להזמנות: 03-5466228 |  לרכישה און ליין – לחצו כאן

או באתר:
www.soloists.co.il