תגיות

,

פסטיבל "דוקאביב" נגב בירוחם #5 יוצא לדרך בחנוכה!

סרטים, סדנאות, מוזיקה, הצגות, מפגשים עם יוצרים ופעילויות לכל המשפחה

 9-11 בדצמבר בירוחם והסביבה

הכניסה חופשית לאירועים בירוחם

פסטיבל דוקאביב נגב בירוחם יתקיים זו השנה החמישית בין התאריכים 9-11 בדצמבר בירוחם וגם בערד, מצפה רמון, חורה ודימונה.

בפסטיבל השנה יוקרנו סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם, מפגשים עם יוצרים, הופעות, הצגות לילדים, סדנאות ועוד.

דוקאביב הוא פסטיבל הקולנוע הגדול בתל אביב והיחיד בארץ המוקדש לקולנוע דוקומנטרי. עמותת דוקאביב מקיימת מדי שנה גם את פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא ודוקאביב נגב בירוחם והסביבה, וכן הקרנות קולנוע דוקאביב בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

טל אוחנה, ראש המועצה המקומית ירוחם: "פסטיבל דוקאביב נגב החמישי, שייפתח ב-9 בדצמבר, הפך לעוגן תרבותי מרכזי בעיירה. באמצעותו אנחנו נחשפים בכל שנה מחדש לדמויות המהוות השראה אנושית גדולה, ואשר סיפורן היה חבוי מהציבור. הפעם יהיו אלו קורות חייהם המרגשים של ויקטור סרוסי, יאנה גולדשמיטועוודהזנון, שיעמדו במרכזו של ערב הפתיחה של הפסטיבל כחלק מפרויקט מראות.בעיניי, עיקר תפקידו של הקולנוע הדוקומנטרי הוא לאפשר מבט עומק אל העבר וההווה ודרכם לשרטט תובנות ושבילים רלוונטיים אל העתיד. לאורם של נרות החנוכה, הפסטיבל יביא עימו חוויה זהותית, שורשית, מגוונת ורבת תרבויות, לכל המשפחה. עקבו אחר התוכנייה ומקומות ההקרנה המגוונים.

גליה בדור, מנכ"לית דוקאביב: "אנחנו שמחים וגאים מאוד לחגוג את השנה החמישית של דוקאביב נגב ולהציג תכנית עשירה במיוחד של סרטים, אירועים, מופעים ומפגשים מרתקים שרובם ככולם עוסקים בחברה שבה אנו חיים ובשאלות של זהות. אני רוצה להודות לראשת המועצה החדשה טל אוחנה, אשר מלווה את הפסטיבל מיומו הראשון מתוך אמונה במתן מענה תרבותי לכל חלקי הקהילה. בשנים האחרונות, ירוחם מתבססת כמרכז קולנוע תוסס ומשמעותי והחלום שלנו הוא להמשיך לגדול ולהתפתח ביחד עם תושבי ירוחם, ולמשוך אליה עוד קהלים בזכות הפסטיבל הייחודי הזה".

 

בערב הפתיחה של הפסטיבל יוקרנו בהקרנת בכורה סרטי פרויקט "מראות ירוחם והנגב: פורטרט מקומי". הבציר החדש כולל חמישה סרטים קצרים שנוצרו בסדנה ליוצרים מקומיים, המתקיימת בירוחם זו השנה הרביעית. זהו פרויקט של עמותת דוקאביב, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, אשכול נגב מזרחי ומתנ"ס ירוחם בהנחיית הבמאים רומן שומונוב ומיטל אבוקסיס.

 

אירועים בולטים נוספים בפסטיבל:

  • הקרנה טרום בכורה לסרט "לבנטינית" של רפאל בלולו, הסרט החדש מסדרת"העבריים" בהפקת יאיר קדר, על הסופרת וההוגה ז'קלין כהנוב

 

  • הקרנת "גרוטראלי – שובם של ילד אוכל מפח" ומפגש עם היוצרים מערוץ הכיבוד שיופיעו עם שירים מהסרט

 

  • הופעה של הזמר לירן דנינו

 

  • הקרנת טרום בכורה של הסרט פרנהייט 11/9 של הבמאי השנוי במחלוקת מייקל מור

 

  • הקרנת הסרט "ביג טיים" והרצאה על אדריכלות בת קיימא מהדרום בטרמינל העיצוב בירוחם

 

  • הקרנות ואירועים לילדים ולכל המשפחה: הקרנת "להציל את חיות הבר" ומפגש עם במאי הסדרה; "שף פלין" – הסרט על השף הצעיר בעולם; שתי הצגות ילדים של תיאטרון באר שבע;הקרנת בכורה לסרט המצליח "נבחרת הכלבים";וסדנה טכנולוגית לכל המשפחה של בניית מיני-אתר בחסות "מטריקס".

 

שף פלין קרדיט – Will McGarry2

 

כל הפרטים באתר הפסטיבל:www.docaviv.co.il