תגיות

,

מרכז מורשת יהדות בבל  מציג סדנת בישול ייחודית:

"מבשלים מאכלי חתונה בניחוח מסורתי"

הסדנא תכלול הכנת מאכלי חתונה עיראקיים מסורתיים בינהם קובה בורגול עם מילוי בשר, צימוקים ושקדים, ביקור בתערוכת "קול חתן, קול כלה" המוצגת במוזאון ופירוט על הטקסים והמנהגים שאפיינו את החתונות היהודיות בעיראק.

יום שישי , 21.12.18, בשעה 10:00 בבוקר

קרדיט צילום גילה לוי

"מרכז מורשת יהדות בבל" יקיים ביום שישי ה- 21.12.18 סדנת בישול ייחודית, "מבשלים מאכלי חתונה בניחוח מסורתי". במסגרת הסדנא יכינו המשתתפים מאכלי חתונה עיראקיים מסורתיים, יבקרו בתערוכת "קול חתן, קול כלה" המוצגת במוזאון וילמדו על הטקסים והמנהגים שאפיינו את החתונות היהודיות בעיראק.

את הסדנה תעביר גילה לוי, מנחת סדנאות בישול לשימור מורשת יהדות בבל דרך האוכל  והמתכונים שיוכנו בה הם קובה בורגול עם מילוי בשר, צימוקים ושקדים ומאפה מתוק-סמבוסק בשכר.  אורך הסדנא כשעתיים

סדנא זו הינה הראשונה מתוך שלוש סדנאות בישול שיקיים "מרכז מורשת יהדות בבל" בחודשים הקרובים. הסדנא השנייה, "מבשלים מאכלים לכבוד ט"ו בשבט" תתקיים בתאריך 18.1.19 ותעסוק במאכלי ט"ו בשבט שהיה נהוג להכין בגלות בבל.

הסדנא השלישית  "מבשלים מאכלים של יום יום" תתקיים בתאריך 8.2.19 ויוכנו בה מאכלים יומיומיים כמו מחשה, זנגולה וצ'רג לצד פירוט על מרכזיותו של השוק בחיי היהודים בעיראק. כמו כן, במסגרת הסדנא יסיירו המשתתפים בסמטת השוק המשוחזרת במוזאון.

מרכז מורשת יהדות בבל" הוקם בשנת 1973 במטרה לשמר את ההיסטוריה של הקהילה היהודית בעיראק ולהבטיח שהיא תישאר חלק מהנרטיב העתידי של העם היהודי. למטרה זו מטפח "המרכז" פעילויות מחקר, שימור ופרסום של התרבות והפולקלור של יהודי עיראק. ליד "המרכז" פועל "מוזאון יהדות בבל" שנפתח לציבור בשנת 1988, ומציג פרקים מתולדות יהודי בבל לדורותיהם במשך למעלה מ-2600 שנה.

 

מחיר:40 ₪ לחברי המרכז  50   ₪ לאורח

ניתן לרכוש כרטיסים בטלפון: 03-5339278 שלוחה 8

או במייל Babylon@bjhc.org.il

מרכז מורשת יהדות בבל, שדרות מרדכי בן פורת 83 ,אור יהודה