תגיות

זמרות הנשמה של הלאדינו

כוכבה לוי ובתה יסמין לוי

במופע במסגרת חודש שירת נשים

בבית הקונפדרציה – הבית למוזיקה אתנית ולשירה בירושלים – 16.1.2019 שעה 20:30

במסגרת מופעי החורף המתמקדים בנשים יוצרות

 

מופעי החורף של בית הקונפדרציה, הבית למוזיקה אתנית ולשירה, בניהולו האמנותי של אפי בניה, יתמקדו בנשים יוצרות.

בית הקונפדרציה יארח ב-16 בינואר 2019, בשעה 20:30, את זמרת הלאדינו כוכבה לוי. לוי תופיע יחד עם בתה הזמרת-יוצרת, יסמין לוי, ואורחים נוספים, במיטב שירי הלאדינו ומבחר פיוטים מהמורשת היהודית-ספרדית.

צילום – אסנת קרסנסקי כוכבה לוי תמונת אלבום

כוכבה לוי פתחה בקריירת השירה שלה לאחר מותו של בעלה, יצחק לוי, מי שהקדיש את חייו לשימור ולהנצחת המורשת היהודית-ספרדית ורומנסות הלאדינו, ומי שהיה שותפו של הנשיא יצחק נבון ז"ל ליצירת המחזמר המצליח "בוסתן ספרדי". כוכבה לוי ממשיכה את מפעל חייו של יצחק לוי, לעיתים קרובות בהופעות משותפות עם בתה יסמין לוי, כיום כוכבת בינלאומית מצליחה. יסמין לוי הפיקה לכוכבה לוי את אלבום הבכורה שלה, "שרה לאדינו".

המופע בבית הקונפדרציה יאפשר לקהל להתענג על שירי הלאדינו והמפגש המחודש והמרגש של כוכבה לוי ויסמין לוי.

משתתפים: כוכבה לוי שירה |  יסמין לוי זמרת אורחת | איתי אברמוביץ פסנתר |  ישי אמיר כלי הקשה

קישור לקטעי וידאו של כוכבה לוי:

https://www.youtube.com/watch?v=mrUoT2-HzTs

https://www.youtube.com/watch?v=vvBfQG9yXzg

 

בחודש ינואר יתקיימו בבית הקונפדרציה גם המופעים הבאים:

ביום חמישי, 3.1.19,  המופע מְקַדֵּשׁ הַשַּׁבָּת של הזמרת-פייטנית רקפת אסמלם והסופר והמשורר ד"ר יעקב מעוז, שיוקדש ליום השבת בתרבות היהודית, כיום של תיקון, הגות, מחשבה ואיחוד בחברה הישראלית.

ביום רביעי, 9.1.19, החצוצרן והמלחין אדיר כוכבי ולהקתו השורשים יזניקו את המוזיקה התימנית השורשית אל המאה ה-21 עם עיבודים ולחנים המשלבים אלמנטים של ג'אז לטיני ורית'ם אנד בלוז.

ביום חמישי, 10.1.19, הזמרת-יוצרת הדר מעוז תציג את מסורות השירה הפרסית והבוכרית העתיקות בגרוב עדכני, הנשען על כלים עתיקים כטאר פרסי וכלי ההקשה דווירה.

ביום חמישי, 17.1.19, הזמרת-פייטנית-יוצרת מורין נהדר תופיע במופע בכורה חדש, "למה תעמוד רחוק", שיציג שירים חדשים מאלבום הפיוטים של נהדר, שכולם הולחנו על ידה.

ביום רביעי, 23.1.19, האנסמבל הגלילי  עלוואן יגיע למופע ראשון בירושלים, וייצא למסע מוזיקלי מרתק שיחלוף דרך פרס, טורקיה וצפון אפריקה. במופע תתארח הזמרת ונגנית הצ'לו מעיין ליניק.

 ביום חמישי, 24.1.19, נארח את הרביעייה של היוצר-משורר-נגן הקמנצ'ה יגל הרוש, שתשחזר את הריטואל העתיק והמסעיר של תיקון חצות. המופע יכלול גם פיוטים חדשים ומקוריים של הרוש מתוך "דיוואן יגל בן יעקב – שירים לחצות הליל".

ביום רביעי ,30.1.19, הזמרת-יוצרת שירה גולן תציג את מסעה הרוחני, החותר לגישור בין תרבויות וחזרה אל השורשים המשותפים, המחברים בין מזרח ומערב ומציעים שלום פנימי וחיצוני. במופע תתארח הזמרת תמר שאוקי.

ביום חמישי , 31.1.19, נארח את הזמרת-יוצרת-רקדנית לאה אברהם במופעה "ווא-טויור/הציפורים", יחד עם הזמר תום פוגל והפייטן עופר כלף. יחד הם יציגו שירים ומחולות נדירים של יהודי תימן ממחוז חוגריה שבדרום תימן.

 

האירועים  בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות ועיריית ירושלים, האגף לתרבות.

 

 

"כוכבה לוי שרה לאדינו"

מחיר כרטיס למופע: 60 שקלים

רכישת כרטיסים: בימות, http://tickets.bimot.co.il

בטל' *6226, 02-6237000

 

למידע נוסף:
"בית הקונפדרציה" בפייסבוק

אתר בית הקונפדרציה: http://www.confederationhouse.org

טל' 02-6245206, שלוחה 4