תגיות

, ,

מרכז סוזן דלל החוגג השנה 30 שנה להיווסדו

עם מופעים מהארץ ומרחבי העולם

פברואר עם "אביב מחול סיני"- 2019

שתי הלהקות העומדות בחזית האמנות העכשווית בסין , שתי עבודות של הכוריאוגרפיות החשובות כיום בסצנת המחול הסיני

להקת המחול המודרני של בייג'ין (BMDC) ביצירה "פריחת  הזמן" לכוריאוגרפיה של גאו ינז'ינזי, המנהלת האמנותית של הלהקה

 ולהקת בית האופרה של גאנזו

ביצירה המיועדת לכל המשפחה: "מסיבת הערב" – לכוריאוגרפיה  של קן מנצי  המנהלת האמנותית של הלהקה

12-16 בפברואר 2019,

מרכז סוזן דלל

מרכז סוזן דלל המציין השנה 30 להיווסדו, יציג  את אירועי אביב מחול סיני 2019– במהלכם יופיעו  במשך השבוע שבין ה-12-16 בפברואר 2019,  שתי להקות העומדות בחזית האמנות העכשווית בסין : להקת המחול המודרני של בייג'ינג (The Beijing Modern Dance Company )בניהולה האמנותי של הכוריאוגרפית גאו ינגג'מי (Gao Yanjinzi )ולהקת בית האופרה של גאנזו (Gansu Provincial Troupe of Song and Dance – The Gansu Opera House)בניהולה האמנותי של הכוריאוגרפית  קן מנצי (Ren Manci).

מסיבת הערב – קרדיט להקת הזמר והמחול ש

לקהל הישראלי תהיה זו הזדמנות לחוות ולהעמיק את ההיכרות עם סצנת המחול כיום בסין ועם עבודתן של שתיים מהכוריאוגרפיות החשובות הפועלות כיום בסין.

להקת המחול המודרני של בייג'ין (BMDC) נוסדה בשנת 1995 ונחשבת כמובילה בתחום המחול המודרני בסין וזוכה לשבחים לאומיים ובינלאומיים כאחד. רפרטואר הלהקה מגוון ומשלב תרבות סינית מסורתית לצד אמירות עכשוויות בתחום המחול העולמי וניתן לומר שהיא מציגה ומייצגת את "הפנים של סין המודרנית"  כבר כשנה לאחר הקמתה, בשנת 1996 זכתה בפרס "ון הואה", הפרס התרבותי החשוב ביותר של ממשלת סין. בשנת 1998 החלה להופיע כלהקה עצמאית.

הלהקה מוזמנת להופעות ברחבי העולם ובין היתר הופיעה בבית האופרה של פריז, בית האופרה בברלין, בסינגפור. הופעתה בתיאטרון הג'ויס בניו יורק, ביצירה המבוססת על אופרת הרוק "החומה" של ה"פינק פלויד", עוררה הדים נרחבים וזכתה לשבחים רבים.

כמו כן מתארחת הלהקה בפסטיבלים חשובים ובהם: פסטיבל האמנות בברלין, הביאנלה בונציה, הפסטיבל הבינלאומי בבולוניה, פסטיבל באהייה בברזיל, הפסטיבל הבינלאומי למחול בדרום קוריאה, הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בטוקיו , הביאנלה למחול בליון, פסטיבל המחול בקנדה ובמרכז ג'ון קנדי בוושינגטון.

בביקורה בישראל, תבצע הלהקה את היצירה "פריחת  הזמן" לכוריאוגרפיה של גאו ינג'ינזי, המנהלת האמנותית של הלהקה )יום שלישי 12 פברואר, רביעי 13 פברואר בשעה 21:00)

פריחת הזמן – להקת המחול המודרני של בייג'ינג – קרדיט צילום Ke Zhou (3)

העבודה עוסקת במעגלי החיים והטבע. הרקדנים מבצעים את הרעיון שבו חלוף ארבעת העונות דומה לנשימת האלוהות, השמים והארץ וסיבוב מערכת השמש. הטבע או האל נושף חיים לתוך כל מה שקיים על פני הפלנטה, ומשלים את מעגל החיים: נביטה, צמיחה, פריחה, קציר ומוות. הפרחים הם כמו עיני היקום, עדים למסע החיים בבני האדם, בחיות, בצמחים ובאלוהי, תוך שהם נעים דרך ארבעת העונות, עדים לפריחת הזמן.

יצירותיה של הכריאוגרפית גאו ינג'ינזי, שואבות מחינוכה הבודהיסטי ומהכשרתה במחול סיני מסורתי. בעולם הרמוני של התבוננות עצמית, הרקדנים שלה נעים בזרימה טבעית של אנרגיה, אך ישנן הפתעות בכל סיבוב, אשר מאתגרות את תפיסת הקהל לגבי דיכוטומיות כמו "מסורתי/מודרני" ו-"מזרח/מערב".

זהו ביקורה השני של הלהקה במרכז סוזן דלל . ביקורה הראשון היה במסגרת תל אביב דאנס 2009.

הלהקה השנייה שתגיע במסגרת "אביב מחול סיני" 2019 היא להקת בית האופרה של גאנזו המפורסמת בזכות הפקותיה המיוחדותשתבצי בישראל עבודה ססגונית הפונה לכל המשפחה.

הלהקה, שנוסדה ב-1939, זכתה בעשרות פרסים. בעשורים האחרונים וביצעה למעלה מ-200 אופרות גדולות, בינוניות וקטנות. הביצוע שלה של "שירים מדונחואנג."  הועלה למעלה מ-280 פעמים וייצג את סין בהופעות ברחבי העולם.

בארץ תבצע הלהקה את "מסיבת הערב" – על פי שירים מדונחואנג ובאווירת דרך המשי. את העבודה יצרה  קן מנצי  המנהלת האמנותית של להקה. (יום שישי 15 בפברואר בשעה 21:00 , שבת 16 פברואר בשעה 12:00 (לכל המשפחה).

המופע הוא חגיגת מוזיקה ומחול ססגונית סביב נושא התרבות הסינית המסורתית, בסגנון מחוז גאנזו שנמצא בין טיבט ומונגוליה – ביתם של המקטעים ההרריים המפורסמים של החומה הגדולה של סין.

במופע-צורות שונות של מוזיקה ווקאלית ואינסטרומנטלית, מחול ותלבושות מפוארות. הלהקה מבצעת את הריקודים המסורתיים של עמי ההאן, הטאנג והדונחואנג הסיניים, ושל מיעוטים אתניים אחרים בסין, ומציגה את פאר התרבות המסורתית הסינית ואת המאפיינים התרבותיים של גאנסו המרוחקת.

הכוריאוגרפית קן מנצי, עובדת בבית האופרה של גאנזו מאז 2005, וכעת היא ראש להקת המחול של בית האופרה של גאנזו. בשנת 2015, היא יצרה את עבודת המחול "בית" כחלק מתחרות הריקוד של בייג'ינג, וזכתה במקום השני לגוף עבודות וביצוע. בשנת 2018, היא ביימה ויצרה כוריאוגרפיה ליצירת המחול הייחודית "בשם המחול", אשר זכתה לשבחים רבים.

מרכז סוזן דלל

אביב מחול סיני 2019

"פריחת הזמן" – להקת המחול המודרני של ביג'ינג

יום  שלישי 12 פברואר , רביעי 13 פברואר בשעה 21:00

"מסיבת ערב" -להקת בית האופרה של גאנזו

יום שישי 15 בפברואר בשעה 21:00 , שבת 16 פברואר בשעה 12:00 ( לכל המשפחה)

המחירים נעים בין 285 ל- 215 שח לכרטיס.

להזמנת כרטיסים : קופת מרכז סוזן דלל 035105656

להזמנת כרטיסים באתר המרכז 24/7 http://www.sdc.org.il