תגיות

, , ,

אתונה – ירושלים:

דימיטריס באסיס – כוכב הענק מיוון

 זמרת אורחת: מירי מסיקה

במופע מיוחד במסגרת סדרת "מזרח מערב" של האופרה הישראלית ותזמורת ירושלים מזרח מערב

ניצוח, עיבודים וניהול מוסיקלי: תום כהן

רביעי 13/02/2019 20:00

בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה

דימיטריס באסיס , כוכב הענק מיוון יתארח על במת בית האופרה במופע  "אתונה- ירושלים" שיתקיים במסגרת סדרת "מזרח מערב"- הסדרה המשותפת של האופרה הישראלית ותזמורת ירושלים מזרח מערב בניהולו המוסיקלי של תום כהן.

במופע יבצע דימיטריס את מיטב הלהיטים העממיים המסורתיים שבהם הוא מתמחה, בעיבודים מיוחדים ״בשפת תזמורת ירושלים מזרח מערב״ המסמלת,  גשר בין המזרח למערב.

דימיטריס באסיס- קרדיט- באדיבות האופר

מירי מסיקה תתארח במופע מיוחד זה, ותבצע יחד עם דימיטריס מספר שירים וביניהם "ברכת המלך" שיושר ביוונית ובעברית, ו"אלינור " של זוהר ארגוב – שיר שמקורו ביוונית. בנוסף לרפרטואר שלו יבצע דימיטריס כמה שירים אהובים על הקהל הישראלי, כמו "עינייך החומות" והפתעות נוספות.

מירי מסיקה-קרדיט צילום – עדי אורני

דימיטריס באסיס – מלך סגנון ה״לאייקה״ היווני, כוכב ענק מיוון. נמצא בשיא הקריירה בת 20 השנים שלו וממלא אולמות בכל רחבי יוון וזוכה לפופולריות גם עצומה בארץ. הוא נולד בשטוטגרט שבגרמניה וליוון הגיע כשהיה בגיל 8 והתגורר בכפר ליד העיר קילקיס. בגיל 9 התחיל לזמר תפילות בכנסייה מקומית ושלוש שנים לאחר מכן הוא החל ללמוד מוזיקה ביזנטית.

כבר בגיל 20 התגלה באסיס ע"י סטאמאטיס קראונאקיס ובגיל 23 החל לשתף פעולה עם חריסטוס ניקולופולוס האגדי. בסוף שנות ה-90 הוא ביצע את השיר "לחישות הלב " בלחן של כריסטוס ניקולופולוס. השיר היה הפסקול של סדרת טלוויזיה פופולרית.

במהלך הקריירה שלו הוא הופיע לצד גדולי זמרי יוון ודי להזכיר שמות כמו חאריס אלקסיו, פסחאליס, טרזיס, ת'מיס אדמנדידיס, דימיטרה גאלאני ויורגוס דלאראס.

 

רביעי 13/02/2019 20:00

מחירי כרטיסים: 120 עד 160 ש"ח

להזמנת כרטיסים: 03-692777, http://www.israel-opera.co.il

ההצגות מתקיימות בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')

שד' שאול המלך 19, תל-אביב