תגיות

, , ,

פרויקט תיאטרון רב תרבותי מציג

בבכורה חגיגית

וניה.גרסה

אחד המחזות הגדולים בכל הזמנים בעיבוד חדש מתעתע ושובר מוסכמות

חזיון דרמטי בשתי מערכות על פי "הדוד וניה" מאת א. צ'כוב

בימוי: מיכאל (מישה) קייט

18– 19 במרץ 2019

בית ניסן נתיב – תל אביב

וניה גרסה קרדיט ז'ניה שכטר

פרויקט תיאטרון רב תרבותי גאה להציג בבכורה את "וניה.גרסה" עיבוד חדש, מתעתע ושובר מוסכמות לאחד המחזות הגדולים בכל הזמנים "הדוד וניה" מאת א. צ'כוב. ההצגה תעלה ב18 וב19 במרץ בבית ניסן נתיב – תל אביב.

 

איך כדאי לחיות כדי להיות מאושרים? חזקים מול המציאות או בבועה שאנו בונים לעצמנו כדי למצוא מרגוע לסערות הנפש? מה מניע אותנו לייצר אשליות ולעסוק בהונאה עצמית? ומה עושים כשיום אחד הבועה הזאת מתפוצצת לנו בפנים ואנחנו שוב עומדים מול המציאות?

וניה גרסה קרדיט ז'ניה שכטר

גיבורי ההצגה "וניה. גרסה" בנו לעצמם בדמיונם עולם נפלא שסיפק להם עניין ומשמעות לחיים. בחזיון התעתועים הזה הם בילו ימים ולילות והאמינו בתמימות שאלה הם החיים האמיתיים. אבל מגיע רגע בו העולם הדמיוני מתנפץ לרסיסים והגיבורים מוצאים את עצמם מתמודדים שוב עם המציאות האכזרית. אנטון צ'כוב היה במקצועו רופא פעיל, ודמויותיו מזכירות חולים שמנסים להתחמק מהתמודדות עם מצבם האמיתי, עכשיו, לאחר שנים של הזנחה, המצב החמיר, והסיכויים להחלמה קלושים. עבורם זוהי "אבחנה סופנית"- החיים עברו, בוזבזו על כלום ולפניהם רק תהום וריקנות. מול חייהם שהזניחו במשך שנים, הם עומדים עכשיו כועסים וחסרי אונים ומנסים לעשות את הבלתי אפשרי –  להחזיר את הזמן לאחור. הם מחפשים את האשמים, מתחננים לאהבה ונלחמים כדי לצקת משמעות לחייהם. ההתפכחות קשה ואין קיצורי דרך, וכמו כל אדם המתמודד עם אובדן הם עוברים צעד צעד את כל השלבים בדרך אל הגאולה – הכחשה, כעס, מיקוח, דיכאון, קבלה.

 

ההצגה, נעה על הציר הדק בין המציאות לעולם האשליות, תוך כדי התנגשות בין השגרה האפרורית, הקשוחה, המשעממת שבה שוכנים הגיבורים, לבין העולם המדומה, ה"מאחורי הקלעים" של הדמויות, עולמם הפנימי החבוי. חלומות, פחדים, אשליות, סיוטים – המחשבות והשאיפות האינטימיות ביותר של הגיבורים נשפכים החוצה בעוצמה נואשת בניסיון להפוך את החיים על פיהם. בהתנגשות זו, אולי, טמונה התשובה לשאלה החשובה ביותר: האם אדם בכוח רצון יכול לשבור את המעגל המקולל ולהיות מאושר באמת, או שהוא נידון להישאר לנצח אסיר וקורבן של נסיבות חייו, וישועתו היחידה תהיה הבריחה לעולם החלומות והאשליות.

 

 

פרויקט תיאטרון רב תרבותי:

פרויקט תיאטרון רב תרבותי נוצר כפלטפורמה לפעילות תיאטראלית כאשר במרכזו העניין עומד הנושא של רב תרבותיות. אנחנו חיים במדינה רב תרבותית, זה הDNA- של ארץ ישראל ואנו מאמינים שרב-תרבותיות צריכה לבוא לידי ביטוי בכל תחומי החיים, כולל האומנות בכלל, ותיאטרון בפרט. פרויקט תיאטרון רב תרבותי משמש כפלטפורמה לפעילות תיאטראלית נרחבת אשר פותחת את גבולותיו לשפות בימתיות חדשות, דרכי עבודה שונות ותפיסות מקצועיות מגוונות שמושפעות ונושאות בתוכם תרבויות וזהויות שונות. במסגרת הפרויקט, מלבד הצגות תיאטרון, מתקיימים סדנאות וכיתות אומן בהשתתפות אומנים מכל רחבי העולם, מעבדות תיאטרון, פסטיבלים ומפגשים בינלאומיים, הרצאות ושיח מקצועי בתחום אומנויות הבמה. לפלטפורמה יש גם ערך חברתי חשוב: אנחנו מאמינים שדרך הרב תרבותיות על הבמה ניתן להגיע לקירוב תרבויות ואנשים בתוך החברה המפולגת. הצופים שבאים לצפות בהצגות ולהשתתף בפרויקטים בדרך מסקרנת ולא מחייבת יוכלו להכיר יותר לעומק את התרבויות האחרות ואת האנשים שמייצגים אותן, ולא רק להכיר, אלה גם להכיל ולכבד. זה חשוב לחברה שבה אנו חיים, שהרבה פעמים מגלה חוסר סבלנות כלפי השונה, מתנהגת כלפיו בזלזול וגזענות, כי, בסופו של יום, כולנו רוצים לחיות בחברה בריאה יותר.

 

בימוי: מיכאל (מישה) קייט עיצוב תפאורה ותלבושות: ז'ניה שכטר

עיצוב תנועה: עומר שמר הלחנה ועיצוב פסקול: אלה דנציג

עיצוב תאורה: מישה צ'רניאבסקי, אלכס נוחם

 

בהשתתפות: צחי מילמן, ויקטוריה קוזק, ויטאלי ווסקובויניקוב, עדי וייס, יבגניה איטין, אריאל קריז'ופולסקי, מריה מושקטין.

 

 

וניה. גרסה – מופעי בכורה:

18 + 19 למרץ  2019 בשעה 20:00

בית ניסן נתיב

רחוב נועם 5 תל אביב יפו

מחיר כרטיס: 80 ש"ח

להזמנת כרטיסים:  https://kupatbravo.co.il/announce/62480