תגיות

תערוכה חדשה בגלריית בית מאירוב בחולון:

"יד ועין"

הומאז' לציירת החולונית

בתיה רגב

לרגל 40 שנות יצירה

ציורי הנוף של רגב כוללים בדומה ל-Flaneur, המשוטט הצרפתי של ולטר בנימין, את עקבות הפוסעים בשבילים ובדרכים; פינות נסתרות, חילופי העונות ואת הזמן החולף.

פתיחה: 16/3/2019, נעילה 6/4/2019

אירוע הפתיחה יתקיים ב16.3 בשעה 11:00

הכניסה חופשית

 

גלרית המשכן מאירוב בחולון תקדיש את התערוכה הבאה לציירת בתיה רגב ול-40 שנות יצירתה.

התערוכה "יד ועין" תוצג בין התאריכים 16 במרץ 2019 ועד ל- 6 באפריל 2019 ותכלול ממגוון עבודותיה כוללות רישום, ציור בשמן, פנדה, אקוורל, קולאז', מנדלות ותכשיטים. התערוכה.

"גוף אנושי בא לכלל קיום, כאשר בין הרואה לנראה, בין הנוגע לננגע, בין עין אחת לשנייה, בין יד ליד, מתרחשת מין הצטלבות מחודשת, כאשר ניצת הניצוץ של החש-מוחש, כאשר נדלקת אש זו שלא תחדל לבעור…" (מרלו פונטי). זה המוטו שמלווה את יצירותיה של רגב.

צלם_רן_ארדה

בעבודותיה אלמנטים חוזרים כמו : שמיים, נופים, עצים, אדמה, דמויות, סוסים; בכל אלה ניכרים האהבה והקשב לסובב אותה- לפרט כשם שלמכלול. המבט המהווה דפוס משמעותי ביצירותיה. העבודות הן על מצעים גדולי ממדים בצד פורמטים קטנים. ציורי הנוף של רגב כוללים בדומה ל-Flaneur, המשוטט הצרפתי של ולטר בנימין, את עקבות הפוסעים בשבילים ובדרכים; פינות נסתרות, חילופי העונות ואת הזמן החולף. נוף אשר תורבת בידי אדם, בצד נוף בראשיתי. יצירי אנוש ומרחבי השדות, השכונות, והחצרות, רחובות וסמטאות צרים של ערים ברחבי הארץ ועצים, ביניהם עצי זית וברושים, אקליפטוסים ואחרים. נופים ימיים – מרחבי הים הפתוח, המפרצים והנמלים, אפיקי הנחלים והאגמים, סירות הדייגים והספינות תופסים אף הם מקום משמעותי ביצירותיה של רגב.

 

בעבודות הרישום שלה נגלית רגב כרשמת מעולה. בעבודות אלו בין אם מדובר בנוף, ובין אם בתיאור גוף אנוש, מתגלה היקום על הפרטים והמכלול שבו, המוכר והנסתר, הנצחי ובר החלוף. מראות נוף שונים, אשר עקבות הזמן ניכרים בהם; נופי קדומים ונופים ימיים בצד נופים אורבניים, מבט מעל בצד התבוננות פרטנית נקיקים ובערוצי נחלים. בתיאורי הנוף כשם שבדמויות ניכר האיזון בין המסה ל"אנטי מסה", הקו הנוכח, המדגיש את מהות העץ, הגוף, והמתח בין הקו שהינו המתאר לבין הריק/מלא שבתוכו שיש בו מן הממשות.

 

רגב, הגיעה ארצה ב1947 שירתה בנחל עם גרעין לקיבוץ מלכיה ועשר שנות חברות בקיבוץ. היא נשואה עם שלושה ילדים ומ1970 ועד היום חיה ויוצרת בעיר חולון.

בוגרת אמנות, ניהלה ואצרה את המשכן לאמנות בית מאירוב בחולון, הקימה ניהלה ואצרה את הגליה בגובה העיניים בחולון. רגב אמנית רב תחומית ועבודותיה מוצגות בבתים פרטיים ומוסדות בארץ ובחו"ל.

 

 

"יד ועין"

בתיה רגב, ארבעים שנות יצירה

16.3.19. – 6.4.2019

גלריית המשכן "בית מאירוב", חולון

רח' הרצפלד 31, חולון. טל: 03-6516851

שעות פתיחה: ג', ד', ה' 17:00-20:00; ו' ושבת 10:00-13:00

הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום