תגיות

, , , ,

במסגרת פסטיבל מוסטונן-פסט טאלין – תל-אביב, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון מציגה:

 

"כרמינה בוראנה"

בתכנית:

·         יואב תלמי, אלגיה למיתרים, טימפני ואקורדיון

·         רודולף טוביאס, שני פרקים למקהלה ולתזמורת:

–          "כאייל תערוג על אפיקי מים" (תהלים מ"ב)

–           "הלא ידעתם כי היכל אלוהים אתם ורוח אלוהים שוכן בקרבכם" (אל הקורינתיים ג') *

·         קרל אורף, כרמינה בוראנה

 

אנדרס מוסטונן, מנצח

קרן הדר – צלם דניאל צ'ציק

קרן הדר, סופרן

ארה סאל, בריטון

המקהלה הקאמרית של אוניברסיטת של טארטו (אסטוניה)

מקהלת עמק חפר

מקהלת תיכון אלון, רמת השרון*

אנדרס מוסטונן, מנצח, כנר

Andres Mustonen by Vytautas Petrikas (002)7

את הופעותיו של מוסטונן ניתן לאפיין כהופעות אישיות במיוחד. את רוב עשייתו כמנצח הוא מקדיש ליצירות קוליות ולסימפוניות דרמטיות. מוסטונן מאד פעיל בביצוע יצירות של מלחינים בני דורו וחש שותף בתהליכי היצירה. בין היתר היה פעיל במיוחד באירועי יום ההולדת ה-85 של המלחינה סופיה גוּבַּאידוּלינה, וניצח על ביצוע הבכורה לאורטוריה שלה "על אהבה ושנאה" שהוקדשה לו ועל הקונצ'רטו לכינור שלה "אופרטוריום" (מנחה) בנגינת ואדים רפין. לצד עבודת הניצוח ממשיך מוסטונן לעמוד בראש "הורטוס מוסיקוס" (הגן המוסיקלי), קבוצת הנגנים שהקים כסטודנט בשנות השבעים של המאה שעברה.

המקהלה הקאמרית של אוניברסיטת טארטו

המקהלה הקאמרית של אוניברסיטת טארטו היא מקהלת סטודנטים שנוסדה בשנת 1971. מנצחת המקהלה היא טרין קוך. המקהלה זכתה בפרסים רבים האחרון שבהם כמקהלה הקאמרית הטובה ביותר בתחרות בפסטיבל המקהלות הבינלאומית "טאלין 2017" ומקהלת השנה. לצד יצירות אסטוניות מקוריות שרה המקהלה יצירות של רחמנינוב, פוצ'יני, אורף  פורה ועוד. עוד השתתפה המקהלה במופעים המשלבים מוסיקה, מחול ושירה. לצד עבודתה עם מקהלות האוניברסיטה המנצחת טרין קוך מנצחת בפסטיבל המקהלות החשוב באסטוניה והיא עתידה להוביל את פסטיבל המקהלות של טארטו לשנת 2019. 

כרמינה בוראנה

הקנטטה הדרמטית "כרמינה בוראנה" מאת קרל אורף נכתבה בשנת 1936. סגנונו כמלחין צעיר הוגדר "פוסט רומנטי", כשניכרה בו השפעה של שנברג ושל ריכרד שטראוס. חיבור כרמינה בוראנה סימן את נקודת המפנה בחשיבתו היצירתית. הוא עצמו מצוטט כמי שאמר למוציא לאור שלו להפסיק להתייחס ליצירות קודמות ולראות ב"כרמינה" הולדת חדשה שלו כמלחין.

עשרים וארבעה שירים חילוניים מן המאות השתים-עשרה והשלוש-עשרה שנשמרו במנזר בנדיקט בויארן בבוואריה, מהווים את הטקסט. השירים ברובם נכתבו בלטינית, שפת הכתיבה הבינלאומית המקובלת באותם ימים, ומיעוטם בגרמנית. רוב השירים הם שירי סטודנטים גסים המהללים את חיי הרגע ואת תענוגות השתייה, ההימורים, הריקוד ואת מעשה האהבה. אורף תיאר את היצירה כקנטטה דרמטית. היצירה כתובה לשלושה סולנים, מקהלה, מקהלת ילדים ותזמורת גדולה. במקור נכתבה היצירה כאמור לבמה, כשאל המוסיקה מצטרפים קטעי מחול ופנטומימה.

 

*יופיעו בקונצרט שיתקיים במשכן לאמנויות הבמה, בית האופרה בתל אביב

 

רחובות, בית העם:

יום שני, 02 במרץ 2019, 20:00

הסימפונית ראשון לציון, היכל התרבות ע"ש מאיר ניצן:

יום רביעי, 06 במרץ 2019, 20:00

מוצ"ש, 09 במרץ 2019, 20:30

תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה, בית האופרה:

יום ראשון, 03 במרץ 2019, 20:00

טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.

מחיר כרטיס: 110-215 ₪.  מחירי הכרטיסים נקבעים לפי המושבים באולם, הנחות לגמלאים, תלמידים, סטודנטים וקבוצות.