תגיות

שירי שוליה נודד

 

בקונצרט השביעי בסדרת "כלים וקולות" של תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים יתארח לראשונה זמר הבריטון הניו-זילנדי ג'וליאן ואן-מלרטס, לביצוע שירים נפלאים מאת מאהלר ושוברט.
נגני הקרן של התזמורת, אלון ראובן ורות ורון יהיו הסולנים בביצוע הקונצ'רטו המיוחד לשתי קרנות מאת היידן.
הקונצרט ייפתח ב'סרנדה לילית' של מוצרט וייחתם בסרנדה לכלי נשיפה, צ'לו וקונטרבס של דבוז'אק. מנצח: אבנר בירון.

 

תיאטרון ירושלים 30.4
בית התרבות בסביון 2.5
מוזיאון ת"א לאמנות 3.5, 4.5, 5.5
משכן פיס לאמנויות נס ציונה 6.5תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים תקיים את הקונצרט הבא שלה, "שירי שוליה נודד" בניצוחו של אבנר בירון בירושלים (30.4), סביון (2.5), מוזיאון ת"א (3.5, 4.5, 5.5) ובנס ציונה (6.5). בקונצרט יתארח לראשונה זמר הבריטון הניו-זילנדי ג'וליאן ואן-מלרטס שיבצע את קובץ השירים "שירי שולייה נודד"  של מאהלר וכן שירים של שוברט בעיבוד מקס רגר.

בתוכנית הקונצרט: מוצרט סרנדה מס' 6 (סרנדה לילית); היידן קונצ'רטו לשתי קרנות; מאהלר 'שירי שוליה נודד' (בעיבוד שנברג); שוברט 'שר היער' ו'אל המוסיקה' (שניהם בעיבוד מקס רגר); דבוז'אק סרנדה לכלי נשיפה, צ'לו וקונטרבס.

אבנר בירון: "בקונצרט זה יבואו לידי ביטוי איכויותיהם של קבוצות נגני הקשת וכלי הנשיפה של הקאמרטה בביצוע הסרנדות של מוצרט ושל דבוז'אק, וכמוכן של שני נגני הקרן המצויינים של הקאמרטה, אשר יבצעו את הקונצ'רטו המיוחד לשתי קרנות של היידן. קונצרט זה מבוצע לעיתים נדירות, זאת בשל האתגרים הטכניים והמוסיקליים הנדרשים מהסולנים".

 

ג'וליאן ואן מֶלֶרְטְס בריטון

יליד עיר קטנה בצפון האי הצפוני של ניו זילנד, הרחיק אל דרום האי הדרומי, אל אוניברסיטת אוֹטָגוֹ שבעיר דָנִידִין כדי ללמוד שם מוזיקה ושפות. אחרי תום לימודיו, הרחיק עוד, אל לונדון, להשתלם באמנויות הזמרה בבית הספר הבין-לאומי לאופרה של הקולג' המלכותי למוזיקה. היום ואן מלרטס מופיע בתפקידים אופראיים, בקונצרטים וברסיטלים ברחבי אירופה ומחוצה לה.

Julien_Van_Mellaerts_byDianaRoberts

בין תפקידיו האופראיים: אפולו באורפיאו של מונטוורדי באופרת אוֹטָגוֹ, גוסטבו בפָרָמוֹנְדוֹ של הנדל בפסטיבל הנדל בלונדון, נַרְדוֹ בהגננת המדומה של מוצרט. בין הופעותיו הקונצרטיות: יוהאנס פסיון של באך ומשיח של הנדל עם תזמורת סנט ג'ון הלונדונית, כרמינה בורנה של אורף בסנייפ מלטינגס, רקוויאם המלחמה של בריטן בקתדרלות לינקולן וסָלִיסְבֶּרִי

ואן מלרטס קצר לא מעט פרסים: אשתקד העפיל למקום הראשון בתחרות הליד הגרמני במונטריאול וזכה בפרס מורין פורסטר הקנדי, ב-2017 הוענק לו פרס קרן כהן בוויגמור הול הלונדוני ופרס קתלין פרייר, וב-2015 זכה במענק ע"ש זמרת המצו-סופרן המנוחה מורין להאן (Lehane).

 

אלון ראובן קרן יער

alon reuven by galit doitch

החל ללמוד נגינת קרן יער בהיותו בן עשר עם יעקב קְלִינְג. שנתיים אחר כך הופיע כסולן עם תזמורות ובשידורי רדיו וטלוויזיה. אחרי שירותו הצבאי, בעת לימודיו אצל דיויד ג'ולי (Jolley) בבית הספר הגבוה למוזיקה של מנהטן, ייסד אנסמבל קאמרי ב-International House הניו יורקי. אחר כך השתלם אצל פרופ' פרידריך אדם באקדמיה ע"ש ליסט בבודפשט. עם שובו ארצה נתמנה לנגן הקרן הראשי של התזמורת הקאמרית הקיבוצית ואחר כך היה לנגן הקרן הראשי של הקאמרטה הישראלית ירושלים, תפקיד שבו הוא מחזיק עד היום. לחם חוקו הוא מוזיקה קלאסית ובארוקית. הוא מופיע עם "הפרויקט הקאמרי הישראלי", ב"ימי מוצרט באֶלמָא" ועם האנסמבלים "המאה ה-21", "מיתר" ו"בארוקדה". לעתים הוא מנגן גם בכלי נשיפה עתיקים.

אלון מלמד, מעביר כיתות אמן ומנחה קבוצות קרן יער של הפילהרמונית הצעירה ושל תזמורת הנוער הלאומית, והוא חבר בצוות ההיגוי של "יום הקרן הישראלי" שליד המרכז  למוסיקה ירושלים והפילהרמונית הישראלית.

רות ורון קרן יער

רות ורון, ילידת ישראל, למדה נגינה בקרן יער אצל יעקב מישורי באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב והשלימה תואר ראשון במדעי החברה והרוח באוניברסיטה הפתוחה. עוד בין מוריה בארץ יעקב קְלִינְג וג'יימס קוֹקְס, ובארצות הברית פיטר לַנְדְגְרֶן. כמו כן השתתפה בכיתות האמן של הרמן באומן ובארי טַקְוֶל. ב-1987 זכתה בתחרות קרן המוזיקאים, ובשנות לימודיה קיבלה מלגות מקרן התרבות אמריקה-ישראל. במסגרת שירותה הצבאי במעמד מוזיקאית מצטיינת הופיעה כסולנית עם התזמורת הקאמרית של חיל החינוך.

רותי ורון – הצלמת לואיזה בורקט סלומון

במחצית הראשונה של שנות התשעים שימשה רות ורון נגנית קרן יער בסימפונית ירושלים, בשנים 2000-1995 כיהנה כנגנית קרן ראשונה בקאמרטה הישראלית ירושלים, ובמשך 13 שנים אחר כך הייתה נגנית קרן ראשונה בתזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. אל שורות הקאמרטה שבה בשנת 2015. בתזמורות אלה וכן בסימפוניות של חיפה וראשון לציון הרבתה להופיע כסולנית.

ורון השתתפה בפסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון ובפסטיבלי רוֹלַנְדְס-אֶק ושלזוויג-הולשטיין בגרמניה, ניגנה בהרכבים "נגני ואן ליר" ו"אנסמבל המאה ה-21" והיא חברה מייסדת באנסמבל "תמה" ובחמישיית "קפריזה". זה 25 שנה ורון מלמדת בקונסרבטוריונים, וכיום היא מורה לקרן יער במרכז למוזיקה רעננה.

"שירי שוליה נודד" – תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים
קונצרט מס' 7 בסדרה "כלים וקולות"

אבנר בירון מנצח
ג'וליאן ואן-מלרטס
בריטון (ניו זילנד)
אלון ראובן
קרן
רות ורון קרן

בתוכנית:
מוצרט סרנדה מס' 6 ("סרנדה לילית") ברה מז'ור

היידן קונצ'רטו לשתי קרנות במי במול מז'ור

מאהלר "שירי שוליה נודד" בעיבוד שנברג

שוברט"  שר היער" בעיבוד מ. רגר

שוברט "אל המוסיקה" בעיבוד מ. רגר

דבוז'אק סרנדה לכלי נשיפה, לצ'לו ולקונטרבס ברה מינור

אבנר בירון. צילום גלית דויטש

 

תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון
יום שלישי 30.4 בשעה 20:00

*הקונצרט יועבר בשידור חי בכאן קול המוסיקה

בית התרבות בסביון
יום חמישי 2.5 בשעה 20:30

מוזיאון תל אביב לאמנות
יום שישי 3.5 בשעה 13:00
מוצ"ש 4.5 בשעה 21:00
ראשון 5.5 בשעה 20:00

משכן פיס לאמנויות נס ציונה
יום שני 6.5 בשעה 20:00

 

כרטיסים

מחיר כרטיס: 155-185 ₪.

לצעירים עד גיל 35 (במקומות ישיבה מוזלים): 50₪.

הזמנת כרטיסים במשרדי התזמורת: 1-700-55-2000  ובאתר:  www.jcamerata.com

מספר נוסף לקונצרט בירושלים בלבד: 02-5605755
להזמנת כרטיסים לקונצרט בסביון בלבד: 8234*

 

Songs of a Wayfarer, The Israel Jerusalem Camerata
Avner Biron
Conductor
Julien Van Mellaerts
Baritone (New Zealand)
Alon Reuven Horn
Ruth Varon Horn
Mozart Serenade No. 6 ("Seranata Notturna") in D Major.
Haydn
Concerto for two horns in E flat Major
Mahler
Songs of a Wayfarer, arranged by Schoenberg.
Schubert /
"Erlkönig" arranged by Reger

Schubert "An Die Musik", " arranged by Reger.

Dvořák Serenade for wind instruments, cello and double bass in D minor.

 

Jerusalem Theater, Henry Crown Hall

Tuesday, April 30 at 20:00

 

The concert will be broadcast live at – KAN KOL HAMUSIKA

 

Savyon, Beit Hatarbut

Thursday, May 2 at 20:30

 

Tel Aviv Museum of Art

Friday, May 3 at 13:00

Saturday, May 4 at 21:00

Sunday, May 5 at 20:00

Ness-Ziona, Pais Art Center
Monday, May 6 at 20:00.

Tickets
155-185 NIS. Seats at 50 NIS for customers under age 35.
Reservations: 1-700-55-2000 and at www.jcamerata.com
Additional number for concert in Jerusalem only: 02-5605755
Tickets for the concert in Savyon only: *8234