תגיות

,

לראשונה בישראל

פסטיבל מוסיקה בינלאומי המשלב סדרת קונצרטים מלהיבה

בהשתתפות הכנר שלמה מינץ, נגן הקלרניט פול מאייר הפסנתרנים אלכסנדר גינדין, ואינגולף וונדר, המנצחים דמיטרי יבלונסקי וקונרד ואן אלפן והתזמורת הסימפונית ירושלים

תחרות בינלאומית לפסנתר שתארח – 50 משתתפים מכל העולם

ניהול אמנותי ויוזמה: דמיטרי יבלונסקי.

בין התאריכים 6-16/9 בבית האופרה בתל אביב, תיאטרון ירושלים,

אולם צוקר בהיכל התרבות והאקדמיה למוסיקה בתל אביב

 

9949 Dmitry Yablonsky

הצ'לן והמנצח דמיטרי יבלונסקי, המכהן כמרצה וראש המחלקה לקשרים בינלאומיים באקדמיה למוסיקה על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, יזם פרוייקט מיוחד שיתקיים בפעם הראשונה בישראל.

במסגרת האירוע המיוחד, מביא מאסטרו יבלונסקי  לארץ את תחרות הפסנתר הבינלאומית "14 דרכים למלטה". חמשת הזוכים במקומות הראשונים בה יעלו לתחרות הפסנתר הבינלאומית במלטה שתתקיים בשנת 2021, בה יוענקו פרסים בסך כולל של 300 אלף יורו. התחרות מתקיימת בתמיכתה של הקרן האירופאית. הזוכה בתחרות במלטה יוזמן להופיע גם בסדרה של 20 קונצרטים ברחבי העולם.

התחרות בישראל היא אחת מתוך 14 תחרויות שונות ברחבי העולם המתקיימות לאורך 2019-2020 בתמיכת הקרן האירופאית כאשר בכל אחת מהן חמשת הזוכים מכל תחרות יעפילו לתחרות הגמר במלטה. התחרות הראשונה התקיימה בהמבורג-גרמניה, ואחריה יתקיימו תחרויות בוינה-אוסטריה, וושינגטון-ארצות הברית, שנחאי-סין, יראבן-ארמניה, טוקיו-יפן, מוסקבה-רוסיה, לונדון-בריטניה, ציריך-שוויץ, אנטוורפן-בלגיה, סיאול-קוריאה הדרומית, רומא-איטליה וברלין-גרמניה. לכן נקראת התחרות "14 דרכים למלטה". ישראל היא הנקודה החמישית במסע לתחרות במלטה.

בישראל יהפוך האירוע לחגיגה מוסיקלית גדולה, כשלצד התחרות תתקיים סדרה של קונצרטים בתל אביב ובירושלים עם גדולי המבצעים.

אקסטרווגנצה מוסיקלית

מאסטרו דמיטרי יבלונסקי, ינצח על התזמורת הסימפונית ירושלים.

נגנים אורחים: נגן הקלרניט הידוע פול מאייר והפסנתרן אלכסנדר גינדין.

בתכנית: מוסורסקי, "לילה על הר קרח" ו"תמונות בתערוכה", הקונצ'רטו לקלרינט ותזמורת מאת קרל מריה ובר וכן שתי יצירות מאת המלחין אלכסיי שור. האחת לפסנתר ותזמורת והשנייה לקלרינט ותזמורת.

הקונצרט יתקיים ב- 11/9 באולם הנרי קראון בירושלים 20:00

15/9 בבית האופרה ע"ש שלמה להט בתל אביב 20:00

קונצרט מוסיקלי גדול

Conrad van Alphen – photo by Seger van Wijk 34

קונרד ואן אלפן, מנצח על התזמורת הסימפונית ירושלים, כנר שלמה מינץ.

בתכנית הפתיחה לרומיאו ויוליה, מאת צ'ייקובסקי, יצירה לכינור ותזמורת מאת אלכסיי שור, רונדו קפריצ'יוזו מאת סן סאנס והסימפוניה מספר 7 מאת בטהובן.

12/9 באולם הנרי קראון בירושלים 20:00

14/9 בבית האופרה ע"ש שלמה להט בתל אביב 20:00

רסיטל לפסנתר בביצוע הפסנתרן אינגולף וונדר, רסיטל עם יצירות מאת מוצרט, שופן ליסט ושור.

13/9 באולם צוקר בהיכל התרבות תל אביב 13:00

קונצרט הגמר של התחרות הפסנתר

המנצח מאסטרו דמיטרי יבלונסקי, התזמורת הסימפונית ירושלים

העולים לשלב הגמר בקונצ'רטו לתזמורת ולפסנתר

16/9  בבית האופרה ע"ש שלמה להט הבמה תל אביב 20:00

מכירת כרטיסים

מחירי הכרטיסים לקונצרטים בירושלים ובתל אביב

99, 149, 189, 239 ₪

מחירי הכרטיסים לרסיטל הפסנתר באולם צוקר, בהיכל התרבות 149-189  ₪

מכירת הכרטיסים באופרה הישראלית http://israel-opera.co.il/

ובבימות ירושלים https://tickets.bimot.co.il/

 

החגיגה המוסיקלית הגדולה, הינה יוזמה של מאסטרו יבלונסקי בשיתוף הקרן האירופאית לקידום התרבות,  בראשה עומד נשיא הקרן קונסטנטין אישחנוב. מטרת הקרן היא לגלות באמצעות הפסטיבלים והתחרויות  את המאסטרים הבאים, האמניות והאמנים הגדולים הבאים של עולם הפסנתר ולהעניק לקהל חוויה מוסיקלית מן המעלה הראשונה וגם להעמיק ולהרחיב את קהל חובבי המוסיקה הקלאסית ולהבטיח את המשך קיומה ונגינתה של מוסיקה זו.

אודות האמנים

דמיטרי יבלונסקי: מנהל אמנותי ומנצח

צ'לן ומנצח יליד 1962, שהיה מועמד לכמה פרסי גראמי על הקלטותיו. נולד במוסקבה למשפחה מוסיקלית. כבר בגיל 9 הופיע בקונצרט בכורה בנגינת הקונצ'רטו לצ'לו מאת היידן. במהלך הקריירה שלו כצ'לן הופיע על הבמות הבולטות ברחבי העולם ומופיע עם טובי הנגנים.

במקביל להופעותיו כצ'לן פיתח קריירה מרשימה כמנצח, ניצח על תזמורת רבות ברחבי העולם, יבלונסקי ניצח מספר פעמים על התזמורת הסימפונית ירושלים.

בשנת 1977 היגר עם אמו הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה לניו יורק, ולפני מספר שנים השניים עשו עלייה לישראל. יבלונסקי הוא המנהל המוסיקלי של הווירטואוזים של קייב, מלמד באקדמיה למוסיקה על שם בוכמן-מהטה בתל אביב ומכהן כראש המחלקה ליחסים בינלאומיים באקדמיה.

קונרד ואן אלפן – מנצח

יליד פרטוריה, דרום אפריקה. בגיל 26 עבר להולנד והצטרף לתזמורת הסימפונית של רדיו הולנד כנגן קונטרה באס. הוא למד ניצוח אצל איר קלאס ורוברטו בנזי. כיום הוא

מנצח על תזמורת רבות ברחבי העולם, מכהן ב"חברה הפילהרמונית של מוסקבה", במסגרתה הוא מנצח על התזמורות הבולטות במוסקבה ורבות אחרות ברחבי רוסיה. ואן אלפן כיהן במשך 4 שנים כמנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של סאפנוב.

בראשית המאה הקים קונרד ואן אלפן את סימפוניה רוטרדם, ובה הוא מכהן כמנצח ראשי ומנהל אמנותי עד היום. התזמורת מופיעה בערים הגדולות של הולנד. תחת שרביטו זכתה להכרה בעולם ולסדרת קונצרטים ברחי העולם. הקליט הקלטות רבות בחברות שונות שזכו לפרסים לציונים לשבח.

שלמה מינץ – כנר

נולד במוסקבה בשנת 1957, ועלה לישראל בגיל שנתיים. זכה בפרסים רבים על הופעותיו והקלטותיו, ובתואר ד"ר כבוד מאוניברסיטת באר שבע.

היה לבן חסותו של הכנר אייזק שטרן. בארץ למד אצל אילונה פהר, בניו יורק אצל דורותי דה ליי. הופיע עם גדולי המוסיקאים על במות ברחבי העולם. ותחת שרביטם של גדולי המנצחים. במקביל פיתח קריירה מצליחה כמנצח. הוא מרבה לתת כיתות אמן והיה שנים רבות הפטרון של קשת אילון.

פול מאייר – קלרינטן

התמנה למנהל האמנותי של התזמורת הקאמרית במנהיים גרמניה לעונת 2019—2020. מן הפריצה שלו בגיל 17 בשנת 1982, הפך לאחד הנגנים המבוקשים בעולם. הופיע לצד מוסיקאים בולטים כתחום המוסיקה הקלאסית בצד הופעות בתחום הג'אז.

הקים את ההרכב הסולנים של אלזס, מהלך שזיכה אותו בקריירה מצליחה גם כמנצח.  מאייר ניצח ומונה למנהל מוסיקלי של תזמורת שונות ברחבי העולם. המלחין לוציאנו בריו הקדיש לו יצירה. ומאייר מקפיד לקדם ולנגן יצירות בנות זממנו ויצירות שנכתבות במיוחד עבורו. הקים עם החלילן עמנואל פאיו את הרכב כלי הנשיפה les Vents Francaise. מרבה להתארח בפסטיבל למוסיקה קאמרית בירושלים, בו הופיע גם עם הרכב כלי הנשיפה.

אלכסנדר גינדין – פסנתרן

זכה בתואר אמן של רוסיה, נולד במוסקבה למד שם בקונסרבטוריון. במהרה הפך לאחד הפסנתרנים המבוקשים של דורו. הוא הקליט הקלטות רבות וגם מכהן כשופט בתחרויות מוסיקליות רבות ובתכוניות טלוויזיה. מנהל אמנותי במספר סדרות מוסיקליות במוסקבה וניגן לצידם של כמה מהמנצחים והמוסיקאים הבולטים ביותר ברוסיה ובעולם כולו.

הקליט כ- 30 אלבומים בחברות שונות ברוסיה ובאירופה.

 

אינגולף וונדר – פסנתרן

החל לנגן בגיל 4 על כינור עד גיל 14. אז התגלה כישרונו לפסנתר על ידי מורה לפסנתר מן העיר לונץ. הוא נטש את הכינור, עבר לקונסרבטוריון בעיר לונץ והחל ללמוד עם פרופסור מתיאוס. מספר חודשים אחר כך, כבר השתתף בתחרות בינלאומית באיטליה וזכה בפרס הראשון אחריה הגיעו פרסים ראשונים בתחרויות נוספות. בגיל 16 זכה בפרס הראשון בתחרות על שם ליסט בהונגריה. השתתף בתחרות שופן בפולין, בשנת 2010 . הוא זכה בשלל פרסים. בפרס השני, בפרס חביב הקהל, בפרס על ביצוע הקונצ'רטו, והפרס על הביצוע הטוב ביותר של פלונז פנטסטיק. רבים ראו בעובדה שלא זכה בתחרות במקום הראשון כסקנדל הגדול ביותר מאז התחרות של 1980, שנחשבה לשערורייתית לאחר שאיוו פוגורליץ' לא זכה בה למרות ביצועו המצוין. הוא מקליט בחברה היוקרתית דויטשה גרמופון ומופיע בכל העולם. לפני שנתיים הקים עם רעייתו פולינה אתר ללימוד נגינה בפסנתר און ליין.

אלכסיי שור – מלחין

נולד בקייב עלה לישראל בשנת 1991 ועתה חי מרבית הזמן בארצות הברית.

יצירותיו נוגנו בכמה מאולמות הקונצרטים הבולטים ביותר בעולם והוקלטו על ידי החברות היוקרתיות ביותר. הוא מלחין הבית של התזמורת הפילהרמונית של מלטה, התזמורת הארמנית הלאומית, והתזמורת הקאמרית סלואמה. הוא גם מלחין הבית של תחרות הפסנתר הבינלאומית של מלטה. יצירותיו בוצעו על ידי מבחר גדול של אמנים ו  בנוסף ליצירתו המוסיקלית. שור הוא גם ד"ר למתמטיקה בעל רקע בעולם ההייטק.

על התחרות הפסנתר – 14  דרכים למלטה

כ-50 פסנתרנים מכל רחבי העולם יגיעו לתחרות בישראל כדי להתחרות על שלושת הפרסים בסכומים של 50,000 יורו, 25,000 יורו, ו- 10,000 יורו. חמשת הזוכים/זוכות במקומות הראשונים ישתתפו גם בתחרות במלטה בשנת 2021.

שלבי תחרות הפסנתר יתקיימו באקדמיה למוסיקה על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, רשימת השופטים בתחרות תתפרסם בקרוב.

התחרות מחולקת לארבעה שלבים:

בשלב הראשון ינגנו המתחרים רסיטל של 25-30 דקות, שיכלול פרק ראשון מתוך סונטה לפסנתר מתוך יצירות של היידן מוצרט, קלמנטי ויצירות מוקדמות של בטהובן, וכן יצירה רומנטית הידועה בשל הקושי המוסיקלי/טכני שבביצועה.

בשלב השני יבצעו המשתתפים רסיטל עד כשעה בו יצירת חובה. שלושה קטעים מתוך הסויטה "זיכרונות ילדות" מאת אלכסיי שור – מלחין הבית של  התחרות וסונטה שלמה מאת בטהובן או שוברט. המשתתפים אינם יכולים לחזור על יצירות שנוגנו בשלב הראשון.

בשלב  השלישי חצי הגמר, ינגנו קונצ'רטו שלם בליווי פסנתר שני, מתוך מבחר יצירות קלאסיות ורומנטיות.

בשלב רביעי, שלב גמר, ינוגן הקונצ'רטו שניגנו המתחרים בשלב השלישי והפעם עם תזמורת סימפונית, התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוח המנהל המוסיקלי של האירוע דמיטרי יבלונסקי.

 

חגיגת מוסיקלית בינלאומית

פעם ראשונה בישראל

יוזמה וניהול מוסיקלי דמיטרי יבלונסקי

יוזמה של הקרן האירופאית  לתרבות

בשיתוף האקדמיה למוסיקה בתל אביב עש שם בוכמן-מהטה

התזמורת הסימפונית ירושלים

 

 

 

הפקה בישראל בימות גלובל