תגיות

, ,

סרט דוקומנטרי מרתק על החיים ברמה הטיבטית

80 דקות של חשיפה לעולם מסקרן, ובאיכות צילום מופלאה

הקרנה מיוחדת בסינמטק תל אביב ב- 3/7

 

פוסטר סרט

 

על גג העולם הוא סרט דוקומנטרי בן 80 דקות שנחשף לראשונה בטלוויזיה הסינית בשנת 2105, ומקבל עוצמה ויופי מיוחד על המסך הגדול.

זהו תיעוד של יופיו של הטבע, של בני האדם החיים ברמה הטיבטית, המקום המכונה הקוטב השלישי. שיר הלל לחיים ולטבע. הטבע בכל הדרו הוא הרקע של הסרט ושל הפעילות של האנשים החיים שם. זהו הסרט הראשון המשקף בדיוק את אופי החיים באזור מנקודת המבט של תושביה ושל הטבע הסובב אותם.

 

הסרט צולם בטכניקות מתקדמות באולטרה היי דיפנישן, ועוקב אחר חיי היום יום של הקבוצות האתניות הרבות החיות ברמה הטיבתית המקורית דרך סיפורים אנושיים אמיתיים ומרגשים, המבליטים את ההרמוניה בחיי האנשים, ומציגים את הטבע האמיתי.

הדמויות המופיעות בסרט מציגות את היחס המיוחד שלהן לטבע, את האהבה הגדולה לסביבה והכבוד שהם רוחשים לכל סגנון וצורת חיים, והיחס למסורת העוברת מדור לדור.

הסרט נעשה באהבה רבה למקום לטבע ולאנשים, והוא מאפשר הצצה למקומות שמעולם לא צולמו על יד צוותי טלוויזיה אחרים. למעלה משנה נמשכו הצילומים, וצוות ההפקה עמד לא פעם בפני מצבים מסכני חיים במהלך הצילומים. לדוגמה צילומים בגובה של 5000 מטר עם אוויר דליל. צילומים תת ימיים באגמים קפואים. בפרויקט לקחו חלק למעלה משישים אנשי צוות צילום שנאלצו להתמודד עם מצבים קיצוניים, וגם טמנו בחובם סיפוק רב.

 

הסרט הוקרן בכמה מקומות בעולם בהצלחה רבה, וזכה להצלחה גדול גם באתר הסיני המקביל ליו טיוב. במאי הסרט הודיע לתקשורת שהוא מתכנן לצור סרט המשך, שבו הוא יעמיק את העיסוק במסורת ובסגנון החיים הטיבטי.

על גג העולם

במאי וצלם: זנג האירו

צלם ראשי: סון שאו גואנג

הפקה: יאנג זאלינג

מלווה קריינות באנגלית, ללא תרגום לעברית

80 דקות

 

הקרנה מיוחדת בסינמטק תל אביב

יום רביעי 3/7 בשעה 19:00

מחיר כרטיס 10 ₪

 

 

לצפייה בטריילר:
https://youtu.be/FZrX92V4f7I

纪录影片《第三极》(时长:80。制作播出:2015年)