תגיות

, , ,

עמוס גיתאי, ברלין-ירושלים, צילום הנרי לאקאן5

 

סרטו של עמוס גיתאי, שעל עבודתו היתה אמונה הכוריאוגרפית האגדית פינה באוש, היה הסרט הישראלי הראשון באורך מלא שהתחרה במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל ונציה וסרטו הראשון של הבמאי שהוצג בפסטיבל

יום שבת 27.7.19, שעה 14:15 – קוקטייל, שעה 15:15 – הקרנה. אולם 2, סינמטק ירושלים, דרך חברון 11, ירושלים. פסטיבל הקולנוע ירושלים 2019.

ב"פסטיבל הקולנוע ירושלים" 2019, יוצג באדיבות ארכיון הקולנוע הבלגי עותק חדש ומשוחזר לציון 30 שנה ליציאת הסרט "ברלין-ירושלים" של עמוס גיתאי, הסרט הישראלי העלילתי הראשון באורך שהתחרה במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל ונציה וסרטו הראשון של הבמאי מתוך רבים שהוצג בפסטיבל.

ברלין-ירושלים, צילום הנרי לאקאן (2)7

הסרט משנת 1989, שעל עבודת התנועה שלו היתה אמונה הכוריאוגרפית הגרמניה האגדתית פינה באוש, מחבר בין 2 נשים שמעולם לא נפגשו במציאות: המשוררת האקספרסיוניסטית אלזה לסקר, הנמלטת מברלין של שנות ה-30 עת הנאצים מתחזקים וסוללים את דרכם לעבר השלטון; והמהפכנית הציונית מניה שוחט, מרקסיסטית ילידת רוסיה, ממייסדות ארגון "השומר" (המכונה בסרט טניה). לפנינו שתי דמויות היסטוריות — האחת פואטית והשנייה פוליטית — עם חזונות אוטופיים המתנפצים אל מול המציאות הבלתי אפשרית בארץ ישראל של אותם ימים. העיר ירושלים, על פניה השונות, מעצבת את הסרט: ירושלים כמושא לכמיהה אידיאולוגית ופיוטית, אך גם כאתר מועד לפורענות.

 

ברלין-ירושלים

Berlin-Jerusalem

1989, 84 דקות.

ישראל, צרפת, איטליה, הולנד, בריטניה

עברית, גרמנית, אנגלית, צרפתית. כתוביות בעברית.

 

בימוי: עמוס גיתאי; תסריט: עמוס גיתאי, גודי לוואץ; צילום: אנרי אלקאן, נורית אביב; עריכה: לוק ברנייה; מוסיקה: מרקוס שטוקהאוזן, כוריאוגרפיה: פינה באוש.

משתתפים: ליזה קרויצר, רבקה נוימן, ג'וליאנו מר, מרקוס שטוקהאוזן, להקת המחול של פינה באוש.

מפיקים: עמוס גיתאי, לורן טרושו, מרק רוזנבאום. מקור: עמוס גיתאי. פורמט: DCP. פסטיבלים: ונציה.