תגיות

, ,

להקת מחול ורטיגו- חוגגת 30 לסוזן דלל

עם:

"ורטיגו בריבוע"

2 מופעים בכרטיס אחד

לכבוד יום ההולדת של מרכז סוזן דלל

בחוץ: לידת הפניקס: מופע הדגל של ורטיגו

באולם: אחת אחת ואחת– מועמדת לפרס ה"בסי" היוקרתי בניו יורק

ארבעה מופעים עוקבים במשך יומיים ב:יום חמישי ה-5.9.19 וביום שישי ה-6.9.19

 

להקת המחול ורטיגו תשתתף בחגיגות ה-30 למרכז סוזן דלל עם  "ורטיגו בריבוע"- שתי  עבודות דגל של נעה ורטהיים הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה בארבעה מופעים עוקבים במשך יומיים ב:יום חמישי ה-5.9.19 וביום שישי ה-6.9.19.

 

מחוץ לאולם יעלה המופע "לידת הפניקס" שמאז עלה לראשונה בפסטיבל המחול כרמיאל לפני 15 שנה ומאז הופיע בהצלחה מעל 800 מופעים ברחבי הארץ והעולם.

Jason_Harris – לידת הפניקס – קרדיט

לאחר מכן תעלה הלהקה את היצירה "אחת אחת ואחת"- המועמדת לפרס "בסי" היוקרתי בניו יורק לאחר שחבר השופטים של התחרות החשובה צפה עת הופיעה הלהקה בחודש מרץ האחרון במרכז ברישניקוב לאמנות.

במקביל ובמיוחד ליום הולדת 30 של מרכז סוזן דלל  תתקיים בחללי מרכז סוזן דלל גם תערוכת צילומים של להקת ורטיגו. הצילומים צולמו על ידי רונה אברו, צלם ואמן רב תחומי החי בדנמרק וישראל המלווה את הלהקה מזה שנים. בתערוכה, צילומים אקספרסיביים התופסים רגעים חזקים מתוך העולם שיצרה נעה ורטהיים ביצירה ״אחת. אחת ואחת״.

 

מנהלי הלהקה עדי שעל ונעה ורטהיים נזכרים בתחילת דרכם ובחלקו של יאיר ורדי ומרכז סוזן דלל בחיי הלהקה מאז הוקמה:

 

״ אנו אסירי תודה למרכז סוזן דלל וליאיר ורדי העומד בראשו על כל שהעניק לורטיגו את המצע לפרוח להגיע למי שאנחנו כיום"

מרכז סוזן דלל מהווה עבורנו בית גידול אמנותי.  לאורך כל 27 שנות הלהקה העלינו בסוזן דלל את כל יצירותינו. החל מיצירת הביכורים שלנו ורטיגו (1992) בו רקדנו שנינו במסגרת בהרמת מסך ובעקבותיו  הצלחתו  החלטנו לקרוא  ללהקה שלנו ורטיגו, דרך עדשות מגע דואט שעלה בפרויקט נוסף של המרכז – גוונים במחול ושלח אותנו להשתלמות בלונדון.

כצמד אמנים צעירים שהחליט לקשור את חייהם זו בזה, התחלנו להסתכל מסביב והחלטנו להרחיב את המעגל מדואט ללהקה קאמרית,  סוזן דלל חיבק אותנו והכיל את להקה הצעירה  ביצירותיה לימבוס, חמסין, סילויה, ואלו שבאו אחריהם נול, מאנא אחרות.

"כוח האיזון" מופע ששילב רקדנים נכים ושאינם נכים היה מופע שאתגר את מרכז סוזן דלל לנגישות גם מאחורי הקלעים וגם הפעם עמד בו צוות המרכז  בכבוד והמופע היה לענף המתקיים בורטיגו עד היום.

פרויקט חשיפה בינלאומית המשותף למרכז סוזן דלל ולמשרד החוץ הווה עבורנו פלטפורמה לסיורים רבים בעולם ואנו תקווה שלמרות שמאימת עליו חרב כרת הוא ימשיך לפעול ולהוות קרש קפיצה לעולם  לנו ולכל ליוצרים המוכשרים שיש לישראל להציע בתחום המחול".

 

"ורטיגו בריבוע"

מרכז סוזן דלל

 

יום חמישי ה-5.9

19:30 | לידת הפניקס

 

21:00 | אחת אחת ואחת

יום שישי ה-6.9

19:30 | לידת הפניקס

 

21:00 | אחת אחת ואחת

 

לרכישת כרטיסים: https://www.suzannedellal.org.il/%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%92%D7%95_%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A2