תגיות

, ,

המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים והמעצב רמי טריף משיקים:

"שורשים של זהב"

תכשיט במהדורה מוגבלת בעיצובו ובכתב ידו הייחודי של המעצב רמי טריף:

 סיכת דש שבמרכזה גלעין זית מצופה זהב, סמל אוניברסלי לשלום!

ההכנסות ממכירת הסיכה קודש ל"קואליציית הסובלנות", המובילה מיזמים ופרויקטים המקדמים ערכים של סובלנות וקבלת האחר בעיר ירושלים המקודשת לשלושת הדתות.

מחיר הסיכה: 150 שקלים ניתן לרכוש במוזיאון או באתר

הפרויקט בתמיכת הקרן לירושלים

***

שורשים של זהב. נועם פיינר

בימים אלו מוצגת במוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים התערוכה "שפת התכשיט" המציגה אמצעות שפת הצורפות שיח בין שלוש הדתות המונותאיסטיות שהעיר ירושלים מקודשת להן –  אסלאם, יהדות ונצרות. כמו גם בין תרבויות וזהויות אתניות, בן מסורת לחידוש ובין עבר להווה.  בדרך זו היא מגשימה את חזון המוזיאון לערוך דיאלוג בין קבוצות בעלות זהויות שונות בחברה הישראלית.

כחלק מהרצון להגשים את חזון המוזיאון לערוך דיאלוג בין קבוצות בעלות זהויות שונות בחברה הישראלית, וקידום חיים משותפים, משיק המוזיאון בימים אלו את התכשיט "שורשים של זהב", מהדורה מוגבלת,  פרי שיתוף פעולה עם המעצב התעשייתי רמי טריף .טריף, ממוצא דרוזי, ידוע  בכתב ידו הייחודי בנוף הישראלי עושה שימוש ברבות מעבודותיו בחומרים ומוטיבים מקומיים.

התכשיט "שורשים של זהב" , סיכת דש, עבודת יד שבמרכזה גלעין זית מצופה זהב, סמל אוניברסלי לשלום, דו קיום ורב תרבותיות. השימוש בזית קושר את עיצובה של הסיכה להקשר תרבותי, מקומי, ארץ ישראלי.

ההכנסות ממכירת הסיכה ייתרמו ל "קואליציית הסובלנות" – רשת של ארגוני מגזר שלישי, מגזר ציבורי ופעילים ששמו לעצמם למטרה להוביל מיזמים ופרויקטים המקדמים ערכים של סובלנות וקבלת האחר בעיר ירושלים, תוך התייחסות לאוכלוסיות המגוונות החיות בה ומתוך כבוד וקבלה של אורחות חייהם השונים.

**

רמי טריף – מעצב, אמן, אוצר, מרצה וחוקר תרבות ועיצוב. בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ובית הספר לאומנויות בציריך ZHDK אותם סיים עם פרויקט גמר מצטיין. בעל תואר מוסמך בעיצוב תעשייתי מבצלאל, בוגר התוכנית היוקרתית למעצבים מצטיינים d-vision של חברת כתר וזוכה פרס שרת התרבות לעיצוב מוצר לשנת 2017.

הפרויקט בתמיכת הקרן לירושלים.

**

ניתן לרכוש את הסיכה הייחודית במוזיאון לאמנות האסלאם במחיר של 150 שקלים או באתר המוזיאון.

 

 

טלפון: 02-5661291

www.islamicart.co.il

שעות פעילות המוזיאון:

שני – רביעי : 10:00- 15:00

חמישי: 10:00- 19:00

שישי – שבת: 10:00 – 14:00