תגיות

,

 

 פסטיבל מחול בכפר – לכל המשפחה

בכפר האמנות של הלהקה המשקיף על עמק האלה

מופעי מחול לילדים ולמבוגרים,

4 בכורות, פעילויות, אוכל כפרי וטעים ואווירה מיוחדת, 

 חוה"מ סוכות  16-18.10.19

כפר האמנות – במתחם קיבוץ הל"ה

להקת המחול ורטיגו, תקיים בחוה"מ סוכות (16-18.10.19), זו השנה השנייה את " פסטיבל מחול בכפר" ובו במשך שלושה ימים, באווירה ובנוף המיוחדים לכפר השוכן בקיבוץ הל"ה ומשקיף לעמק האלה, יוכלו מבוגרים ומשפחות עם ילדים ליהנות מתוכנית עשירה של מופעים ובכורות של מחול למבוגרים ולילדים וגם חומוס ביתי של אורית  ומאפים מהמאפייה של "לחמהלה" בסמוך לכפר שתהיה פתוחה לקפה ומאפים .

אירועי הפסטיבל יתקיימו בחוצות הכפר ובסטודיו המרווח של הלהקה.

הפסטיבל יפתח בערב חגיגי שכולו בכורות של יוצרים יוצאי הלהקה ורקדנים בלהקה. ורטיגו שהוציאה מקרבה רקדנים ויוצרים לא מעטים, מבקשת לתת במה ולשתף את הקהל בכישרונותיהם ובהתפתחותם היצירתית מקצועית של אלה שצמחו אתה והיו חלק ממשפחת ורטיגו לאורך השנים וכיום פועלים באופן עצמאי.

ארבע הבכורות שיועלו בערב הפתיחה הן:   

"בכורה"  מאת ענבל אלוני. על ההשראה לעבודה כותבת ענבל: "אצבעות כפות ידן של בתי וסבתי בתוך אצבעותי. מבטן מתוך עיני. מפנה לעצמי במה על שטיח בסלון  מלכה ליום אחד. מוצאת מרחב לריקוד שמשתולל בפנים מאז שהרקדנית שבי בתרדמה מאחורי האמא שהפכתי לפני 8 שנים .המלך והמלכה מאז הם ילדי והרקדנית שאני בצום… רוצה להיות מלכה ליום אחד בבכורה, מלכה עייפה ורעבה, עיניים אלי בבקשה".

.1.2 The Child מאת גיל קרר למוסיקה מקורית ג'ואנה ברמלי. היצירה מבקשת לגלול אזורים של פליאה ביטחון ושלווה, במסע אשר מוביל לדיאלוג פנימי בין אדם בוגר לבין הילד שהיה פעם ועדיין חי בתוכנו. עבודה זו נוצרה  בתוכנית שהות אמן  במרכז הכוריאוגרפיה באי לה גומרה באיטליה ובמרכז המחול במונטווידיאו באורוגוואי ועכשיו היא עולה בגרסה מעודכנת וחדש.

היולי של קרן חורש. יצירה בליווי מוסיקה מקורית מאת איתי דלומי. מסע של דימויים ופנטזיה על עולמו הפנימי -אינטימי של אדם. שישה רקדנים נעים כמים חסרי אמביציה בין הקצוות והספקטרום שבין החיבור והלבד. בעקבות נהר הרגש, הרקדנים לובשים צורה, תלויי מקום וסביבה.

ובנוסף תועלה יצירה חד פעמית ומיוחדת לפסטיבל שיצרו קרדני ורטיגו עם מוסיקה חיה. בסוף המופע הקהל מוזמן להצטרף אל הריקוד .

(ערב פתיחה, יום ד’ | 16.10.19, שעה 18:00 מחיר כרטיס לערב זה:60 ש"ח)

ביומו השני של הפסטיבל, יתקיים מופע המחול לילדים " מוסטאש החתול", של גליה לוי -גרד: סיפור  על למסע בעקבותיו מגלים הילדים שהחברות עולה על כל שפם! מוסטאש הוא חתול שגר בתוך עיגול ויש לו את השפם המיוחד ביותר בעולם! יש לו שתי חברות, האחת  מאכילה ודואגת, והשנייה מקנאה וגם היא כמו חתול רוצה בעצמה ליטוף וטיפול. והשפם- מחליף צורות ללא סוף הופך לזנב של עכבר או קוף. (מוסיקה מקורית אבי בנימין). (יום ה’ | 17.10.19, שעה: 17:00 מיועד לגילאי 3-7 מחיר כרטיס: 40 ש"ח).

מוסטאש החתול – מאת גליה לוי – גרד . צילום – כפיר בולוטין

בערב תועלה היצירה when love walked in מאת יוסי ברג ועודד גרף . המופע בנוי כסדרה של סיפורים קצרים המחוברים באמצעות גוף אשר מחפש אינטימיות. שלוש דמויות מציגות ביוגרפיה ספק-אמיתית, ספק-מדומיינת ונעות בין נוסטלגיה אישית לבין זיכרונות קולקטיביים ומתחקות אחר מציאות אבודה. הן רוקדות כדי למלא את הפער שבין עולמן הפנימי לעולם החיצוני, ובין מי שהיו לבין מי שהן כיום. העבר מסתובב כרוח רפאים בחלל, לובש ופושט צורות של שירים שרודפים ונטבעים בזיכרון כאחד. (יום ה’ | 17.10.19, שעה 20:00 מחיר כרטיס : 60 ש"ח) .

את יומו השלישי והאחרון של הפסטיבל יפתח מופע המחול לילדים: "קישקושולוגיה" מאת נעה זמיר. שתי נשים זרות נפגשות על דף נייר גדול.מכל המקצועות בעולם הן לא מצליחות למצוא משהו מושלם. אז הן ממציאות- מקצוע מלהיב, צבעוני, מיוחד שמשלב את כל מה שהן אוהבות. הן הופכות להיות " מתקשקשות מומחיות". אבל לא לגמרי מסכימות על מה זה אומר. מתפתח עימות בדיאלוג והן מצליחות להגיע להבנות בעזרת הילדים השותפים בקהל שהופכים להיות חלק פעיל מהמופע. בתום המופע המרחב הופך למרחב סדנאי פתוח של ריקודים והתקשקשות משותפת. (יום ו’ | 18.10.19, שעה: 11:00 מיועד לילדים בגילאי 4-10, מחיר כרטיס: 40 ש"ח,)

קישקושולוגיה – מאת נעה זמיר . קרדיוט צילום – אפרת מזור (2)

הפסטיבל ינעל לקראת שבת  במופע אינטימי אקוסטי של הזמרת והמוסיקאית רונית שפי המוקדש לאלבומה החדש  LISTEN TO THE WOMAN! ובו היא מבצעת משיריה הנוגעים בדרך נשית של צמיחה, יצירה, ריפוי ואהבה.

רונית שפי הופיעה והקליטה עם מיטב האמנים בארץ ובהם:להקת טיפקס, סשה ארגוב, האופרה הישראלית, אהוד בנאי, אפרים שמיר, מאיר בנאי, לאורה ריבלין, ישראל גוריון, דפנה ארמוני, קורין אלאל ורבים אחרים.שיריה משתתפים בסרט האמריקאי נושא הפרסים FEMME: Women healing the world בהפקת שרון סטון, (18.10.19 יום שישי שעה :13:00 מחיר כרטיס:50 ש"ח

 

פסטיבל מחול בכפר

כפר האמנות האקולוגי של להקת ורטיגו בקיבוץ הל"ה

חוה"מ סוכות:  16-18.10.19

מחירי כרטיסים: 40-60 ₪

 לינק למכירת כרטיסים

 

טלפון 02-9900235

באתר – https://vertigo.org.il/www