תגיות

, ,

מרכז מורשת יהדות בבל מציגים:

פסטיבל הבמיה

מרכז מורשת יהדות בבל יקיים פסטיבל המוקדש כולו לירק הפופולארי, המככב במגוון מאכלים. במסגרת הפסטיבל יתקיים בחודש נובמבר אירוע ראשון שיכלול פאנל בהנחיית העיתונאית ענת לב אדלר שיעסוק בבמיה מזוויות שונות, וכן טעימות של מאכלי במיה שיוגשו לאורחים. במסגרת הפסטיבל תתקיים תחרות מתכוני במיה ומאכלי במיה שתהיה פתוחה לקהל הרחב.

 

קובה במיה . קרדיט יפה מססה

 

הבמיה הינה ירק פופלארי מאד בקרב יהדות בבל ומככבת במאכלים רבים. לרגל סיום עונת הבמיה הוחלט במרכז מורשת יהדות בבל, לקיים פסטיבל ייחודי שיעסוק בירק האהוב. במסגרת הפסטיבל יתקיימו מספר אירועים. האירוע הראשון יתקיים בתאריך 8.11  ויכלול פאנל חגיגי בהנחיית העיתונאית ענת לב אלדר בו ידונו בנושאים שונים הקשורים לבמיה, תכונותיה, תפוצתה הגאוגרפית והתרבותית ושילוביה במאכלים שונים.  טעימות מאכלי במיה יוגשו לאורחים.

בפאנל החגיגי ישתתפו האנתרופולוג, פרופ' ניר אביאלי מאוניברסיטת בן גוריון שירחיב על שמה של הבמיה בשפות שונות, על התפוצה הגאוגרפית והתרבותית שלה, על במיה כאוכל של עבדים שהובאו לארה"ב ועוד. האגרונום טל עמית יסקור את ההיסטוריה של הבמיה וירחיב על סוגיה השונים, תכונותיה המיוחדות והשימושים בעולם. בפאנל תשתתף גם השפית שרי שפילמן המתמחה באוכל תאילנדי ומשמשת כיועצת קולינרית של לשכת התיירות של תאילנד בארץ.

בנוסף, יקיים מרכז מורשת יהדות בבל תחרות מתכונים נושאת פרסים אשר במסגרתה הציבור מוזמן לשלוח מתכונים, וועדה שבין חבריה יהיו שפים ומומחים, תבחר את המתכון הזוכה. במהלך השנה מתוכננים אירועים נוספים ובעונת הבמיה הקרובה יתקיים אירוע חגיגי שיחתום את הפסטיבל. פרטים על האירועים העתידיים יפורסמו בהמשך.  את המתכונים ניתן לשלוח למייל events@bjhc.org.il באמצעות טופס ההשתתפות המצורף, המופיע באתר מרכז מורשת יהדות בבל ובדף הפייסבוק.

מנכ"לית מרכז מורשת יהדות בבל , עליזה דין-חממה: "המרכז מקדם פעילויות שונות שמטרתן לחבר את הקהל הישראלי על כל גווניו למורשת המפוארת של יהדות בבל  בדרך חווייתית ומהנה וגם דרך האוכל שמשקף תרבות. הבמיה מככבת במתכונים רבים גם במטבח העיראקי המסורתי ולכן החלטנו להקדיש עבורו פסטיבל חגיגי וטעים במיוחד שיכלול מומחים שונים, מתכונים טעימים וכמובן טעימות. כולם מוזמנים לקחת חלק."

 

מחיר: 40 ש"ח לחברי המרכז  50 ש"ח לאורח

ניתן לרכוש כרטיסים בטלפון: 03-5339278 שלוחה 8

או במייל Babylon@bjhc.org.il

מרכז מורשת יהדות בבל, שדרות מרדכי בן פורת 83 ,אור יהודה