תגיות

SWAN LAKE_The Royal Ballet_ROH.
Odette_Odile; Sarah Lamb,
Prince;Ryoichi Hirano,
Queen Mother; Kirsten McNally,
Rothbart; Thomas Whitehead,

 

לראשונה: סינמטק ירושלים מביא למסך הקולנוע את מיטב הרפרטואר של

"הרויאל בלט"

ביצירות של מיטב הכוריאוגרפים בעולם

לראות את פסגות המחול העולמי

במחיר של 50  ש"ח 

סינמטק ירושלים מביא לראשונה למסך הקולנוע את מיטב הרפרטואר של להקת "הרויאל בלט" אחת מלהקות הבלט הטובות בעולם.

החל מחודש דצמבר 2019  תוקרן הסדרה שמגיעה הישר מבית האופרה המלכותי (Royal Opera House) ובה הפקות חיות מהקובנט גארדן בלונדון. בכך מצטרף סינמטק ירושלים ללמעלה מ-1500 בתי קולנוע ב-53 מדינות ברחבי העולם המקרינות את הסדרה.

במסגרת זו יוקרנו בסינמטק הופעות של ה"רויאל בלט", מהמסורת הקלאסית עם עבודותיו של מריוס פפיטה (Marius Petipa) ועד לכוריאוגרפים שצמחו מתוך הלהקה ושמו את הבלט הבריטי על המפה. התוכנית מייצגת  את הרב גוניות של הלהקה.

כל הקרנה כוללת קטעים בלעדיים שצולמו מאחורי הקלעים, ראיונות ותמונות תקריב מפורטות של הביצועים.

בעונה זו יוצגו שבע הפקות:

שלוש קלאסיקות של הרויאל בלט  – קונצ'רטו / וריאציות אניגמה / ריימונדה מערכה III

Concerto Triple Bill  –Concerto/Enigma Variations/Raymonda Act III

 

"ריימונדה מערכהIII ", הוא בלט רוסי קלאסי שנדחס למערכה אחת שכולה טכניקה מושלמת וברק.

"וריאציות אניגמה", יצירה בריטית לחלוטין: מן  הפסקול של אלגר דרך העיצובים של ג'וליה טרווליאן אומן ועד לסגנון הייחודי של הכוריאוגרף פרדריק אשטון (מייסד הלהקה).

"קונצ'רטו", הפקתו של קנת מקמילן (הכוריאוגרף הראשי של הלהקה) שמשלבת בחוכמה בין טכניקה קלאסית לגישה מודרנית, משלים תוכנית זו המציגה את המורשת העשירה של הרויאל בלט.

 

תאריך: 09.12.2019

"מפצח האגוזים"

THE NUTCRACKER – SPECIAL SCREENING – RECORDED 2016

 

פיטר רייט יצר את הגרסה הזו של מפצח האגוזים, ע"פ הכוראוגרפיה של לב איבאנוב והמוסיקה של צ'ייקובסקי ב-1984, והיא הוכתרה מאז כביצוע המושלם של יצירת הבלט האהודה הזו. העלילה מתרחשת בערב חג המולד. קלרה הקטנה מקבלת כמתנה מפצח אגוזים, אך כאשר ידו של המפצח נשברת היא נסחפת לעלילה פנטסטית בארץ השלג וממלכת הממתקים. הביצוע שלפנינו, עם עיצוב במה מושלם וכישורי המחול של רקדני הבלט המלכותי הוא חוויה חד פעמית שלא תרצו לפספס.

תאריך: 29.12.2019

 

"קופליה" מאת: נינט דה ולואה

COPPÉLIA

Coppelia.The Royal Ballet.5-2-2000
bill-cooper

הרויאל בלט חוזר להפקה הקסומה והמצחיקה של נינט דה ולואה – "קופליה". סיפור של אהבה, שובבות ובובות מכניות. הכוריאוגרפיה המורכבת מלווה במוסיקה המופלאה של ליאו דליב ומציגה לראווה את הדיוק הטכני והעיתוי הקומי של הלהקה כולה. יחד עם העיצוב הצבעוני של אוסברט לנקסטר, "קופליה" היא הפקה מהפנטת לכל המשפחה.

תאריך: ינואר 2020

 

"היפהפייה הנרדמת" מאת: מריוס פטיפה

THE SLEEPING BEAUTY

 

הפקה זו של "היפיפייה הנרדמת" מקסימה צופים בקובנט גארדן כבר משנת 1946. כבלט רוסי קלאסי, הפקה זו עזרה למצב את הרויאל בלט כאחד המובילים בעולם. 60 שנה מאוחר יותר, הרויאל בלט חזר להפקה ייחודית זו ובעזרת עיצוב ססגוני, המוסיקה המופלאה של צ'ייקובסקי והכוריאוגרפיה המקורית של מריוס פטיפה, התוצאה לבטח תכשף דור חדש של קהל.

תאריך: פברואר 2020

 

"נגנית הצ'לו" / "מפגש הרקדנים" מאת: קאתי מרסטון

THE CELLIST / DANCES AT A GATHERING

זוהי ההפקה הראשונה של הכוריאוגרפית המבוקשת קאתי מרסטון עבור הרויאל בלט. מקור ההשראה של יצירה זו הוא חייה ועבודותיה המונומנטליים של נגנית הצ'לו, ז'קלין די פרה. הקלאסיקה האלגנטית והמלנכולית של ג'רום רובינס מהווה את החלק השני של התוכנית. תרגיל זה בריקוד טהור לחמישה זוגות, מלווה במוסיקה של שופן, הוא יצירת מופת של דקויות וחדשנות.

תאריך: מרץ 2020

"אגם הברבורים" מאת: ליאם סקרלט

SWAN LAKE

 

ההפקה המרהיבה של הכוריאוגרף ליאם סקרלט לאחת מיצירות הבלט הגדולות בכל הזמנים – "אגם הברבורים". בעוד סקרלט נשאר נאמן לחומרי המקור, הכוריאוגרפיה הנוספת והעיצוב המעודכן מאירים את הבלט הקלאסי והאהוב באור חדש. הלקה מוצגת במיטבה בסיפור נצחי זה של אהבה שנידונה מראש לכישלון, יצירת מופת המלאה ברגעים איקוניים. המוסיקה הסוחפת של צ'ייקובסקי יחד עם הכוריאוגרפיה המושלמת יוצרים מפגן משכר של ספקטקל ותשוקה אינטימית שלא ניתן לעמוד בפניו.

תאריך: מאי 2020

 

 

"פרויקט דנטה"  מאת: ויין מקגרגור (פרימיירה עולמית)

 

THE DANTE PROJECT (WORLD PREMIERE)

 

"הקומדיה האלוהית" של דנטה הוא מסע אפי בחיים שלאחר המוות: הוא כולל את הדרמה המבעיתה של התופת והארורים שגרים בה, את המיסטיקה הלירית של עולי הרגל להר הפורגטוריום והאזורים המרהיבים של גן עדן עם תצורות האור האינסופיות שלהם.

השיר נוצר בהשראת ייסורי גלותו של דנטה, ומתחקה אחר דרכו ממשבר להתגלות בהדרכת גיבורו הספרותי וירג'יל ואהבתו האבודה ביאטריס.

ביצירה חדשה זו, הכוריאוגרף ויין מקגרגור משתף פעולה עם צוות עטור פרסים – המלחין העכשווי תומאס אדס, האמנית טקיטה דין, מעצבת התאורה לוסי קרטר והיועץ הספרותי עוזמה המיד – כדי לקרב אותנו לדנטה ולחזון יוצא הדופן שלו.

תאריך: יוני 2020

 

 

מחיר כרטיס : 50 ₪

למנוי סינמטק ירושלים : 25 ₪

 

טלפון לרכישת כרטיסים : 9377*