תגיות

בית הקונפדרציה מציג את המהדורה העשירית של פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית

24-19 בדצמבר 2019 בירושלים

הופעת בכורה בארץ של הזמרת אביי לקאו, טריו של שלמה בר, עמרי מור ואבטה ברהון, השקת אלבום בכורה של אורית טשומה, גראונד הייטס עם לירון עמרם והצגות של חווה טיזזו ותיאטרון הולגאב

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית, מבית היוצר של בית הקונפדרציה בירושלים ובניהולו האמנותי של המנכ"ל אפי בניה, חוגג עשור! הפסטיבל מציע תכנית המציגה את התרבות הישראלית-אתיופית בשלל היבטיה המרתקים והמתחדשים.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 24-19 בדצמבר בבית הקונפדרציה, ירושלים.

 

אפי בניה: "בעשור האחרון גדל מספרם של היוצרים והאמנים יוצאי אתיופיה הפועלים במרחב התרבותי הישראלי. הם משפיעים על השיח האמנותי, בולטים בקולם הייחודי ומעוררים השראה בקרב הפסיפס המגוון של היצירה הישראלית. הפסטיבל משמש כמראה להתפתחות נפלאה זו, מגלה ומטפח אמנים עכשוויים ורעננים מסצינת המוזיקה, התיאטרון ומארח וחושף לקהל הישראלי אמנים ידועים מאתיופיה".

להלן תוכנית הפסטיבל

מופע פתיחה: אביי לקאו וארגהין ווראש– הפסטיבל ייפתח בהופעת בכורה בארץ של הזמרת-יוצרת-שחקנית אביי לקאו, שתופיע עם הזמר האתיופי הוותיק והמצליח ארגהין ווראש, אורח אהוב בישראל ומי שמנהל קריירה בינלאומית כבר 35 שנים. אליהם יצטרף הזמר-סקסופוניסט אבטה בריהון, ממייסדי סצינת המוזיקה הישראלית-אתיופית ופסטיבל הולגאב. חמישי, 19.12.19, כ"א בכסלו תש"פ, 20:30 (פתיחת דלתות 19:30, תחילת מופע: 20:30), הנרי קראון, תיאטרון ירושלים.

"השפע בדלות" – אורית טשומההפסטיבל יחגוג את השקת אלבום הבכורה  השפע בדלות של הזמרת-יוצרת ואמנית הספוקן-וורד אורית טשומה, שכתבה את כל השירים והטקסטים לאלבום, ושילבה אלמנטים מעולם ההיפ-הופ, מתפילות של קייסים – המנהיגים הרוחניים של קהילת ביתא ישראל, ואלקטרוניקה. מוצ"ש, 21.12.19,  כ"ג בכסלו תש"פ, 22:00 (פתיחת דלתות , 21:00, תחילת מופע: 22:00), צוללת צהובה.

טספה (תקווה) : תור הזהב של המוזיקה האתיופית- אנסמבל  טספה (תקווה באמהרית) יציג מופע המוקדש לשנות השישים ותחילת שנות השבעים באתיופיה, הנחשבות כ"תור הזהב" של המוזיקה האתיופית הפופולארית. הסקסופוניסט והזמר אבטה בריהון יוביל את האנסמבל, שיתרגם את הלהט, התשוקה ותחושת האושר שבמוזיקה זו לשירה וריקודים שממלאים את הלב ומניעים את הרגליים.  ראשון, 22.12.19, כ"ד בכסלו תש"פ, 19:00, בית הקונפדרציה.

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית

שירת האפרו: האתיופית בשירה הישראלית החדשה– קולקטיב "האתיופית בשירה הישראלית" חוזר זו השנה השנייה לפסטיבל הולגאב עם המופע שירת האפרו, בו מובאים ביטויים אמנותיים-אישיים מפי יוצרים ויוצרות בני העדה האתיופית מכלל תחומי אמנויות הבמה. ראשון, 22.12.19, כ"ד בכסלו תש"פ, 21:00, התחנה הראשונה (מופע פתוח לקהל, ללא תשלום)

קבוצת תיאטרון הולגאב :לא נחמדה לקשר רציני- הצגת יחיד של  קבוצת תיאטרון הולגאב, בניהולו האמנותי של  משה מלכא ובכיכובה של השחקנית והשותפה היוצרת תהילה ישעיהו-אדגה, שבה לפסטיבל. ההצגה מספרת על אישה שמנסה לפתוח פרק ב' בחייה ומביטה באירוניה ובהומור על עצמה, על הקהילה ועל המדינה. שני, 23.12.19, כ"ה בכסלו תש"פ, 19:00 ו-20:30, בית הקונפדרציה.

GROUND HEIGHTS להקת גראונד הייטס במופע גרוב אתיופי–  להקת גראונד הייטס תארח את המוזיקאי לירון עמרם, מי שנחשב למבשר הגל החדש במוזיקה המזרחית. עמרם יוצר חיבורים בין המוזיקה המזרחית לבין רוק, פופ, דיסקו, מוזיקה אלקטרונית, וכמובן מוזיקה תימנית מבית אביו. שני, 23.12.19, כ"ה בכסלו תש"פ, 21:00, התחנה הראשונה (מופע פתוח לקהל, ללא תשלום)

האור של אלמז- הצגת היחיד השנייה שתוצג הבמסגרת הפסטיבל, אותה כתבה ומבצעת חוה טיזזו. ההצגה, שביימה אלה ניקולייבסקי, משלבת באופן מרגש בין עבר להווה ומביאה את זכרונותיה של אלמז ממסעה המטלטל מאתיופיה לישראל. שלישי, 24.12.19, כ"ו בכסלו תש"פ, 19:00, בית הקונפדרציה.

מופע הסיום, מהנילוס הכחול להרי האטלס, יציג טריו חד-פעמי של הפסנתרן עומרי מור, הסקסופוניסט והזמר אבטה בריהון והזמר ונגן כלי ההקשה שלמה בר, בו יורחבו גבולותיה של המוזיקה האפריקאית. הטריו יפגיש ויחבר את השורשים האנדלוסיים המערב-אפריקאים עם המוזיקה המגרבית העממית והג'אז האתיופי. שלישי, 24.12.19, כ"ו בכסלו תש"פ,  22:00 (פתיחת דלתות 20:00), זאפה ירושלים.

מופע סיום photo by Nir Shaanani אבטה בריהון (2)

מחירי המופעים: 40 ש"ח עד 170 ש"ח

 

רכישת כרטיסים באמצעות בימות: http://tickets.bimot.co.il

טל': 6226*, 02-6237000

 

למידע נוסף: חפשו את בית הקונפדרציה בפייסבוק או בטל': 02-6245206, שלוחה 4

 

הפסטיבל מתקיים בתמיכת קרן ברכה, משרד התרבות והספורט ומנהל התרבות, עיריית ירושלים והקרן לירושלים.