תגיות

,

תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה
בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב חוזר לישראל ומעלה את

"אגם הברבורים"

בלט ב- 2 מערכות ו- 4 תמונות

לראשונה בישראל בביצוע כוכבי ההרכב הראשון של התיאטרון! הפקת ענק. 100 משתתפים בליווי תזמורת סימפונית

מוסיקה מאת פ. א. צ'ייקובסקי   
בימוי: ו. גורדייב
כוריאוגרפיה: ל. איבנוב, א. גורסקי, מ. פטיפה, ו. גורדייב

25.3-6.4 ברחבי הארץ

תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב חוזר לישראל ויציג בבמות ברחבי הארץ את הקלאסיקה "אגם הברבורים" במופע ענק, בהשתתפות עשרות רקדנים ובליוויה של תזמורת סימפונית. בסיבוב ההופעות הקרוב יופיעו רקדני ההרכב הראשון של התיאטרון ביניהם רקדנים בעלי שם עולמי. סיבוב ההופעות הקרוב בישראל יכלול 10 מופעים שיתקיימו בין התאריכים 25.3-6.4 בערים: באר שבע, חיפה, ראשון לציון, מודיעין, אור עקיבא, כרמיאל, תל אביב- יפו ואשדוד.

Gordeev_Swan Lake photo by M.Logvinov _2

"אגם הברבורים" כולל שתי מערכות וארבע תמונות ומציג את קלאסיקת הבלט ברמת ביצועים גבוהה ביותר ווירטואוזיות מדהימה אשר תשאיר את הקהל מרותק. כמו כן, הליווי של התזמורת הסימפונית במופע מעשיר את החוויה עבור הצופים ומעניק את המסגרת המוסיקאלית הראויה לביצועיהם האומנותיים של הרקדנים. המופע בליווי תזמורת סימפונית יתקיים בערים באר שבע, אשדוד, ראשון לציון,  תל אביב וחיפה בלבד.

ההפקה של "אגם הברבורים" של התיאטרון זוכה לשבחים רבים ברחבי העולם. השילוב בין המוסיקה של פ.א צ'ייקובסקי ויכולת הבימוי של גורדייב יצרו מופע מהפנט ועוצר נשימה, כזה שמעורר רצון לחזור אליו ולהנות ממנו שוב ושוב, אפילו כשכל פרטי העלילה וכל קטע מוסיקלי כבר ידועים בעל פה.

Gordeev_Swan Lake photo by M.Logvinov _3

תיאטרון הבלט הלאומי בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב פועל כבר 35 שנה והינו בעל מוניטין רב בעולם הבלט העולמי. הוא נחשב לאחד הבולטים והטובים בתחומו,  ברמה של תיאטרון הבולשוי ותיאטרון מרינסקי המפורסמים. הוא נבחר ל"תיאטרון הבלט הטוב ביותר באירופה" מטעם איגוד המפיקים האירופי. ויאצ'סלב גורדייב, העומד בראש התיאטרון, הינו כוכב בלט עולמי אשר אחראי הן על הכוריאוגרפיה והן על ניהול התיאטרון עצמו. גורדייב נוטה לשמר את מסורת הבלט הרוסי הקלאסי ולכן בהפקה הנוכחית משתתפים 24 ברבורים בדיוק כמו בהפקה המקורית של מריוס פטיפה. בנוסף, בסיבוב ההפקות הנוכחי בישראל ישתתפו חברי ההרכב המקורי של ההפקה ביניהם הרקדנים עטורי הפרסים: פרימה בלרינה אנה שצ'רבקובה, זוכת פרס "רוח המחול" בקטגוריה "הכוכבת"; דימיטרי קוטרמין, סולן פרמייר; סבטלנה אוסטוז'נינובה, סולנית מובילה; יוליה זביאגינה, פרימה בלרינה; סיורי פוקודה, סולנית מובילה; מסטיסלב ארפייב,סולן מוביל; אוקסנה גסניקובה, סולנית מובילה ורבים אחרים.

הרפרטואר של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה מאד רחב וכולל הרבה מופעים, חלקם כבר מוכרים לצופים בישראל:  "דון קישוט", "ג'יזל", "היפהפיה הנרדמת" והמופע הפופולארי ביותר של התיאטרון, "אגם הברבורים", שב- 2012 התקיים מופע ה-1000 של הבלט שלו.

"לראות את כשרון הבלט הרוסי בשיאו – זאת הזדמנות נדירה… " – כך הגיב העיתון "ווסטרן מורנינג ניוז" לאחר הופעות תיאטרון הבלט הלאומי (Russian State Ballet Theatre)  שהתקיימו בריטניה.

קטע מתוך המופע:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yg0-xp_77vk&feature=emb_logo

 

אגם הברבורים :

משך המופע :שעתיים ורבע

מחיר : 195-405

*המופע בליווי תזמורת סימפונית יתקיים יהיה בערים באר שבע, אשדוד, ראשון לציון,    תל אביב וחיפה.

רשימת המופעים :

 

באר שבע          25.3 , יום רביעי, בשעה 19:00, משכן לאומנויות הבמה

חיפה ,              26.3, יום חמישי,  בשעה 19:00, מרכז רפפורט

ראשון לציון        27.3, יום שישי,  בשעה 11:00 היכל התרבות ע"ש מאיר ניצן

ירושלים             28.3, יום שבת  בשעה 20:00, בנייני האומה

מודיעין              30.3, יום שני בשעה 19:00, היכל התרבות מודיעין-מכבים רעות

אור עקיבא         2.4, יום ה בשעה 18:00, היכל התרבות ע"ש אלכס מאייר

כרמיאל             3.4, יום ו' בשעה 19:00, היכל התרבות ע"ש נרקן כרמיאל

תל אביב-יפו      4.04, יום שבת בשעה 19:00, המשכן לאומנויות הבמה

5.04, יום ראשון בשעה 20:00 , המשכן לאומנויות הבמה

אשדוד              6.04 , יום שני בשעה 19:00, המשכן לאומנויות הבמה.

 

לרכישת כרטיסים : בראבו