תגיות

, ,

סדרת השתקפויות מציגה:

"אבישי כהן והתזמורת"

מפגש חד-פעמי בין גדול החצוצרנים בישראל ושלושה מההרכבים שלו לבין תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים:

BIG VICIOUS|AVISHAI COHEN QUARTET|YONATHAN AVISHAI

ניהול אמנותי: שלומי שבן ואבנר בירון

יום ראשון|2/2/2020| 21:00|

בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') בתל – אביב

צילופ Johan Jacobs

מופע חדש בסדרת השתקפויות יביא אל במת האופרה שלושה מההרכבים שמוביל אבישי כהן ושורה ארוכה מיצירותיו בעיבודים מיוחדים לתזמורת שנכתבו במיוחד לערב זה על ידי המעבד יבגני לויטס ונבחרו על ידי שלומי שבן ואבישי עצמו.
יצירתו המוסיקלית המגוונת של אבישי כהן תקבל פרשנות עוצמתית בליווי תזמורת הקאמרטה ויחד עם ההרכבים:

BIG VICIOUS
AVISHAI COHEN QUARTET
DUO WITH YONATHAN AVISHAI

ראשון|2/2/2020|שעה 21:00| בבית האופרה בתל – אביב

הרכב ה- Big Vicious הוא פרויקט שהחל לפני מספר שנים בניו יורק ויצר סאונד מיוחד ואקלקטי – שילוב של רוק&רול, פסיכדליה, גרוב, ג'אז ועוד.  ליצירת פרויקט זה בארץ, אבישי בחר בהרכב לא סטנדרטי של שני מתופפים, שני גיטריסטים והותיר את ההרכב ללא בס, מה שאפשר לנגנים מרחב חדש’ לא אופייני ולהגיע למחוזות חדשים. הפורמט המוסיקלי של המופע מפנה מקום לאינטראקציה עם אורחים מוסיקליים מעולמות שונים ובמופע ישתלב לראשונה עם תזמורת קאמרית מלאה.
חברי ההרכב הם: אבישי כהן – חצוצרה, עוזי פיינרמן – גיטרה  , יונתן אלבלק – גיטרה, אביב כהן – תופים  וזיו רביץ – תופים.

רביעיית אבישי כהן מורכבת מהפסנתרן הישראלי-צרפתי יונתן אבישי, המתופף הישראלי זיו רביץ החי ופועל על קו ניו יורק-אירופה והבסיסט ברק מורי (מדלן פיירו, קני וושינגטון). ב 2016 יצא האלבום Into The Silence של הרביעייה בלייבל הג׳אז היוקרתי ECM בו אבישי מקליט בשנים האחרונות וזכה לפרסים רבים ביניהם פרס האקדמיה בצרפת ואבישי נבחר לאמן הזר הטוב ביותר של 2016. בשנת 2017 יצא האלבום השני של הרביעייה Cross My Palm With Silver שגרף ביקורות משבחות ולווה בסיבוב הופעות חוצה יבשות שתרם לגיבוש הסאונד הנוכחי של הרביעיה.

דואט עם יונתן אבישי בסוף 2019 יצא האלבום Playing The Room. האלבום חוגג חברות מוסיקלית ארוכת שנים בין אבישי כהן ויונתן אבישי עוד מימיהם כילדים בביה"ס לאמנויות, דרך ההרכב Third World Love  ועד להרכבים המוזיקליים השונים של אבישי. האלבום הוא דואט בין חצוצרה ופסנתר והוא כולל עיבודים מיוחדים להשפעות המוזיקליות המשותפות לשניהם, מ"שיר ערש" של סשה ארגוב, דרך סטיבי וונדר, ג׳ון קולטריין, דיוק אלינגטון ועוד. על אף העובדה שהאלבום יצא בסוף שנת 2019 הוא נכנס לרשימות נבחרי השנה של מבקרי ג׳אז רבים.

 

החצוצרן והמלחין  הישראלי הבינלאומי אבישי כהן, מנגן ברחבי העולם כמעט 20 שנה. שנים לא מעטות בהן הוא מפיץ את הצליל המיוחד שהחצוצרה שלו מפיקה וכ"כ מזוהה איתו. הקהל בישראל מכיר אותו עוד מימי Third World Love (שהיה מהרכבי הג'אז המצליחים בישראל), מהגיחות שלו להופעות בישראל במהלך השנים, משיתוף הפעולה המוצלח שלו עם קרן-אן ושלומי שבן, מהופעת האורח המפתיעה שלו בהופעה של רד הוט צ'ילי פפרז בישראל, מהפעילות שלו בהרכב המשפחתי 'הכוהנים' (3 Cohens) בו הוא מנגן עם אחיו (יובל כהן) ואחותו (ענת כהן) וכמובן מהעבודה העקבית והבלתי מתפשרת שלו כיוצר ומוסיקאי רב גוני. במקביל לאלבומי הג'אז שלו, הקים כהן הרכב בשם Avishai Cohen &  Big Vicious המשלב רוק'נרול, פסיכדליה, גרוב, ג'אז והכל בסינרגיה יוצאת דופן. בזירה הבינלאומית מעבר לפעילותו כמוביל הרכב הוא מוכר מהרכב הג'אז ,SF Jazz Collective כמי שניגן בסרטו של רידלי סקוט 'אמריקן גנגסטר', כמו כן ניגן עם ליאונל לואקה, מישל נדגאוצ'לו, הסקסופוניסט מארק טרנר, הפרקשניסט זאקיר חוסיין ורבים אחרים. במשך ארבע שנים (ברציפות) כהן הוא בחירת המבקרים של מגזין הג'אז הנחשב DownBeat בתואר "כוכב עולה" בקטגוריית החצוצרנים. השנה נבחר כ"חצוצרן השנה" ע"י שלושה מגזיני מוסיקה חשובים ובשנים האחרונות הוא חתום בלייבל הג'אז היוקרתי ECM.

סדרת השתקפויות  המשלבת בין מוסיקה קלאסית לפופולרית, בניהולם האמנותי של שלומי שבן ואבנר בירון, בסדרה נוצרים קונצרטים ייחודיים המחברים בין מיטב היצירות של המאה ה-20 לבין יוצרים ישראליים עכשוויים, ויוצרים קשרים והשתקפויות בין סוגות מוסיקליות שבדרך כלל אינן נפגשות תחת קורת גג מוסיקלית אחת.

סדרת השתקפויות מציגה:
אבישי כהן והתזמורת עם
BIG VICIOUS | AVISHAI COHEN QUARTET | YONATHAN AVISHAI
תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים

ניהול אמנותי: שלומי שבן ואבנר בירון

יום ראשון|2/2/2020|שעה 21:00|

בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה

מחירי כרטיסים: 170 – 240

כרטיסים בקופת האופרה הישראלית 03-6927777

 באתר האופרה הישראלית http://www.israel-opera.co.il