תגיות

,

"כרטיס לירח"

שיריה של משוררת הילדים האהובה שלומית כהן אסיף

בתערוכה הראשונה בסדרה של

תערוכות

"גיבור מקומי"

בעונה הישראלית לעיצוב בחולון

אוצר: רפי וזאנה

בתערוכה יוצגו שיריה של שלומית כהן אסיף מתקופות שונות תוך התמקדות בספרה החדש שיצא לאור "כרטיס לירח", לצד איורים וקיטעי וידיאו של שיריה המולחנים

פתיחה: 29.2.20

נעילה: 21.3.20

גלריית החווה

"בְתוֹךְ הַּלֵב שֶׁלִי

יֵשׁ עוֹד לֵב,

בִפְנִים עוֹד לֵב

וְעוֹד לֵב.

בַּלֵב הֲכִי קָטָן

יֵשׁ נְקֻדָה.

מִישֶׁהוּ נָגַּע בָהּ

וְהִיא רָעֲדָה."

מאת: שלומית כהן אסיף

גם_לירח_יש_גומות_חן_איור_גיל-לי_אלון-קוריאל

העונה הישראלית לעיצוב בחולון חונכת סדרת תערוכות חדשה הקשורה לגיבורי תרבות חולוניים.

ב-29.2.20 תפתח בגלריית החווה ובמסגרת חגיגות ה-80 לעיר, הסדרה "גיבור מקומי" עם התערוכה "כרטיס לירח" המוקדשת לשיריה ויצירתה של משוררת הילדים האהובה שלומית כהן אסיף. כמו כן במהלך ימי התערוכה יתקיים בעיר גם פסטיבל אשה בתיאטרון חולון ותערוכה זו היא חלק מהמחוות של הפסטיבל ליוצרות מקומיות.

את הסדרה יזם רפי וזאנה שאוצר את התערוכה.

הסדרה מפנה זרקור על יוצרים מקומיים תושבי חולון וכאלה אשר תרמו תרומה משמעותית לקידום התרבות בעיר חולון אך גם  על זירת התרבות הארצית ואף הבינלאומית.

שלומית כהן אסיף, משוררת ומספרת, כתבה למעלה מ-70 ספרי שירים, חלקם הופקו להצגות, תערוכות וסרטים מצוירים ותורגמו לשפות אחרות וכמו כן זכתה ב-17 פרסים  בולטים ומשמעותיים.

שלומית כהן-אסיף נולדה בעיראק ועלתה ארצה בגיל שנה וחצי. היא למדה והתחנכה בחולון בבית הספר "תיכון חדש" בעיר  ויוצרת בחולון עד עצם היום הזה. בעיר גם תוכננו ועוצבו גנים ציבוריים מפוסלים ("גן סיפור") בהשראת הסיפורים על "הארנב ממושי" ו"מסיבה בגן העכברים" שעיצבו ורדה גבעולי ואילן גלבר.

נשיקה_בכיס_איור_הילה_חבקין

בתערוכה יוצגו שיריה של שלומית כהן אסיף מתקופות שונות תוך התמקדות בספרה החדש שיצא לאור "כרטיס לירח", לצד איורים שליוו את שיריה ופורסמו בספרים ובהם איורים של ענבל לייטנר, , גיל-לי אלון-קוריאל , הילה חבקין, יעלשחר שריד,| ורחל קנופ   . כמו כן יוקרנו  קטעי וידאו מתוך שירים שלה שהולחנו למבצעים ישראלים אהובים כמו אריק איינשטיין, ירדן בר כוכבא ויהורם גאון, קטעים מתוך הצגות שהועלו בתיאטראות מתוך שיריה וכמובן הספרים האהובים שראו אור לאורך השנים.

שיריה של שלומית כהן אסיף כמו מונחים על נדנדה בגן משחקים כאשר בצד אחד יושבים ילד או ילדה ובצד השני יושבים בוגרים או אפילו סבא וסבתא שמאמצים את המילים והמשמעות לעולמם כאשר הרלוונטיות חוצת הגילים הופכת את השירים לקלאסיקות שיחיו בקרבנו לנצח.

השירים אינם נשארים בגדר מילים כתובות  על דף וקריאתם מפעילה תמיד את כל החושים, בין אם הולחנו או הומחזו ואז השמיעה והצפייה נטענות במשמעות חדשה ובין אם לצדם מופיע איור אשר עוזר לדמיון להפליג למחוזות חדשים ולהעביר מסר באמצעות צבע וצורה.

התערוכה "כרטיס לירח"

פתיחה: 29.2.20

נעילה: 21.3.20

גלריית החווה

רחוב הנחושת 1 פינת רחוב המלאכה

אזה"ת חולון

+ פרטים ושעות של החווה