תגיות

, ,

צילום צביה אדלר

 

שזירת שיבולים והכנת זרים * הכנת פיתות על הטבון * סיורים ייחודיים * סיור ברכבת הגן * החממה הטרופית

שבת 30.5.2020 בין 10:00-15:00

שבועות הוא חג הקציר. לרגל החג המתקרב מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים ביום שבת 30/5/2020 את הקהל הרחב להכיר את סיפורה של החיטה, ליהנות מסיור לילדים בעקבות החיטה עד הפיכתה ללחם, לשזור בשיבולים ולהכין פיתות על הטבון. בנוסף, יפתח הגן את החממה הטרופית שהיתה סגורה לציבור למעלה משלושה חודשים ונמצאת כעת בפריחה מרהיבה וגם לסייר ברכבת הגן הכל על פי הנחיות משרד הבריאות .

נציין כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות.

המבקרים יכולים להיכנס לגן במהלך כל השבוע בתיאום ובהרשמה מראש באתר https://bit.ly/35wPckl

הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות.

צילום צביה אדלר

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:

מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר בימות וכך גם התשלום והיא לפי שעות; המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 50 איש; כל מבקר מחויב במדידת חום שמבוצעת בכניסתו לגן  (לא תותר כניסה למי שחום גופו עולה על  38מעלות); כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).

אפשר לטייל בגן הבוטני בכל החלקות, כולל החממה הטרופית. נציין כי הגן משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות רבות של אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות.

בשלב זה, הברזיות בגן סגורות ומומלץ מאד להגיע עם בקבוקי שתייה אישיים.

 

להלן הפעילויות:

סדנאות שזירה בשיבולים והכנת זרים לשבועות:

 

סדנאות יצירה בחומרים טבעיים במיוחד לכבוד חג השבועות!

הילדים ילמדו לשזור בשיבולים ולהכין זרים לכבוד חג השבועות.

 

סדנת הכנת פיתות

בסדנת הפיתות נכין ביחד פיתות על הטבון

 

ביקור בחממה הטרופית מכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול.

סיור ברכבת הגן (יוצא כל שעה עגולה 10:00-15:00( לוקח את קהל המבקרים לסיבוב באוויר הצח כדי לראות את נוף מפעים וייחודי בעל מגוון עצום של פרחים, עצים ועוד 6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). הרכבת תפעל על פי הנחיות משרד הבריאות * מתאים לגיל 2 ומעלה

 

הגן הבוטני צילום יהודית מרכוס

סיורים מודרכים – אורך הסיור כ40 דקות.

במהלך הסיורים יכירו המבקרים את ההיסטוריה של החיטה, החל מגילויה על ידי הציידים וכיצד השפיעה על חייהם ועד להשפעת החיטה על חיינו כיום, המבקרים ילמדו כיצד מגדלים את החיטה, איך הופכת החיטה ומשמשת אותנו לאפיית לחמים ומהם סוגי החיטה השונים ועוד. לקינוח יכינו המשתתפים פיתות טעימות אותן יאפו על הטאבון.

ההדרכות והסדנאות יתקיימו בקבוצות קטנות ובהזמנת כרטיסים מראש.

מחיר: מחיר כניסה רגיל לגן: 35 ₪    ילד ירושלמי: 10 ₪   מנויים: חינם

להזמנת כרטיסים –   https://bit.ly/35wPckl

לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012  http://www.botanic.co.il/

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות ורובן פורחות כעת (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות נופים מרהיבים לאורך כל השנה.

כיום הגן נמצא בתקופת האביב ופורח. בכניסה לגן תצוגת פרחי בר מסחררת ומרבדי טופח ריחני בריח משכר.

בחלקת דרום אפריקה שלל שיחי מרווה ואינסוף צמחים בשרניים מיוחדים ואחרים.

בחלקת אסיה תוכלו ליהנות מדגנים שונים יפים, אל תפספסו את חלקת החקלאות, שם תוכלו לראות חיטה, שעורה, פול ועוד. חלקת הים התיכון בקצה הגן מוצלת ויפה, כאן פורחים שיחי לוטם, שלהבית ושלל פרחי בר.

החממה הטרופית בגן הבוטני. צילום צביה אדלר

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012  באתר ובעמוד הפייסבוק של הגן

ניתן להזמין כרטיסים רק דרך אתר בימות https://bit.ly/2YvXqHZ