תגיות

, ,

רשת אמזון הזמינה רימייק ל"על הספקטרום" של yes!

את העיבוד האמריקאי של "על הספקטרום", יוביל ג׳ייסון קייטמס, אב לבן אוטיסט וזוכה פרס האמי על סדרות מצליחות ואהובות בכל העולם,

דוגמת "אורות ליל שישי", "הורים במשרה מלאה","רוזוול" ועוד

***

קרדיט אוהד רומנו

רשת אמזון הודיעה כי תזמין עונה שלמה לגרסה האמריקאית של "על הספקטרום" של yes, הסדרה הישראלית המעוטרת ביותר. את העיבוד האמריקאי של "על הספקטרום" לאמזון, שזהו הרימייק הראשון שלה אי פעם לסדרה ישראלית, יוביל התסריטאי והמפיק ג׳ייסון קייטמס, אב לבן אוטיסט בעצמו, וזוכה פרס האמי על סדרות מצליחות ואהובות בכל העולם, דוגמת '"אורות ליל שישי", "הורים במשרה מלאה", ו"רוזוול".

 

"על הספקטרום", שיצרו דנה אידיסיס (בהשראת אחיה האוטיסט, גיא ) ויובל שפרמן, בהפקת אודי סגל (סומיוקו הפקות) ל-yes, היא דרמה קומית בכיכובם  של נעמי לבוב, ניב מג'ר , בן יוסיפוביץ' ואבי דנגור במרכזה ובפעם הראשונה בטלוויזיה, צעירים על הספקטרום האוטיסטי, אשר חולקים יחד דירה במסגרת דיור מוגן בלב שכונות רגילות בעיר רמת-גן. דרך נקודת מבטם הייחודית על החיים, עולים ספקות לגבי העולם "הנורמלי": שלושת הצעירים הם עמית (בן יוספוביץ'), אוטיסט בתפקוד גבוה שעדיין מנסה להבין איך נוסעים באוטובוס או איך מתנהלת קניה בסופר, זוהר (נעמי לבוב) בחורה יפהפייה עם לקות שכלית שמחפשת אהבה, והכי היתה רוצה חבר "רגיל", ורון רון (ניב מג'ר) בחור עם אספרגר, אובססיבי לערוץ הקניות ולניקיון, המסתגר בבית. עוד משתתפים: אבי דנגור, דור מוסקל, ורותי הולצמן.

 

הסדרה שזכתה ב-2018 בפרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל "סירייס מאניה", התחרות היוקרתית והחשובה בעולם לסדרות טלוויזיה, ואף היתה לנציגה הישראלית היחידה אי פעם שהוקרנה בפסטיבל טרייבקה היוקרתי מייסודו של רוברט דה-נירו, היתה גם המנצחת הבלתי מעורערת בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה של 2019 עם 9 פרסים, מתוך שיא של 21 פרסים ל-yes, ביניהם פרס התסריט שהוענק ליוצרת ותסריטאית הסדרה דנה אידיסיס, פרס הבימוי שהוענק לבמאי והיוצר יובל שפרמן, פרס השחקנית הטובה ביותר שהוענק לנעמי לבוב, ופרס סדרת הדרמה הטובה ביותר!

 

 

 

 

הסדרה מצטרפת לרשימה הולכת וגדלה של סדרות מבית yes שנמכרות לשידור ברחבי העולם באמצעותyes Studios , זרוע ההפצה של yes בחו"ל בניהולה והובלתה של דנה שטרן.

yes Studios חתומה בין היתר גם על מכירת היתר גם על מכירת "תאג"ד" לרשת פארמונט, שהפקידה את הפקת הסדרה בידיו של זוכה האוסקר, רון הווארד, עסקת מכירת הסדרה "כבודו" לרימייק ברשת שואוטיים, אליה לוהק הסופרסטאר ההוליוודי בריאן קרנסטון, מכירת "השוטר הטוב", בגרסת מקור ובהפקה אמריקאית בנטפליקס, וכמובן "פאודה" (נוצרה על-ידי ליאור רז ואבי יששכרוף) הזמינה לצפייה בלמעלה מ-190 מדינות בעולם, כמו גם רימייק בהודו שצפוי לעלות בקרוב.