תגיות

,

 

.רפי ביטון. צילום אלישע גדץ'

לקראת הסליחות:

רפי ביטון בתפילה לאחדות ישראל

 

ביצוע מיוחד של הפיוט "צור ישראל"

 

הקליפ שיוצא עם השיר 

כולל צילומים מההפגנות המתקיימות בימים אלה ברחבי הארץ

ונושא תפילה לאחדות העם

 

רפי ביטון – מנצח ומנהל מוסיקלי של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד ומקהלת התפילות של ישראל – קולות מן השמים מוציא בימים אלה – לקראת הסליחות – ביצוע מיוחד לפיוט "צור ישראל" בתפילה לאחדות העם בימים בהם האדמה בארצנו בוערת.

 

הקליפ שיוצא עם השיר מתעד את מה שעובר על עם ישראל בחודשים האחרונים – החל מההתמודדות עם השלכות מגפת הקורונה, ימי הסגר והריחוק החברתי ועד הפירוד והקרע העמוק שנוצר בעם. הקליפ משלב צילומים מההפגנות המתקיימות בימים אלה ברחבי הארץ ונושא תפילה לאחדות העם.

 

"הפיוט צור ישראל הוא תפילת האחדות של עם ישראל הקדומה ביותר שאני מכיר. חודש אלול נכנס, הימים שמתחילים באמירת הסליחות, ימים שאנו מתבוננים פנימה כדי להתקרב ולהתכונן לימים הנוראים. אומר רפי ביטון ומסביר:

אלול – ראשי תיבות "אני לדודי ודודי לי", אבל האמת שאי אפשר בשום אופן להגיע לזה לפני החיבור והאחדות בתוך העם והחברה הישראלית. הדבר מקבל תוקף ומשמעות יתר בימי הקורונה, אשר לראשונה הסליחות לא יכולות להאמר ברוב עם… אז זה הזמן להוציא החוצה את "צור ישראל", אחד הפיוטים הכי מרגשים שאנחנו שרים מדי שבת בבתי הכנסת בארץ ובעולם! הפיוט מבקש שה' יקום ויעזור לנו לסלק את המחלוקות.. שלא נחזור חס ושלום לנקודת ההתחלה שלנו – שתי ממלכות שונות בארץ, מלכות יהודה מול מלכות ישראל. "יהודה וישראל" זה סמל המחלוקת סמל הקרע… לשיר את התפילה הזאת בחודש זה  מדגישה את החשיבות של בין אדם לחברו, שיהיה לנו חודש א.א  "אני לאחי ואחי לי" ועל ידי זה נגיע ל- אלו"ל…".

 

מילים: מקורות, לחן: אלבינוני, ביצוע: רפי ביטון.

ניהול, הפקה וייצוג בלעדי: שוקי אוזיאס, הפקה מוסיקלית: יונתן דניאל & דניאל גולדברג.

עיבוד:  רפי ביטון, יונתן דניאל, דניאל גולדברג, מיקס: יונתן דניאל & דניאל גולדברג.

מאסטרינג: יונתן דניאל, הפקה ועיצוב הקליפ: ויזואל-לייב | VisuaLive שמוליק בן הרוש וחיים ועקנין.

צילום: איתן אלחדז ברק, בהשתתפות סולני מקהלת קולות מן השמים ע"ש שושנה זילברשטיין.

 

לינק לצפייה והורדה:

https://drive.google.com/file/d/18PX3Zk4r3VjSdz7YH73IJQc0V_TLZNT3/view?usp=drivesdk