סרנדת סתיו

וולפגנג אמדאוס מוצרט (1791-1756) סרנדה מס' 12 בדו מינור לשמיניית כלי נשיפה ק' 388

גִיָה קַנְצֶ'לִי (1935 –2019) "דִיפְּלִיפִּיטוֹ" לצ'לו, לקונטרה-טנור ולתזמורת

יוזף היידן (1809-1732) סימפוניה מס' 88 בסול מז'ור

 

אריאל צוקרמן מנצח; אלון הררי קונטרה-טנור; צבי פלסר צ'לו

 

אריאל צוקרמן, מן המנצחים הישראלים המחוזרים ביותר של הדור הצעיר, מכהן מעונה 2015/16 כמנצח הראשי והמנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית. בשנים 2013-2004 כיהן כמנהל המוזיקלי והמנצח הראשי של התזמורת הקאמרית הגיאורגית רבת-המוניטין באינגוֹלְשְטָדט שבגרמניה. במקביל לעבודתו בקאמרית הישראלית הוא מרבה להופיע כמנצח אורח בעולם. בשנים האחרונות ניצח על הפילהרמונית של פּוֹזְנָן בפולין, תזמורת היידן בבּוֹלצָנוֹ שבאיטליה, ותזמורת האופרה של נורלנד בשבדיה. כמו כן הופיע בפסטיבל תֶלאוִי בגאורגיה, בפסטיבל מַרְוָאוּ בפורטוגל וערך סיבוב הופעות ביפן עם "התזמורת היפאנית החדשה" והפסנתרנית הגאורגית אֶלִיסוֹ וִירְסָלַדְזֶה.

צוקרמן למד ניצוח אצל יוֹרְמָה פָּנוּלָה באקדמיה המלכותית למוזיקה בסטוקהולם ואצל בּרוּנוֹ וַייל בבית הספר הגבוה למוזיקה במינכן. את קריירת הניצוח החל כעוזרו של מאסטרו איוון פישר, מנצח תזמורת פסטיבל בודפשט, ושיתוף הפעולה ביניהם הצמיח הופעות שזכו לשבחים רבים. לביקורות מצוינות זכו גם קונצרטים בספרד עם התזמורת הסימפונית הבסקית. מאסטרו צוקרמן החל את הקריירה המוזיקלית שלו כחלילן, ועל נגינתו הווירטואוזית זכה בפרסים בתחרויות בין-לאומיות. נגינת חליל למד אצל אורי שוהם, יוסי אַרְנְהַיים, משה אֶפְּשְטַיין, פאול מַיסֶן ואַנְדְרַש אַדוֹרְיָן.

אלון הררי השלים בהצטיינות תואר ראשון ושני בבית הספר למוזיקה בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, זכה ב"פרס התגלית הצעירה" בתחרות הִילְדֶה צָדֶק בווינה ובמלגות מן הקרנות אמריקה-ישראל, בוכמן-מהטה וקולטון. ב-2008 העפיל לשלב הגמר של "תחרויות האביב" בישראל וב-2010 עלה לגמר תחרויות הזמרה הבינלאומיות "פרנסיסקו וִינְיָס" בברצלונה ו"מוזיקה סַקְרָה" ברומא. בשנים 2007/8  היה חבר ב"מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית.

 

הוא מגלם תפקידים באופרה הישראלית, בבתי האופרה של דוֹרְטְמוּנְד ומִינְסְטֶר בגרמניה, בפסטיבל הנדל בהָאלֶה ובבתי האופרה הלאומיים של ליטא ושל פינלנד. בין היתר גילם תפקידים ביוליוס קיסר, אוֹטוֹנֶה ורינלדו של הנדל ואת התפקידים הראשיים באוֹרְפֵאוֹ ואֵאוּרִידִיצֶ'ה והמלך ארתור של פֶרְסֶל. עם הסימפונית ראשון לציון בניצוח אטינגר הופיע בפסטיבל האופרה במצדה, ועם אנסמבל הסולנים הקאמריים האירופיים בניצוח ניקול מאט השתתף בהקלטת אפולו ויקינתון של מוצרט בידי "בריליאנט קלאסיקס". בקונצרטים שר – בין היתר – עם הפילהרמונית של ורשה, התזמורת והמקהלה של רדיו קלן ואנסמבל בארוק-וֶרק בהמבורג.

צבי פלסר, צ'לן ופדגוג, הוא בוגר בית-הספר למוסיקה ג'וליארד בניו יורק, שם למד אצל זארה נֶלְסוֹבָה. בין מוריו היו גם צבי הראל בישראל ודיוויד סוֹיאֶר בארצות הברית. בנעוריו זכה בתחרות פרנסואה שפירא ובתחרות וושינגטון הבינלאומית. לאורך השנים הופיע כסולן עם רוב התזמורות בישראל ועם תזמורות רבות בעולם: התזמורת הלאומית של ארצות הברית בוושינגטון, תזמורת "אקדמיית סנט מרטין" בלונדון, התזמורת הפילהרמונית של סופיה והתזמורות הסימפוניות של המבורג ושל שנחאי. הוא ניגן תחת שרביטיהם של המאסטרי אבנר בירון, זובין מהטה, סר נוויל מרינר, אשר פיש, סטיבן סלואן, דיוויד שטרן ועוד.

 

פלסר היה חבר ברביעיית לי-הקשת "הוברמן" והוא ממייסדי אנסמבל "קוֹנְצֶ'רְטַנְטֶה" הניו יורקי. כיום הוא חבר ברביעיית "אַרְפְּ", עם גיא בראונשטיין, רוזאנה פיליפֶּנס ויוליה דֵיינֶקָה, והוא משתף פעולה עם ידידו הלל צרי בפרויקט עיבוד שש הסוויטות של באך לשני צ'לים. הוא פרופסור באקדמיה

למוסיקה ולמחול בירושלים, מלמד בכיתות אמן בישראל ובעולם, והוא המנהל המוסיקלי של פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון.

וולפגנג אמדאוס מוצרט סרנדה מס' 12 בדו מינור לשמיניית כלי נשיפה ק' 388…….כ-25'

גִיָה קַנְצֶ'לִי (1935 –2019) "דִיפְּלִיפִּיטוֹ" לצ'לו, לקונטרה-טנור ולתזמורת……………..כ-30'

יוזף היידן (1809-1732) סימפוניה מס' 88 בסול מז'ור………………………………….כ-22'

 

9/10.20 בשעה 20:00

מוזיאון תל אביב לאמנות , אולם רקנאטי