תגיות

, ,

אתר האינטרנט של האופרה הישראלית שודרג והותאם לפעילות הדיגיטלית הענפה שמקיימת האופרה הישראלית מאז פרוץ הקורונה

http://israel-opera.co.il/

סולניות האופרה יהיה טוב_ספטמבר 2020 צילום דרור הלר

מאז שהופסקו המופעים על במת האופרה מול קהל באולם לפני חצי שנה, החלה האופרה הישראלית ליצור תכנים דיגיטליים שהופקו במיוחד לתקופה זו. עם הצטברות התכנים הדיגיטליים, החליטה האופרה הישראלית לחדש את אתר האינטרנט שלה ולהפוך אותו בתקופה זו לאתר תוכן VOD המגיש פינות, תכניות ומופעים בממשק פשוט ונוח.

לצד צפייה במופעי האופרה הישראלית מן העבר, ובהם הפקות אופרה מלאות של האופרה הישראלית, ניתן למצוא באתר את שפע התכנים שיצרה האופרה בחודשים האחרונים, וביניהם:

"רגע של אופרה" – קטעי וידאו קצרים על הסודות המוסיקליים והסיפורים שמאחורי האריות המפורסמות ביותר. מאסטרו דוד זבה והפסנתרנית יעל קרת מסבירים לנו מדוע אנו מזילים דמעה, צוחקים ומתרגשים כשאנו שומעים את הקטעים הללו. האריות (וגם כמה דואטים) מבוצעים על ידי סולני האופרה הישראלית. מדי שבוע עולה לאתר קטע חדש של "רגע של אופרה".
לינק לצפייה – http://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1235

זמר עברי בלבוש אופראי – למעלה מ-40 שירים ישראלים שהפכו במשך השנים לקלאסיקה זכו לעיבוד מחודש בביצוע סולניות האופרה במסגרת פרוייקט מיוחד של האופרה הישראלית. "לו יהי", "שיר ערש", "באנה הבנות", "ונצואלה", "יהיה טוב" ועוד רבים אחרים נכללים בפרוייקט מיוחד וזכו למאות אלפי צפיות.

לינק לצפייה – http://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1230

"מהאופרה באהבה" – קונצרטי אופרה של מיטב האריות, הדואטים והאנסמבלים האהובים מאופרות שונות ומגוונות בביצוע סולני האופרה הישראלית וזמרי מיתר אופרה סטודיו.
לינק לצפייה – https://www.youtube.com/watch?v=rPX-dYRigo8&t=229s

חידונים ותשבצים מעולם האופרה – פעילות אינטראקטיבית של טריוויה אופראית.
לינק לעמוד – http://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1236

ילדים – דגש מיוחד ניתן באתר המחודש למופעי אופרה לילדים לצפייה ישירה – החל מ"שעת אופרה לילדים" לקטנטנים עם מיטב הקלאסיקות, מוגשות בעברית , ועד להפקה לכל המשפחה על הבמה הגדולה של "חליל הקסם" מאת מוצרט. לצידם ניתן למצוא את  מיטב שירי הילדות במופע "מה עושות האיילות?".

לינק לצפייה – http://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1229