תגיות

, ,

התזמורת הסימפונית ירושלים ממשיכה למען חובבי המוסיקה

ותשדר קונצרט חינם און ליין

יום רביעי 28.10.2020 שעה 20:00

התזמורת הסימפונית ירושלים מזמינה את הקהל הרחב להנות מקונצרט חינם און ליין בניצוחו של מאסטרו יובל צורן עם הסולן אסי מתתיאס בכינור. בקונצרט יבוצעו הקונצ'רטו מס׳ 1 הנפלא לכינור מאת ברוך, הסימפוניה מס' 2 של בטהובן והפתיחה לסולם המשי מאת רוסיני. הקונצרט הוקלט לפני חודשיים ואף בוצע באולם הנרי קראון ערב הכניסה לסגר האחרון. זוהי הזדמנות נוספת לחובבי המוסיקה הקלאסית ליהנות בימים קשים אלו מעוד קונצרט משובח של התזמורת.

הקונצרט ישודר און ליין ביום רביעי 28.10.2020 בשעה 20:00 בדף הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים.

אמנים

יובל צורן, מנצח

אסי מתתיאס, כינור

יובל צורן צילום לירן לוי

 

אסי מתתיאס צילום ג'ון הנרי פייר

תכנית

מקס ברוך – קונצ'רטו לכינור מס׳ 1 בסול מינור
לודוויג ואן בטהובן – סימפוניה מס' 2 ברה מז׳ור
ג׳ואקינו רוסיני – סולם המשי, פתיחה

מנכ"ל התזמורת, עופר אמסלם: "בתקופה שבה הקהל שוחר מוסיקה קלאסית אינו יכול להגיע לאולמות הקונצרטים אנו בתזמורת הסימפונית ירושלים ממשיכים במסורת של פעילות און ליין. בהמשך לפעילות שקיימנו בחודשים האחרונים גם הפעם נשדר קונצרט ייחודי חינם לטובת הקהל הרחב. אני מזמין את כולם, ילדים ומבוגרים לקחת פסק זמן מטרדות היום, להתחבר לפייסבוק או ליוטיוב שלנו ולהאזין למוסיקה קלאסית במיטבה".

משך הקונצרט – כ-70 דקות ללא הפסקה.

התזמורת הסימפונית ירושלים

התזמורת, שזו עונתה ה-83, נוסדה בסוף שנות ה-30 כתזמורת של שירות השידור המנדטורי בפלשתינה. עם קום המדינה היתה לתזמורת הרדיו הארצית, תזמורת קול ישראל ובשנות ה-70 הפכה לתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. מרבית הקונצרטים הוקלטו ושודרו בקול המוסיקה מאולם הבית של התזמורת – הנרי קראון בתיאטרון ירושלים. מנהלה המוסיקלי החדש של התזמורת הוא מאסטרו סטיבן סלואן.

בין מנהליה המוסיקליים בעבר שמות בולטים כמו מנדי רודן, לקאס פוס, גארי ברתיני, לורנס פוסט, דוד שלון, לאון בוטשטיין ופרדריק שאזלן.

רפרטואר התזמורת מהווה שילוב רחב יריעה בין יצירות המופת של העבר וההווה החל מיצירות הבארוק ועד למוסיקה בת זמננו.
התזמורת מוזמנת לעתים תכופות לסיורי קונצרטים ברחבי העולם והופיעה באולמות היוקרתיים ביותר, ובהם קרנגי הול בניו יורק, אולם המוזיקפריין בווינה, אולם הפילהרמוני בקלן ואולמות הקונצרטים המרכזיים בדיסלדורף, בפרנקפורט ובלוצרן.  

לפרטים נוספים אתר הבית של התזמורת: https://www.jso.co.il/   ובדף הפייסבוק