תגיות

,

"נעים להכיר"

חנוכה לכל המשפחה עם התזמורת הסימפונית ירושלים

שידור ללא תשלום

נר שמיני של חנוכה, חמישי 17.12.2020 בשעה 17:00

מתלבטים מה לעשות בחנוכה? לרגל החג מזמינה התזמורת הסימפונית ירושלים את הקהל הרחב למפגש ראשון ומרגש בסדרה ייחודית לכל המשפחה שיתקיים ביום חמישי 17.12 נר שמיני של חנוכה און ליין ביוטיוב ובפייסבוק . במפגש הייחודי מוזמנים הצופים לפגוש דמויות בתזמורת, ללמוד את שפת הצלילים הייחודית של התזמורת, להכיר את מגוון כלי הנגינה של התזמורת: כלי נשיפה, מיתרים, כלי הקשה ועוד.

המפגש בניצוחו של גיא פדר מוגש במיוחד לילדים עם הרבה הומור ומשחק, בשילוב טקסטים של נתן אלתרמן וגם קטעי נגינה שנערכו במיוחד לטובת המפגש הראשון בסדרה.

צילום עופר אמסלם

עופר אמסלם מנכ"ל התזמורת: "אנו מחכים ומצפים למפגש הראשון בסדרת המפגשים הייחודית לכל המשפחה. כהרגלנו אנו ממשיכים במסורת הנגשת התזמורת למגוון הקהלים באוכלוסייה ובחנוכה נפתח בסדרת מפגשים המיועדים לילדים ולהורים. אנו מקפידים וממשיכים גם בימים טרופים אלו לשמור על קשר עם קהל חובבי המוסיקה הקלאסית בכל רחבי המדינה ומחוצה לה באירועי חינם מקוונים ומעניקים לקהל הרחב אתנחתא מוסיקלית קלה מחדשות היום".   

בדף הפייסבוק וביוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים

התזמורת הסימפונית ירושלים

התזמורת שזו עונתה ה-83 נוסדה בסוף שנות השלושים כתזמורת של שרות השידור המנדטורי בפלשתינה. עם קום המדינה היתה לתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור כתזמורת רדיו. מרבית הקונצרטים הוקלטו ושודרו בקול המוסיקה מאולם הבית של התזמורת – הנרי קראון בתיאטרון ירושלים.

מנהלה המוסיקלי החדש של התזמורת מאסטרו סטיבן סלואן. בין מנהליה המוסיקליים בעבר שמות בולטים כמו מנדי רודן, לוקאס פוס, גארי ברתיני, לורנס פוסטר, דוד שלון, לאון בוטשטיין ופרדריק שאזלן.

רפרטואר התזמורת מהווה שילוב רחב יריעה בין יצירות המופת של העבר וההווה החל מיצירות הבארוק, עובר דרך התקופה הקלאסית והרומנטית ויצירות ישראליות. התזמורת מוזמנת לעתים תכופות לסיורי קונצרטים ברחבי העולם, והופיעה באולמות היוקרתיים ביותר, ובהם קרנגי הול בניו יורק, אולם המוזיקפריין בווינה, אולם הפילהרמוני בקלן ואולמות הקונצרטים המרכזיים בדיסלדורף, בפרנקפורט ובלוצרן.  

לפרטים נוספים: אתר הבית של התזמורת הסימפונית ירושלים