תגיות

,

ורטיגו מעניקה מתנת סוף שנה לקהל אוהביה בארץ ובעולם

2 בכורות, יצירות נבחרות מכל השנים, סיור וירטואלי בכפר המחול האקולוגי של הלהקה,  הרצאת    של נעה ורטהיים, ביקור בתוכנית ההכשרה לרקדנים של  וכניסה לעולם המחול המשולב כוח האיזון והצצות אל מאחורי הקלעים של ורטיגו,

בסימן החזון של ורטיגו :

אמנות. חברה. סביבה

ללא תשלום ובאהבה גדולה

27-31 בדצמבר 2020

להקת מחול ורטיגו בוחרת לציין את סוף השנה הנוכחית – השנה שתיזכר תמיד כשנת הקורונה- במתנה מיוחדת לקהליה בארץ ועולם: פסטיבל מחול ורטיגו שבו יוכל הקהל להכיר ולחוות את הלהקה על כל צדדיה המיוחדים: בכורות, עבודות נבחרות של הלהקה לאורך השנים, עבודה של כוח האיזון- ורטיגו למחול משולב כמו גם הצצה אל מאחורי הקלעים של הלהקה, פעילות סדנת ההכשרה של ורטיגו,הרצאת  Tedx של נעה ורטהיים המנהלת האמנות של הלהקה וכן סיור בכפר המחול האקולוגי בקיבוץ נתיב הל"ה שם היא פועלת ומגשימה הלכה למעשה את החזון שלה המשלב אמנות. חברה.סביבה.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 27-31 בדצמבר 2020 באתר ורטיגו בפייסבוק וביוטיוב וכאמור ללא תשלום ובאהבה גדולה.

מנהלי הלהקה נועה ורטהיים ועדי שעל : " כמו רבים, אנחנו מתגעגעים מאוד לקהל שלנו ולמגע הישיר בינו וביננו. עד שנוכל לעשות זאת בחרנו ליצור פסטיבל שמסכם שנה שונה ומיוחדת ומזמן לנו את האפשרות להביא לקהל הביתה את ורטיגו על כל גווניה .

הקהל מוזמן לצלול חפשי באתר הפסטיבל ולשוטט כאוות נפשו בעולמות התוכן שלנו הנעים בתוך החזון שלנו המשלב,  אמנות. חברה. סביבה. בד בבד עם הריפוי הפיסי ממגפת הקורונה, כולנו זקוקים לסוג של לידה מחדש, חזרה לפשטות ולהתחברות לאנרגיית החיים הקושרת אותנו לאדמה ולאדם ולשוב להיות חלק מהשלם. הנווט בפסטיבל שלנו הוא אינטואיטיבי ולפי נטיית הלב של כל אחד ואחת…

תוכנית הפסטיבל:

שתי בכורות יעלו בפסטיבל:  "בארדו", יצירתה החדשה של נעה ורטהיים עבור להקת המחול ורטיגו."בארדו" הוא מושג הלקוח מהמסורת הטיבטית המסמל מעבר, תקופה שמסתיימת ומשאירה בנו את רישומה ומעלה געגוע והתרפקות אל המוכר. ביצירה זו ורטהיים משחקת בצליל, ותנועה , זמן מרחב  כבמגרש משחקים שלה.

בארדו צילום יואל לוי

הבכורה הנוספת, דואט  מקורי מאת הרקדנית ,כוריאוגרפית רינה ורטהיים -קורן, ואיתמר דוארי, ששמו כרב אמן של כלי הקשה הולך לפניו. השניים יצאו למחקר משותף שנע במרחבי הזמן של הביוגרפיה האישית והמשפחתית באמצעות תנועה צליל ותוף.  מילדות התבגרות ופרידה מהבית, דרך יצירה של משפחה חדשה וגיבוש הזהות – הם צוללים אל אותם רשמים ומקורות אשר מהם עולה נוכחותם ביצירה על הבמה ונרקמת כפסקול של צלילים ותנועה.

הפסטיבל הוא גם הזדמנות לקהל לחזור אל העבודות הנבחרות שהעלתה ורטיגו לאורך שנותיה:

‘לילא’ "מאת | נעה ורטהיים . לילא בסנסקריט הינו “משחק קוסמי” השקפה בה הבריאה נוצרה על ידי אלוהים לשם משחק טהור. היצירה ‘לילא’ מתרחשת במרחב בין המציאות המתעתעת לבין המשחק הקוסמי.

לילא צילום אסקף

"אחת אחת ואחת" -יצירתה של הכוראוגרפית נעה ורטהיים עוסקת במשאלת הנפש של היחיד לאחדות מול תהליכי נפרדות במרחב האנושי, במישור הקיומי, ובשדה הרוחני. היצירה מערבת את הפנים עם החוץ תוך הקשבה להד המשתקף מכיוונים שונים, תוך שהיא מעמיקה לפתח את היחס המטאפורי בין קרוב לרחוק ובין עצמי.

"לידת הפניקס" יצירתה של נעה ורטהיים המנהלת האמנותית של הלהקה. עבודה הנחשבת ליצירה המיתולוגית של להקת המחול ורטיגו. הופיעה מעל אלף פעמים ברחבי הארץ והעולם והפכה לסמל ערכיה של ורטיגו:  אמנות חברה וסביבה ומשקפת את החזון שלה להרחבת גבולות המחול כדי ליצור חיבור בין אנשים וקשר אישי עם הקהילה תוך הדגשת ערכים של שיווין וכבוד האדם והסביבה.

לידת הפניקס צילום יואל לוי

הרקדנים רוקדים על אדמת כבול ומתחת לכיפה גיאודזית עשויה במבוק. הם מתפלשים בה והיא נדבקת לגופם ומכתימה את גופם ואת לבושם. התאורה מקיימת דיאלוג עם התאורה הטבעית והמוזיקה של רן בגנו, מתובלת בצלילים מן הטבע.  ובהשפעת לחנים טקסיים ופולחנים מהעולם המשתלבים עם רעשי הסביבה המקיפה את המופע.

עבודה נוספת שתועלה היא SHAPE ON US- יצירתו של שרון פרידמן שהועלתה וצולמה בבכורה בפסטיבל ישראל האחרון בביצוע רקדני ורטיגו כוח האיזון   

shape on us – צילום יואל לוי (2)

תשעה רקדנים עם יכולות פיזיות מגוונות, במפגש על הבמה שהוא סך היכולות, הצרכים והחוויות שלהם. המהלך האמנותי מושתת על ההסכמה הקבוצתית המשותפת – לספר את האמת. זו מורכבת מרגעים של איזון וחוסר איזון, של סיכון, של מתח ומערכות יחסים קיצוניות, של מציאות ודמיון, של תמיכה, בדידות, שבריריות ואהבה – בטווח שנע בין גופים נפרדים וסיפורם האישי ועד לגוף אחד שנוצר, רקמה אנושית רכה ומנחמת.

עוד בפסטיבל: הרצאת Tedx של נעה ורטהיים,ביקור בסדנא להכשרת רקדנים של להקת מחול ורטיגו, טעימות מעבודות נוספות של הלהקה והצצה אל מאחורי הקלעים של עבודת הלהקה, סיור בכפר המחול הקולוגי בו פועלת הלהקה בקיבוץ נתיב הל"ה.

הכניסה לפסטיבל באתר הפסטיבל היא ללא תשלום.

https://www.youtube.com/channel/UCX52-NRrly-qvvC7n3YBfuA