תגיות

, , ,

סינמטק תל אביב גאה להציג:

פסטיבל פיניטה לה קומדיה

24.12-25.1

מנהל אמנותי: רוני פלוס

השנה הפסטיבל יציג בVOD  את מיטב הקומדיות האיטלקיות,  שש הקומדיות הטובות ביותר של השנה האחרונה לפני המגפה, וארבע קלסיקות של הקולנוע האיטלקי המציגות את הדמות של אחד השחקנים הפופולריים ביותר של שנות ה- 60 ו ה- 70: אלדו פבריצי. סרטים בבימויים של גדולי במאי הקומדיות האיטלקים: אטורה סקולה, מריו מוניצ’לי וסטנו.

ולרגל 100 שנה להולדתו של המאסטרו פדריקו פליני אנו שמחים להציג לפניכם את המחווה של אטורה סקולה, אם תרצו קידה צנועה של במאי נהדר לבמאי גדול עוד יותר, המציע לנו הצצה לצדדים פחות מוכרים של פליני.

הפסטיבל בהפקת אדמס איטליה-ישראל בתמיכת המכון האיטלקי לתרבות של תל אביב ושל חיפה וצ’ינצ’יטה לוצ’ה.

רוני פלוס, המנהל האמנותי של הפסטיבל: "השנה, למרות משבר הקורונה, אנחנו מאוד שמחים להציג בפני הקהל הישראלי את המהדורה הנוכחית של הפסטיבל, שבה נתבונן בצדדים השונים והמגוונים של איטליה, של האיטלקים, ושל אורח החיים באיטליה. ועם זאת, נושאי הסרטים הם אוניברסליים: קשיי הזיקנה, בעיות מגדר במשפחה ובחברה, וכמובן ענייני אהבה. אלה נושאים שמעניינים את כולם בכל מקום, אבל בסרטי הפסטיבל אפשר לראות את הדרך הייחודית של הקומדיות האיטלקיות להתמודד עם הנושאים הללו – לקחת נושאים דרמטיים ולטפל בהם בדרך קומית, משעשעת ואירונית. ויש בהם משום נחמה והרגשה טובה שכולנו כל כך זקוקים להן דווקא בימים אלה".

דינה פלד מנכלית סינמטק תל אביב ""אנחנו שמחים לארח גם השנה את פסטיבל פיניטה לה קומדיה, חשוב לנו להעניק לקהל לקוחותינו הנאמן חוויות קולנועיות איכותיות ומהנות, כדי להעביר את הימים הלא פשוטים האלה בצורה הנעימה ביותר שיש. מדי שנה הפסטיבל מביא מאות אנשים לצפות בסרטי קולנוע איטלקי ובמיוחד את הקומדיות האיטלקיות ואנחנו שמחים שביכולתנו לספק את הסרטים האלו גם בשירותי ה VOD להנאת הצופים בבית" 

הסרטים שיוקרנו:

אהבה במעצר בית (איטליה 2019)

בימוי: אמיליאנו קוראפי

משחק: מרים לאונה, סימונה ליברטי, פבריציו רונג'יונה

L'AMORE A DOMICILIO

Dir: Emiliano Corapi

רנאטו הוא סוכן ביטוח מרובע המתחמק מיחסים רומנטיים. יום אחד הוא פוגש את אנה, צעירה חסרת עכבות. לראשונה הוא מתאהב מעל הראש, למרות ואולי בגלל שהוא מגלה שאנה נמצאת במעצר בית ממושך, עובדה שגורמת לו לשינוי בתפיסת העולם. העניינים מסתבכים כשהחבר העבריין של אנה בורח מהכלא ומופיע בדירה בניסיון לשכנעה להצטרף אליו לשוד חדש.

(90 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(90 min., Ita., Heb. Sub)

עשרה ימים בלי אמא (איטליה 2019)

בימוי: אלסנדרו ג'נובזי

משחק: פביו דה לואיג'י, ולנטינה לודוביני, אנג'ליקה אלי

10 GIORNI SENZA MAMMA

Dir: Alessandro Genovesi

מה קורה כאשר אם דומיננטית לשלושה ילדים מחליטה לעזוב לעשרה ימים ומשאירה אותם לטיפולו של אב שהיה עד אז נעדר למעשה  מחייהם?

(94 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(94 min., Ita., Heb. Sub)

חיים קלים (איטליה 2019)

בימוי: האחים מיאקאווה

משחק: מנואל הודק, ג'יימס מיאקאווה, קמילה סמינו פאברו

EASY LIVING

Dir: Fratelli Miyakawa

קומדיית התבגרות מלנכולית המתארת את מציאות חייהם של מהגרים דרך עיניו של נער בן 14. העלילה מפגישה בין צעירה המבריחה תרופות בגבול איטליה-צרפת, מאמן טניס אמריקאי ביזארי והנער, כאשר שלושתם חוברים יחד להבריח מהגר בלתי חוקי.

(96 דקות, איטלקית ואנגלית, תרגום לעברית)

(96 min.,Eng. &  Ita., Heb. Sub)

הצעד הגדול (איטליה 2019)

בימוי: אנטוניו פדובן

משחק: ג'וזפה בטיסטון, סטפנו פרזי, קמילה פיליפי

IL GRANDE PASSO

Dir: Antonio Padovan

מאז שבגיל שש דריו קווליארי צפה בטלוויזיה בנחיתה על הירח, הוא חולם להגיע לשם. מריו קווליארי, אחיו המנוכר, מנהל חנות לחומרי בניין ברומא. יום אחד קיומו הרגוע מופרע ע"י  צלצול טלפון. דריו אותו ראה רק פעם בחיים נמצא בכלא. הוא נאלץ לטפל באחיו. האחים שדומים חיצונית, אבל שונים באופיים, מוצאים את עצמם בפני משימה בלתי אפשרית.

(96 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(96 min., Ita., Heb. Sub)

צ'או איטליה  (איטליה 2019)

בימוי: ג'אני די גרגוריו

משחק: ג'אני די גרגוריו, אניו פנטסטיקיני, ג'ורג'ו קולאנגלי

CIAO ITALIA

Dir. Gianni Di Gregorio

אטיליו, ג'ורג'טו והפרופסור הפנסיונר, שלושתם צעירים רומאיים, שעברו את השבעים, חייבים להיחלץ מההווה המחורבן שבו הם מתבוססים בשעמום, בחוסר כל ובגעגועים למה שפעם אולי היו יכולים להיות.  הם מחליטים לצאת למסע שישנה את החיים. השאלה, לאן?

(90 דקות, איטלקית, תרגום לעברית ואנגלית)

(90 min. Ita., Heb. & Eng. Sub)

באדיבות קולנוע חדש בע"מ

חטיפת הכלב (איטליה 2019)

בימוי: פולביו ריסואלו

משחק: סילביו ד'אמיקו, אדוארדו פשה, סילבנה בוסי

IL COLPO DEL CANE

Dir: Fulvio Risuelo

קומדיה שחורה שלרגעים מזכירה את היחס לכלבים ב"דג ושמו ואנדה". על היום הראשון כדוג סיטריות, רנה ומרטי מאבדות את הבולדוג הצרפתי של אישה עשירה עליו הן היו אמורות לשמור. במהרה הם מבינות שהכלב נגנב ע"י ד"ר מופסי, וטרינר  מתחזה. מי הוא האיש בעל התסרוקת המוזרה ולמה הוא גנב את הכלב? השתיים יוצאות למסע מטורף אחרי הבולדוג האומלל.

(93 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(93 min., Ita., Heb. Sub)

שוטרים וגנבים (איטליה 1951)

בימוי: מריו מוניצ'לי, סטנו

משחק: אלדו פבריצי, טוטו, אווה נינצ'י

GUARDIE E LADRI

Dir: Mario Monicelli, Steno

קומדיה עממית אך מתוחכמת על משחק של חתול ועכבר בין אספוזיטו, עבריין חמקמק לסמל בוטוני, שוטר עגלגל שעתידו המקצועי עומד בסכנה אם לא יצליח לשים את ידו על הפושע. השוטר טומן לו מלכודת כאשר מזמין את אספוזיטו ומשפחתו לארוחת ערב, אך כאשר חום משפחת הפושע נוגע ללבו הוא מוותר על מאסר מתוך ידיעה כי משרתו בסכנה. זכה בפרס התסריט הטוב בפסטיבל קאן 1952.

(105 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(105 min., Ita., Heb. Sub)

יותר מדיי מיסים (איטליה 1959)

בימוי: סטנו

משחק: אלדו פבריצי, טוטו, קטיה קארו, לואי דה פינס

 I TARTASSATI

Dir:  Steno

סרט הנחשב לסרט המשך ל"שוטרים וגנבים", אך מתרחש בקרב אנשי מעמד הביניים. מר פזלה (טוטו) הוא בעלים של חנות הלבשה יוקרתית. בגלל חוסר אהבתו לשלם מיסים מגיע אליו נציג של רשות המיסים (פבריצי) ופזלה שוכר יועץ מס נכלולי (לואי דה פינס) כדי שימצא עבורו דרך  לחמוק מאימת השלטונות.

(105 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(105 min., Ita., Heb. Sub)

טוטו, פבריצי והנוער של ימינו (איטליה 1960)

בימוי: מריו מטולי

משחק: אלדו פבריצי, טוטו, קריסטין קאופמן, ג'רונימו מינייר

TOTO, FABRIZI E I GIOVANI D'OGGI

Dir:  Mario Mattoli

קרלו מאוהב בגבריאלה ומחליט לשאתה לאישה. היא מסכימה, אך אחרי המפגש בין ההורים מתחילות הצרות. האבות מפתחים שנאה עזה אחד לשני ומתחילים לריב על כל דבר אפשרי, דבר המוביל לביטול החתונה. אין ברירה,הצעירים מחליטים לברוח.

(96 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(96 min., Ita., Heb. Sub)

כמה מוזר להיקרא פדריקו (איטליה 2013)

בימוי: אטורה סקולה

HOW STRANGE TO BE NAMED FEDERICO

Dir: Ettore Scola

ב־2013, לציון 20 שנה למותו של פדריקו פליני, יצר אטורה סקולה את המחווה שלפנינו – אם תרצו קידה צנועה של במאי נהדר לבמאי גדול עוד יותר. חוץ מלהודות לפליני על הרגעים הקולנועיים הגדולים שהעניק לכולנו, סקולה – שבינתיים הלך גם הוא לעולמו – מציע לנו הצצה לצדדים פחות מוכרים של פליני: היכרותם המשותפת, מפגשים על בימות הצילומים, שמצטברים לדיוקן אימפרסיוניסטי המעצב את דמותו של פליני כפינוקיו נצחי, שמעולם לא נדרש להפוך לילד. 

(93 דקות, איטלקית, תרגום לעברית)

(93 min., Ita., Heb. Sub)

אהבנו כל כך (איטליה 1974)

בימוי: אטורה סקולה

משחק: ויטוריו גסמן, נינו מנפרדי, סטפניה סנדרלי

WE ALL LOVED SO MUCH (C’ERAVAMO TANTO AMATI)

Dir: Ettore Scola
יצירת מופת של אטורה סקולה. טרגיקומדיה על שלושה לוחמים במחתרת האנטי פשיסטית מגלים לאורך השנים, שהאידיאלים שקשרו ביניהם אינם עומדים במבחן הזמן, ומתמודדים עם אהבות, אכזבות וריקנות גדולה שמצטברת. 30 שנות חיים מקבילים באיטליה שלאחר מלחמת העולם עם אנלוגיה בין סיפורם של חברים לנשק לבין תולדות הקולנוע האיטלקי.
(120 דקות, איטלקית, תרגום לעברית ואנגלית)((120 min., Ita., Heb. & Eng.Sub.

עותק דיגיטלי חדש.

הקרנה חד פעמית

Restoration realized by CSC-Cineteca Nazionale in collaboration with Dean Film, under the supervision of Luciano Tovoli.