תגיות

,

אוצרות האדמה

בואו לגלות את האבנים, הגבישים ונפלאות הטבע המסתתרים מתחת לפני השטח במגוון סדנאות יצירה ייחודיות, מיצבי אמנות והדגמות

מטוטלת חול * מבוך אדמה * גבישים מחשמלים * מתחם מנדלה * יצירה בחימר * חקר גבישים *  קסם החול והאבנים סדנת בניה *  תערוכת אמנות של בוגרי בצלאל * שלל הפתעות נוספות

אירוע פסח לכל המשפחה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

20.3-4.4

אנו דורכים עליה יום יום, תוקעים בה יסודות ומעבירים בה צינורות. אנחנו קודחים, חוצבים, ממצים ושואבים. קשורים אליה, נלחמים עליה ונשבעים בה – אבל מה אנחנו באמת יודעים על האדמה השוכנת לרגלינו?

אוצרות האדמה פסח ב מוזיאון המדע ירושלים – צילום יונתן בן חיים

בפסח הקרוב מוזיאון המדע בירושלים מזמין את הקהל הרחב, קטנים כגדולים, ללכלך קצת את הידיים במגוון הדגמות, סדנאות ומיצבי אמנות, שיחשפו את נפלאות הטבע החבויים באדמה: מטוטלת חול, מבוך אדמה ענקי (כ-80 מ"ר), גבישים מחשמלים, מתחם מנדלה עם האמן והמעצב רועי אמינוף, יצירה בחימר, מעבדה לחקר גבישים, סדנת בנייה – קסם החול והאבנים, מיצג אמנות אדמה ועוד.

מטוטלת חול

מוצג אינטראקטיבי שהזזתו מייצרת על המשטח התחתון ציורי חול מורכבים ויפהפיים. ברגע שהחול במטוטלת יסתיים תוכלו לאסוף אותו ולמלא מחדש את מיכל המטוטלת וחוזר חלילה. זהירות זה ממכר!

מבוך אדמה

מבוך הוא חידה של דרכים. ההתרגשות לקראת הלא נודע והאפשרות לא למצוא את הדרך מזמינה את הילדות והילדים המבקרים לאזור אומץ ולהתמודד עם הפחד והרצון הכי גדולים שלהם: ללכת לבד בדרך. המבקרים מוזמנים לנסות ולהסתדר בעצמם, אולי לרגע ללכת לאיבוד ואחרי מאמץ להצליח לפתור את החידה בכוחות עצמם.

באירוע "אוצרות האדמה" יוכלו הילדות והילדים לפגוש באדמה חשופה דווקא בקירות שילוו אותם בעודם מחפשים את פתרון החידה, אותו השביל שיחזיר אותם אל אדמת המבטחים – הוריהם. הילדים והילדות יוכלו להתרוצץ, לחקור ואולי רגע לנוח בין קירות האדמה שאותם יבנה עופר רבינס, המתמחה בבנייה מקצועית של בתי מגורים של ממש מאדמה.

מגיל 3 עד 10

גבישים מחשמלים

הדגמות ופריטים אותנטיים המדגימים את הקשר בין גבישים לבין מכשירים אלקטרונים מוכרים כמו מטהרי אוויר, מצתים, רמקולים, שעונים ומנועים מיניאטוריים. בהדגמה יגלו המבקרים כיצד גילה פייר קירי בשנת 1880 את תופעת הפיאזו-אלקטריות המייחדת גבישים כמו קוורץ וכיצד מעבר של מתח חשמלי בגבישים גורם להם לרטוט ולהיפך.

מגיל 8 ומעלה

מתחם מנדלה

האמן והמעצב רועי אמינוף יוצר מרחבים ומיצבי אומנות מרתקים, בהם מוצא הצופה חיבור לעולמות פנימיים דרך צבעים, צורות וטקסטורות. אמינוף וצוותו יגיעו במהלך פסח (20-23/3) למוזיאון ויבנו מאדמה וחימר מסוגים שונים מנדלה ענקית בחצר הכניסה של המוזיאון.

כאמור, בתאריכים 20 ו-23  במרץ, יגיע האמן ויבנה את המנדלה לעיני הקהל. ביתר ימות האירוע ניתן יהיה לצפות ביצירה המרהיבה.

קל וחומר- יצירה בחימר

חוויית למידה דרך הידיים המיועדת למשפחות ופונה לילדים ולילדות צעירים. הילדים יחוו תהליך של יצירת חימר מחרסית גולמית. יכתשו את הסלע במכתש ועלי, יסננו, יוסיפו מים ויצרו מוצר שיהפוך לחלק מיצירה שיתופית. יכירו את תכונות החומר הנמצא סביבנו – בכלי מטבח, ברעפים וגם ביצירות אמנות. הם יגלו מאיפה הגיע החומר ומה צריך לעשות כדי שניתן יהיה לעבד אותו.

הסדנה תהיה נגישה ומותאמת לכל הגילאים ותאפשר עבודה של ילדים מגיל שנה וחצי.

מעבדה לחקר גבישים

אין יום שעובר מבלי שאנו משתמשים בגבישי מינרלים!  החל ממלח לתיבול ועד אבני חן ויהלומים. במעבדה לחקר גבישים יוכלו המבקרים להתנסות בגילוי התכונות המיוחדות של גבישים – גבישים תוססים, גבישים מתמגנטים, גבישים מקטבים ועוד. בנוסף מוזמנים הילדים וההורים לפתור את חידת הגבישים הלבנים וליהנות מתצוגה מרהיבה של גבישים יפהפיים שהושאלו מהאוספים הלאומיים שבאוניברסיטה העברית.

סדנת בנייה – קסם החול והאבנים

כיצד אפשר לגרום לאבן שקועה בחול לעלות ול"צוף" על גבי החול, אבל מבלי לגעת בחול או באבן? בסדנת הבניה הזו המשתתפים יגלו דרך מפתיעה לבצע את המשימה! פתרון המשימה מבוסס על תופעה מדעית שנקראת "אפקט אגוזי הברזיל", המתרחשת בקופסת הקורנפלקס שלכם, במפולות בוץ ושלגים ועוד. 

אמנות אדמה

בוגרי ובוגרות בצלאל מציגים תערוכת עבודות אמנות שנוצרו מחומרי הגלם שבאדמה. בתערוכה יוכלו המבקרים ללמוד מה אפשר ליצור מקרמיקה וזכוכית!

 

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים הוא מקום בילוי אולטימטיבי לכל בני המשפחה. בנוסף לתכני האירוע בפסח מוצגות במוזיאון למעלה מ-10 תערוכות אינטראקטיביות ייחודיות הפונות לטווח גילים רחב.

המוזיאון נערך והותאם לדרישות והנחיות התו הסגול בצורה מוקפדת. בכניסה למוזיאון תתבצע בדיקת חום, על המבקרים לעטות מסיכות בכל זמן שהותם במוזיאון, לשמור על מרחק 2 מטר ולהישמע להוראות המדריכים.

"אוצרות האדמה" – פסח במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

20 במרץ עד 4 באפריל 2021

שעות פתיחה: א'-ה': 11:00-17:00   שישי: 10:00-14:00  שבת: 10:00-16:00

שבת 26.4, ערב ליל הסדר, המוזיאון סגור.

עלות: ילדים עד גיל 5 – חינם, מעל גיל 5 / מבוגר –  45 ₪

כרטיס משפחתי (הורים וכל ילדיהם או סבים וכל נכדיהם) – 160 ₪

הנחות: למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים ומועדוני לקוחות

רכישת כרטיסים ותיאום ביקור מראש בלבד דרך אתר המוזיאון  www.mada.org.il

לפרטים נוספים בטל' 02-6544888