תגיות

, ,

הסדרה המעוטרת של yes "על הספקטרום" נרכשה ע"י HBO Max בגרסת המקור, אותה ידבבו שחקנים אמריקאים על הרצף האוטיסטי

על הספקטרום צלם אוהד רומנו

אחרי שנמכרה לרשת אמזון כרימייק שיעלה בקרוב, תעלה היום "על הספקטרום" ב- HBO Max בגרסת המקור, אותה ידבבו שחקנים בוגרי ארגון ייחודי הפועל  בלוס אנג'לס, שמטרתו להכשיר צעירים על הרצף האוטיסטי לעבודה במקצועות המדיה. "הסדרה מגשימה את החזון שלה באמצעות ליהוק אמנים על הרצף האוטיסטי", אמר מנהל הארגון, דיוויד סיגל

***

הסדרה הישראלית המוערכת והמעוטרת ביותר של yes, "על הספקטרום", נרכשה ע"י שירות הסטרימינג הבינלאומי HBO Max ופרקיה יעלו לצפייה היום בשירות בתרגום ובדיבוב לאנגלית. את הדיבוב לאנגלית יבצעו שחקנים אמריקאים על הרצף האוטיסטי, בוגרי ארגון מעורר השראה ללא מטרות רווח הפועל בלוס אנג'לס –Exceptional Minds , שמטרתו להכשיר צעירים על הרצף האוטיסטי לעבודה במקצועות המדיה וההפקה השונים בתעשיית הטלוויזיה, הקולנוע והדיגיטל. דיוויד סיגל, מנהל תכניתExceptional Minds  אמר כי "על הספקטרום" מצליחה לשקף את הרוח האמיתית של איך זה להיות כיום מבוגר עם אוטיזם, ובאמצעות ליהוק אמנים על הרצף לטובת דיבובה, הסדרה מגשימה הלכה למעשה את החזון שלה".

על הספקטרום" נמכרה ל- HBO Max באמצעותyes Studios  ,זרוע ההפצה של yes בחו"ל בניהולה והובלתה של דנה שטרן, אשר אחראית גם על הסכם הפקת הרימייק של הסדרה שיעלה בקרוב ברשת אמזון. הסדרה שזכתה ב-2018 בפרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל "סירייס מאניה", התחרות היוקרתית והחשובה בעולם לסדרות טלוויזיה, היתה לנציגה הישראלית היחידה אי פעם שהוקרנה בפסטיבל טרייבקה, וכן המנצחת הבלתי מעורערת בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה של 2019. יצרו אותה עבור yes דנה אידיסיס (בהשראת אחיה האוטיסט, גיא ) ויובל שפרמן, בהפקת אודי סגל (סומיוקו הפקות) ובכיכובם של נעמי לבוב, ניב מג'ר, בן יוסיפוביץ' ואבי דנגור. במרכז הסדרה ובפעם הראשונה בטלוויזיה, צעירים על הספקטרום האוטיסטי, אשר חולקים יחד דירה במסגרת דיור מוגן בלב שכונות רגילות בעיר רמת-גן. דרך נקודת מבטם הייחודית על החיים, עולים ספקות לגבי העולם "הנורמלי": שלושת הצעירים הם עמית (בן יוספוביץ'), אוטיסט בתפקוד גבוה שעדיין מנסה להבין איך נוסעים באוטובוס או איך מתנהלת קניה בסופר, זוהר (נעמי לבוב) בחורה יפהפייה עם לקות שכלית שמחפשת אהבה, והכי היתה רוצה חבר "רגיל", ורון רון (ניב מג'ר) בחור עם אספרגר, אובססיבי לערוץ הקניות ולניקיון, המסתגר בבית.