תגיות

, ,

חברת yes רכשה לשידור את הסרט המדובר על פרשת אדם נוימן וחברת WeWork:

"WeWork: הקמתה והתרסקותה של חברת חד-קרן"

הסרט ישודר בישראל בחודש מאי רק ב-yes דוקו וב- STINGTV

באדיבות YES

החודש שודר בבכורה ב-Hulu האמריקאית הפיצ'ר הדוקומנטרי "WeWork: הקמתה והתרסקותה של חברת חד-קרן". הסרט מביא את סיפורו של היזם הישראלי אדם נוימן, שהקים חברה לחללי עבודה משותפים – חברה שצמחה במהירות לממדים אדירים ושווי על הנייר של עשרות מיליארדי דולרים, אך לקראת הנפקתה בבורסה החל להתברר שהמסד הכלכלי שלה בעייתי, בלשון המעטה.

הבמאי זוכה האמי והמועמד לאוסקר® ג'ד רוטשטיין מביא את הסיפור הדרמטי, תוך שימוש בחומרים רבים של נוימן עצמו ושל הקבוצה שסביבו עוד מהתקופה שהחברה רק החלה לקרום עור וגידים, דרך מה שהתרחש מאחורי הקלעים במהלך נסיקתה העולמית, ועד להתפוצצות הבועה.

יצוין כי לפני פחות מחודש פורסם שנוימן הגיע לפשרה עם סופטבנק, שחילצה את החברה מאבדון, ולפיה עדיין יישארו בידיו אחוזים בחברה לצד כחצי מיליארד דולר. זאת כאשר החברה הפסידה במהלך 2020 למעלה מ-3 מיליארד דולר.

הניו-יורק טיימס: "הדוקו על הסטארט-אפ של חללי העבודה הוא סאגה מבדרת וקצבית על תרבות תאגידית של שיווק עצמי ללא הפסקה. ממה שנראה על המסך, אדם נוימן, המייסד השותף של WeWork מדבר (ואולי חושב) רק בסאונד-בייטס מוטיבציוניים. דמות אחר דמות בסרט מעידה על הכריזמה שלו, אבל קשה להבין כיצד שכנע אנשים להצטרף לחברה במקום שיחבטו בו בראש עם כיסא מעצבים. הסרט מתחדד כאשר הדוברים מתארים את המניפולציות הפיננסיות שמגדירות מחדש רווחיות כחוסר משמעות ואפשרו את נסיקתה של WeWork." 

הוליווד רפורטר: " הסערה המושלמת של הייפ מאסיבי, מנהיג כריזמטי, רעיון שנשמע אטרקטיבי וטונות של כסף שנשפכו לבור ללא תחתית – מייצרים מעשייה מתרה אולטימטיבית על המאה ה-21 ועל כסף גדול. הדוקו מתעד את העשור הראשון – המשכר, ואז הקטלני – של חברת המשרדים השיתופיים, שהאידיאליזם ה"המהפכני" ששיווקה קרס בתערובת מהזן הישן של צביעות, משחק במספרים, ואובדן מאסיבי של מקומות עבודה והשקעות".

הסרט ישודר בישראל במהלך מאי רק ללקוחות yes ו- STINGTV.

תקציר הסרט: הכול התחיל ב-2010 כרעיון מבריק של היזם הישראלי הצעיר, אדם נוימן ושותפו מיגל מקלבי, שרכבו על גל ה"שיתופיות" בארה"ב: UBER בנסיעות, AIRBNB במגורים ו-BIRD בקורקינטים ברחבי העיר. הסטארט-אפ של WeWork הציע כעת לציבור מתחמי עבודה שיתופיים צעירים ותוססים. תוך שנים ספורות הוקמו עשרות סניפים ברחבי העולם (ביניהם 14 מתחמים רק בישראל) והחברה הוערכה בשיאה לפי שווי של 47 מיליארד דולר.

אך בשנת 2019 נקלעה החברה למשבר ומי שנחשבה כאחת ההבטחות העסקיות הטובות של המאה ה-21 הפכה במהרה לאחת מבועות החד-קרן הגדולות. אדם נוימן, מייסד החברה ההיפי-רוחני, היה בסופו של דבר גם האיש שהוביל את החברה אל פי התהום.

הסרט החדש והמדובר מציג לראשונה עדויות מבפנים של עובדי WeWork לשעבר לצד ראיונות עם עיתונאים ומומחי כלכלה. הוא בוחן איך הפכה החברה ה"קהילתית" הקטנה לתמנון ענק עם זרועות השקעות עצומות, הרבה מעבר ליכולותיה הפיננסיות, וחושף את כל מה שבעצם קרה בחברה מאחורי הקלעים. בימוי: ג'ד רוטשטיין (ארה"ב, 2021)