חואן פרז פלוריסטן הוא הזוכה בתחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין.

חואן פרז פלוריסטן- קרדיט יוסי צבקר.

במקום השני זכתה שיורי קוואהרה מיפן ובמקום השלישי צונמו ין מסין

חואן פרז פלוריסטן מספרד הוא הזוכה בתחרות הבינלאומית לפסנתר על שם ארתור רובינשטיין שהסתיימה היום (יום שני ה-3 במאי) בהיכל התרבות תל אביב, בגמר התחרות השתתפו 6 מתחרים בסה"כ.

במקום השני זכתה שיורי קוואהרה מיפן ובמקום השלישי זכה צונמו ין מסין

שיורי קוואהרה- קרדיט יוסי צבקר

היום (ה- 3 במאי) הסתיימה תחרות הפסנתר הבינלאומית  ה-16ע"ש ארתור רובינשטיין.

לגמר עלו שישה מתחרים, מתוכם בחרו השופטים את הזוכים: במקום הראשון (מדליית זהב עם דיוקנו של רובינשטיין שאויר ע"י פיקאסו, ופרס כספי של 40,000 דולר) זכה חואן פרז פלוריסטן

חואן פרז פלוריסטן- קרדיט יוסי צבקר

במקום השני (מדליית כסף ופרס כספי של 20,000 דולר) זכתה שיורי קוואהרה מיפן ובמקום השלישי (מדליית ארד ופרס כספי של 10,000 דולר) זכה צונמו ין מסין.

לשאר המשתתפים בגמר הוענקו פרסים בסך 6000 דולר כל אחד.

פרס שופטי המחר, השופטים הצעירים של התחרות הוענק לשיורי קוואהרה

פרס המבצע הישראלי הטוב ביותר (3000 דולר) הוענק לאריאל לני

פרס למבצע הטוב ביותר של יצירה ישראלית (3000 דולר) הוענק לחואן פרז פלוריסטן

פרס למבצע הטוב ביותר של יצירת שופן (3000 דולר) הוענק לאלקסיה מוזה

חואן פרז פלוריסטן זכה בפרס המבצע הטוב ביותר של קונצ'רטו מאת בטהובן (5000 דולר, לרגל 250 להולדת בטהובן,

פרס למבצע הטוב ביותר של יצירה קאמרית (6000 דולר) הוענק לחואן פרז פלוריסטן

פרס אהוב הקהל (3000 דולר) הוענק חואן פרז פלוריסטן

בהענקת הפרס הראשון, יצג את קרן פרט פרופסור פרופסור אריה שכנר, נשיא עמותת הצל ליבו של ילד

התחרות השנה התקיימה במתכונת חדשנית: שלב א' ושלב ב' של התחרות, הוקלטו מראש בחמישה מקומות  שונים בעולם: תל אביב, ניו יורק, לונדון, פוטסדאם ובייג'ינג. הרסיטלים בוצעו כקונצרט חי, אך ללא קהל באולם, כל מתחרה הקליט שני רסיטלים: רסיטל לשלב א', ביום ההקלטות הראשון ורסיטל לשלב ב' – למחרת, ורק הרסיטלים של אותם 16 מתחרים שהעפילו לשלב השני ישודרו בפועל במסגרת התחרות.

השופטים הקשיבו לנגינת המתחרים בשידור חי באינטרנט, יחד עם הקהל. ההליכים וההצבעות התנהלו  באמצעות זום.

"אני שמח שהצלחנו לקיים את התחרות השנה, למרות התנאים הלא פשוטים והמגבלות שהציבה לנו מגפת הקורונה", אומר אריאל כהן, המנהל התחרותי של התחרות, "לא רק שקיימנו אותה אלא הצלחנו למרות המגבלות לספק לקהל תחרות איכותית עם רמה מוזיקאלית ומקצועית גבוהה במיוחד אותה הציגו המתחרים השנה. כעת אנו סקרנים לעקוב אחרי התפתחות הקריירה של הזוכים ומצפים לראות אותם בשנים הקרובות  בשיא פריחתם והצלחתם."

התחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין החלה את דרכה ב-1974, ומאז מתקיימת אחת לשלוש שנים, בתל- אביב. התחרות נחשבת לאחת מתחרויות הפסנתר המובילות בעולם ומהווה קרש קפיצה משמעותי לזוכיה, בדרכם להכרה בינלאומית. חלק נכבד מכוכבי הפסנתר של ימינו, החלו את דרכם בתחרות רובינשטיין, ביניהם: עמנואל אקס (1974), גארהרד אופיץ (1977), אלכסדר קורסנטיה (1995), קיריל גרשטיין (2001), אלכסנדר גבריליוק (2005), איגור לוויט (2005), חאטיה בוניאטישווילי (2008), בוריס גילטבורג (2011), דניל טריפונוב (2011) ועוד. תחרות רובינשטיין היא לא רק תחרות פסנתר, אלא גם אירוע מוסיקלי מיוחד. כל שלבי התחרות פתוחים לקהל הרחב, שמגיע בהמוניו, ונהנה לשמוע את מיטב הכישרונות העכשוויים ומי שיהיו כוכבי המחר.