תגיות

, , , , ,

כשטכנולוגיה חדשנית פוגשת פרהיסטוריה:

תערוכת ״סודות הדינוזאורים״ רב חושית, מקורית ומפתיעה במיוחד
המסע בזמן מתחיל הקיץ במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה החל מ- 9.7

קרדיט צילום Mario Ilcampo

מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, פותח את הקיץ עם מסע מהפנט בזמן ומזמין את המבקרים לגלות את "סודות הדינוזאורים", חוויה רב חושית במימד חדש ופורץ גבולות, בו הדינוזאורים מתעוררים לחיים – פיזית וגם וירטואלית, בזכות טכנולוגיה חדשנית.

התערוכה לוקחת אותנו למסע גילוי דרך שלוש תקופות שונות בציר הזמן: טריאס, יורה וקרטיקון, ומציגה בהדרכות וגם בסיור עצמאי, איך הדינוזאורים התפתחו וכיצד השתלבו בסביבה ובין בני מינם, באמצעות 47 דינוזאורים אינטראקטיביים בגודלם האמיתי – ממידות ילדים ועד לגובה 7 מטרים ואורך של 15 מטרים, הפרושים בכל רחבי המוזיאון והפארק הפתוח.

בנוסף, נערכת במתחם חדש הקרנה היקפית וירטואלית של 360 מעלות בשילוב הרמוני של אורות וצבעים, הלוקחת את המבקרים לצלילה סוחפת עם חיות פרהיסטוריות תת ימיות, וגילאי 7 ומעלה יוכלו גם להיכנס למתחם חדשני של מציאות מדומה עם משקפי VR, ולחוות טיול בפארק היורה, הגורם להרגשה, שאנחנו נמצאים, פיזית, בתקופת חייהם ולצידם של הדינוזאורים, במרחק נגיעה ממש.

לאורך כל התערוכה יפעל מתחם פעילות ויצירה של חקר דינוזאורים מבית היוצר של המוזיאון וברוח גישתו הייחודית: למידה חווייתית ורב חושית מתוך משחק והנאה. לרשות המבקרים תעמודנה עמדות צילום, סרטונים ועוד, והמבקרים יגלו את התשובות לשאלות הכי מסקרנות: מתי הדינוזאורים חיו, איך נראה כדור הארץ בתקופתם, אילו חיות מתקופתנו התפתחו מהם, מדוע נכחדו ואיך אנחנו, עשרות ומאות מיליוני שנים אחריהם, יכולים לחשוף את סודותיהם הכמוסים ביותר.

קרדיט צילום Mario Ilcampo

לדברי יוסי אני, מנכ"ל המוזיאון: "במדעטק יש מקום לסקרנות. אנו שמחים לארח תערוכה כל כך מרשימה וחדשנית מהמבוקשות בעולם, עם תכנים מותאמים לכל הגילאים, שיפתיעו גם את מי שחושב, שהוא יודע כל מה שאפשר על הדינוזאורים. החדשנות הטכנולוגית מציבה את הדינוזאורים הכי קרוב אלינו מאי פעם".

התערוכה מתאימה לכל המשפחה והמבקרים בה יוכלו ליהנות גם מכל שאר הפעילויות במוזיאון: עשרים תערוכות מדע עם מאות מוצגים אינטראקטיביים להפעלה עצמית במגוון ענק של נושאים מדעיים מרתקים: אור וחושך, אסטרונומיה, מדעי החיוך, תופסים גובה – תעופה, המדע שמאחורי הקסמים המפורסמים, איך יוצרים אנרגיה ירוקה, שעשועי תעתועי ראיה ועוד, פארק המדע במוזיאון, המחולק לחצרות המציגות את פועלם של גדולי המדענים בהיסטוריה – ארכימדס, ליאונרדו דה-וינצ'י, סר אייזיק ניוטון, דניאל ברנולי, עם אפשרות להתנסות במוצגים הגדולים שברחבי הפארק. לצעירים מציע מתחם הגיל הרך מרחב התנסות, המשלב פעילות משחקית עם חוויה של הבנה מדעית טכנולוגית.

תערוכת "סודות הדינוזאורים" במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה, החל מ 9.7. מומלץ לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט במחיר 75 ₪ לכרטיס: www.madatech.org.il מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס. עד גיל 5 כניסה חינם. פתוח 7 ימים בשבוע, יש לעקוב באתר האינטרנט אחר שעות הפתיחה.