תגיות

, ,

INSIDERS – בכורה עולמית לזירה הדיגיטלית של רקדני להקת המחול הקיבוצית

12 יצירות מחול חדשות, שיצרו רקדני הלהקה,  פורצות את גבולות המרחב הבימתי.

התוצאה: חוויה קולנועית המעניקה למחול עומקים ורבדים חדשים

החל מה 1.8.21

להקת המחול הקיבוצית מציגה לראשונה את INSIDERS, זירה דיגיטלית החושפת יצירות מקוריות ואישיות של רקדני הלהקה. הפרויקט שיצא לדרך בתום שנת הקורונה, הפך בשיתוף פעולה עם צוות יוצרי קולנוע, בראשותו של במאי הקולנוע עומר בן דוד והמפיק אמיל בדר, לחוויה קולנועית מרגשת ומפתיעה של מחול עכשווי המעניקה לו רבדים ועמקים חדשים.

רקדני הלהקה, המתגוררים, מתאמנים ויוצרים יחד בכפר המחול הבינלאומי בקיבוץ געתון, בחרו לפרויקט את השם INSIDERS, המייצג את מסעם הפנימי במהלך שנת הקורונה, ובאותה עת מביא לידי ביטוי גם את תחושת השבטיות המעניקה נקודת מבט ייחודית על המתרחש בפנים ובחוץ.  הפרוייקט כולל 12 עבודות קצרות, של עד 10 ד' כל אחת, בהן ניתן לצפות אונליין באתר שהופק במיוחד לפרויקט.

עבור הלהקה היה זה תהליך מיוחד שהחל כעיבוד רעיונות ותנועות במבנה המוכר והמקובל, אך החיבור בינם לבין הבמאי הקולנועי  והשפה המשותפת שנוצרה בין עולם המחול ועולם הקולנוע, הוסיפה לעבודה מימדים חדשים שטרם התנסו בהם. במרחב החדש נוצרה פרספקטיבה רעננה ואחרת, ותהליך מעניין שאפשר להם לראות את העבודות באור אחר, גם באמצעות הדרך בה השתקפו היצירות שלהם בעיני רוחם של השותפים להפקה.

המנהל האמנותי של הפרויקט הוא מנהל 'קיבוצית 2' – נדב גל, אליו חבר צוות קריאייטיב שהוביל את הפרוייקט והיה מעורב בהפקתו, בהנהגתם של רקדני להקת המחול הקיבוצית, לאה בסודו-גרק שאף הגתה את הקונספט, דילאן טדלדי ומאי עשור.

הזירה הדיגיטלית ,INSIDERS תפתח לקהל הרחב החל מה 1.8.21 . רכישת כרטיס במחיר של 50 ₪, תאפשר צפייה בכל 12 היצירות למשך 24 שעות, וכן בתמונות ובראיונות מצולמים עם היוצרים.

קיומו של הפרוייקט התאפשר בסיוע מידטאון – מבית ישראל קנדה, שהעניקה את חסותה למיזם זה, ולקרן אנאתה של אורה סטיבה, שבתמיכתה נבנתה הפלטפורמה הדיגיטלית.

רמי באר, מנהלה האמנותי של להקת המחול הקיבוצית:  "על אף שבמהלך התקופה כולה, עבדנו יחד על היצירה החדשה, 'תעתוע', שתעלה על הבמות בקרוב, דווקא תהליכי היצירה והעבודה שנגעו  לזירה הדיגטילית, הם אלה שהביאו לידי ביטוי באופן הבולט ביותר את ההשפעה של שנת הקורונה על כל אחד ואחת מהרקדנים.  היה לי חשוב לאפשר סביבה פתוחה וניטרלית, ולהיות בה כמתבונן מהצד, שאינו מכוון ואינו מתערב בתהליך. משום כך יכולתי לגלות זוויות חדשות ולראות כיצד השנה הזו הצמיחה אותם, הן כבודדים והן כקולקטיב. היה מעניין מאוד לראות את הפרשנות והביטוי שלהם במדיום חדש, את שיתופי הפעולה שנוצרו ואת העשייה שלהם, באים לידי ביטוי גם בשלב התכנון וגם בשלבים של החזרות והביצוע. אני גאה בהם על התהליך ועל התוצר".

ומוסיפה אמירה תאומי מנכ"לית הלהקה: "מייד כשעלה הרעיון לבצע פרויקט בסדר גודל כזה, היה לי ברור שנצא איתו לדרך. זו זירה חשובה בכל כך הרבה מובנים. מייד כשהתחלנו, הרגשנו את ההתלהבות חוזרת אל הרקדנים ואל הצוות אחרי תקופה שבה היעדר ההופעות גבה מהם ומאיתנו מחיר רגשי כבד. בשיח שמתקיים וימשיך להתקיים עוד תקופה ארוכה על הקורונה, נוהגים לומר שהיא הביאה איתה אפשרויות ואופקים חדשים. אני יכולה בהחלט להעיד שהקורונה היתה עבורנו מקפצה להתפתחות, שכן היא חייבה אותנו לחשוב אחרת, להתנסות בכלים שאנחנו לא מכירים ולהיחלץ משבלונות והרגלים. היה לנו חשוב לחקור איתם יחד את המדיום הדיגיטלי לעומק, לגלות מחוזות חדשים וגם הזדמנויות שלא היינו חשופים להן קודם".

המנהל האמנותי של פרויקט INSIDERS  נדב גל: "ברגע שהפרויקט החל לנוע, הורגשה מייד אנרגיית חיים חדשה. כולנו חשנו כמו מתעוררים מתרדמת חורף ממושכת. כל אחד מחברי הלהקה, מאנשי הצוות והשותפים לפרויקט, היו נלהבים לשתף פעולה, לעזור, ליצור, לפתח, לעורר השראה ולהעניק כל מה שניתן. ימי הצילום שזלגו אל שעות הלילה המאוחרות, השיח המשותף עם  השותפים  הטכנאים, בניית התאורה, עיצוב הבמה, העיבודים המוזיקליים, היו כולם  חלק בלתי נפרד מהיצירה, והחזירו לנו, בתקופה לא פשוטה, את ההתלהבות והאנרגיה הסוחפת המוכרות כל כך בתהליכים של עשייה אמנותית חדשה והחשיפה שלה לאוויר העולם".

צילום עמרי ברזילי, Fascia – Eyal Hirsh

INSIDER

ניהול אמנותי : נדב גל , מנהל קיבוצית 2 / להקת המחול הקיבוצית

יצירת קונספט : לאה בסודו-גרק , להקת המחול הקיבוצית.                      צוות קריאייטיב להקת המחול הקיבוצית : נדב גל , לאה בסודו-גרק, דיליאן טדלדי , מאי עשור, גלית ליבשיץ מלמד

מפיק : אמיל בדר , במאי : עומר בן דוד , צלם : עמרי ברזילי

ואלה העבודות ב  INSIDERS:

Fascia – כוריאוגרפיה: מאי עשור, בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי, מפיק: אמיל בדר

משתתפים : מייגן דוהני, דיויד ורן קרטר, אריאנה דה פרנצ’סקו, טריסטיאן קרטר, ירדן עוז, איתי מאיר, רות בן דוד, סוג’ונג קים, מאי עשור. 

Palace – כוריאוגרפיה וביצוע: מייגן דוהני ואילייה ניקורוב

צילום: עמרי ברזילי Fascia – Eyal Hirsh

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

nor could i hold you   – כוריאוגרפיה: ת׳יאו סאמזוורט בשיתוף הרקדנים

משתתפים: רות בן-דוד, עדן בקרמן, ניצן ניסימוב, קשת בן-נעים, מאיה כהנוב

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

 FEA   – כוריאוגרפיה: מיכאל ואך. שותפה ליצירה ומבצעת: ניקה לילק

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

 NN   – כוריאוגרפיה וביצוע: ניקה לילק ונסטיה צ’סון

NN – Eyal Hirsh צילום: עמרי ברזילי

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

This Is Where I Am Now

כוריאוגרפיה: ניקולס גרלו  , שותפה ליצירה ומבצעת: אריאנה דה פרנצ’סקו

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

IF YOU MEET THE BUDDHA, KILL THE BUDDHA

כוריאוגרפיה: לאה בסודו-גרק. משתתפים : איתי מאיר, לואיג’י סיויטארז, נדב גל

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

Open Sky

כוריאוגרפיה: טריסטיאן קרטר.

משתתפים : דילאן טדלדי, ת׳יאו סאמזוורט, אילייה ניקורוב, איתי מאיר, איתמר גלינה, אילן גולבוביץ

צילום: טריסטיאן קרטר , צילום רחפן: אמיל בדר

 Golden Way

כוריאוגרפיה: ירדן עוז  . בכיכובה של עופרה שרון

משתתפים : ירדן עוז, אורן פרוינד, אילייה ניקורוב

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

Where You Left Me

Where You Left Me – Eyal Hirsh צילום: עמרי ברזילי

כוריאוגרפיה: דילאן טדלדי

מבצעת: לאה בסודו-גרק

צילום: דילאן טדלדי

Don't break

כוריאוגרפיה וביצוע: דילאן טדלדי

בימוי: עומר בן דוד , צילום: עמרי ברזילי , מפיק : אמיל בדר

INSIDERS

יצירה מקורית: לאה בסודו-גרק ודילאן טדלדי

משתתפים : נסטיה צ’סון, טריסטיאן קרטר, מייגן דוהני, מאי עשור, אריאנה דה פרנצ’סקו, אילייה ניקורוב, ירדן עוז, ת׳יאו סאמזוורט, ניקולס גרלו, ניקה לילק, מיכאל ואך, לואיג’י סיויטארז, דילאן טדלדי, לאה בסודו-גרק

הזירה הדיגיטלית ,INSIDER של רקדני להקת המחול הקיבוצית

תפתח לקהל הרחב החל מה 1.8.21 .

רכישת כרטיס במחיר של 50 ₪, תאפשר צפייה בכל 12 היצירות למשך 24 שעות, וכן בתמונות ובראיונות מצולמים עם היוצרים.