תגיות

,

להקת פלמנקו נטורל סניסיינטה 
יום ראשון, 22 באוגוסט בשעה 20:30, אולם דלל בסוזן דלל

״מי לא מכיר את הסיפור
השחוק המוכר השגור
סיפור ילדותי
אבל די ייחודי
סינדרלה עם טוויסט ספרדי.״

המקום בו פלמנקו וירטואוזי וקומדיה גרוטסקית נפגשים. דרך מחול, מוסיקה, שירה, משחק והרבה שמלות מתנפנפות הופך הסיפור ששמענו כבר אינספור פעמים להצגה משוגעת, קצבית, מצחיקה וסוחפת.       Cinderella with a Spanish twist

כתיבה ובימוי: יוסי צברי
כוריאוגרפיה וריקוד: שרון שגיא
רקדניות שותפות ליצירה: הדס נסטל, איווליסה גונזלס, רפאל אנדרליין.
מוסיקאים שותפים ליצירה: יהודה (שוקי) שוויקי, אופיר עטר ואתי גורי.
הפקה, ניהול חזרות והצגה: קרין לדרמן
תאורה: אמיר קסטרו
סאונד: דודי בל
ניהול, שיווק והפקה: פלמנקו נטורל
הופק בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות ובתמיכתה האדיבה של קרן עדי

אורלי פורטלפקרוני فكروني Fakarouni
יום חמישי, 26 באוגוסט בשעה 20:30, אולם דלל בסוזן דלל


"יצירת מחול זו היא שיר אהבה לאהבה, לכל אהוביי ומאהביי, שיר הלל ליכולת להיות אישה אוהבת שאינה תלויה באהבה." – אורלי פורטל

פקרוני הוא מחול תשוקה סוחף, ריקוד פולחן סוער, החושף מנקודת מבט מאוד אישית את הקשר בין הגוף הזמני לאהבה הנצחית על רקע פסקול שירתה של אֻםּ כֻּלְת'וּם בהקלטה מהופעה חיה, "קולה של אומה". את היצירה, שבה בוחרת אורלי פורטל, לראשונה, לרקוד עם גברים, מלווה קולה של "הגבירה", אשר פילסה לעצמה דרך בעולם גברי פטריארכלי והיתה לסמל תרבות, מקור השראה לחופש ולביטוי נשי גאה שאינו נכנע לתכתיב הגברי. הנשים משמיעות קולן, המחוללת ו"כוכבת המזרח" חוברות לדואט שאינו תלוי בזמן, בהקלטה מימים עברו ועל הבמה בזמן אמת, מלוות את הגברים אשר אימצו אל לבם את שפת המחול הייחודית של פורטל. תרבות תנועת האגן כתנועה חברתית המחבקת מסורת ופולקלור שכל אחד ואחת מביאים עמם, קיבוץ גלויות אסלי – נאמן למקור ומעודכן. גבולות המגדר מיטשטשים כאשר משחקי כוח עתיקים נבחנים לעומק ומתגבשת הגדרה חדשה של גבריות סמכותית ונשיות פורצת דרך. מחול קברט וירטואוזי עכשווי המהלל את התנועה הטקסית של הגוף הרוקד במפגן מרתק של מיתוס התשוקה והחירות לזהור בה, הן כגבר והן כאישה.
היצירה פותחה במסגרת תוכנית שהות אמן במרכז סוזן דלל.

אורלי פורטל היא רקדנית, כוריאוגרפית, מורה למחול, מטפלת בתנועה ובקול, חוקרת פולקלור מרוקאי והמפתחת של שפת מחול ייחודית המתמקדת בתנועתיות הטבעית של הגוף וביצירת תנועה המכבדת את המבנה הפיזי והנפשי. דרך היצירה מציגה פרשנות עכשווית למסורות עתיקות ומשלבת אלמנטים מן המחול המודרני העכשווי, קונטקט אימפרוביזציה, פלדנקרייז וריקודי בטן.
 כוריאוגרפיה: אורלי פורטל
רקדנים: אנדרסון בראז, ארתור אסטמן, ארז זוהר
מוזיקה: "פקרוני" מילים – עבד אל-ואהב מוחמד, לחן – מוחמד עבד אל-ואהב, ביצוע – אום כולתום
עיצוב תאורה: נדב ברנע
עיצוב תלבושות: רוסלו שמריה
ניהול הצגה: קרין לדרמן
תרגום השיר פקרוני לעברית: מרזוק אל-חלבי
כתיבה ועריכת תוכן: דפנה בן יוסף ואורלי פורטל

להקת המחול קמע – “קומזיץמאת תמיר גינץ
יום חמישי, 26 באוגוסט בשעה 19:00, סטודיו זהבה וז'אק בסוזן דלל


צילום: כפיר בולוטין

לראשונה מעלה הכוריאוגרף תמיר גינץ מופע זירה ללהקת המחול קמע בבכורה עולמית. ב"קומזיץ" הצופים מוזמנים לחגיגה של מסורת וריטואל המחבר אותנו זה לזה במזרח תיכון הבא לידי ביטוי הן בשפת המחול הארצית של גינץ והן בבחירות המוזיקליות. במופע שזורים קטעים נבחרים מהיצירות "במדבר דברים" ו"מנמוזין", שעובדו מחדש לזירת התרחשות של 360° לצד חומרים תנועתיים חדשים. קומזיץ כשמה כן היא, יצירה שמבקשת לשבת יחד ביחד, אחרי תקופה ארוכה של נבצרות, ומבקשת לאגד את כל המשתתפים, ולו לשעה, לשמחה אחת. כמו פעם…

תמיר גינץ
יסד בשנת 2002 את להקת המחול קמע, יצירותיו של תמיר גינץ מתאפיינות בשפת תנועה אישית עשירה ומאתגרת ובאמירה דרמטית חזקה ומרגשת. עבודותיו זכו לשבחי הביקורת והועלו ברחבי העולם .בהצלחה מרובה.
כוריאוגרפיה: תמיר גינץ
רקדנים: להקת המחול קמע
מוזיקה: קולאז'
עיצוב תלבושות: עמליה יקיר

הופעות במרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון

ספטמבר 2021

להקת המחול קמע זעם

יום רביעי, 1 בספטמבר בשעה 20:30, באולם דלל בסוזן דלל
יום חמישי, 2 בספטמבר בשעה 20:30, באולם דלל בסוזן דלל


צילום: כפיר בולוטין

להקת המחול קמע גאה להציג את זעם, היצירה החדשה של תמיר גינץ.
ביצירה, גינץ נוגע בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו והכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה. זו עבודה רלוונטית, עוצמתית ומטלטלת על הקרע מבפנים, בביצוע 12 רקדנים בין לאומיים.
תמיר גינץ יסד בשנת 2002 את להקת המחול קמע, יצירותיו של תמיר גינץ מתאפיינות בשפת תנועה אישית עשירה ומאתגרת ובאמירה דרמטית חזקה ומרגשת. עבודותיו זכו לשבחי הביקורת והועלו ברחבי העולם בהצלחה מרובה.

"מחול טעון ברגשות…" אורה ברפמן, Jerusalem Post
"מופע עוצמתי ויפהפה עם כוריאוגרפיה מדהימה", רותי קינן, פורום אירועי תרבות.

כוריאוגרף: תמיר גינץ
רקדנים: להקת המחול קמע
מוזיקה מקורית: אבי בללי
עיצוב תלבושות: ענבל בן זקן
עיצוב תאורה ובמה: שי יהודאי

וואקאלישס רויאלז

יום שישי, 3 בספטמבר בשעה 21:00, סטודיו זהבה וז'אק דלל

ווקאלישס הוא הרכב ווקאלי נשי המבצע עיבודים מקוריים לשירים אהובים בעברית ובאנגלית, בניצוחו של עידן-חיים דוד. ההרכב מונה כ 15 נשים ומופיע עם רפרטואר מגוון של שירים וביניהם יש לי סיכוי (אביתר בנאי), פצעים ונשיקות (מוניקה סקס), הכעס (רוקפור), מספר מחרוזות מפתיעות ועוד

ניצוח ועיבודים מוסיקליים: עידן חיים דוד

כלי הקשה: נועם ליבסקינד

חברות ההרכב: אודליה גוריאל אזולאי, אורלי יקיר, איה מטמון, דורית אהרון, הילה גרייבר, טלי הכט, יטבת פלטר-דיציאן, יעל שילוני, ליאנה גרי, מאיה לודמר, מיקה נטוביץ מנצור, מריה אסנס, עדי גילן, שירי פייבל, שלי וקסלר, שרה תירוש

תיאטרון מחול אבשלום פולק פלישה לחלל

יום חמישי, 23 בספטמבר בשעה 19:00, אולם ירון ירושלמי בסוזן דלל
יום שישי, 24 בספטמבר בשעה 14:00, אולם ירון ירושלמי בסוזן דלל

תיאטרון מחול אבשלום פולק – מזמין אתכם לפלוש יחד איתנו בחזרה לחלל ההופעות, עם מופע מחול-תיאטרון עשיר וייחודי, שהצפייה בו היא חוויה מהנה ואסתטית.
פלישה לחלל ממשיך את סגנונה הייחודי של הלהקה, עם מחול מלא בהבעה, ברגש ובתוכן. המופע מציג מבט ביקורתי ומשעשע על המציאות ולוקח את הצופים אל מסע בו נשזרים יחד קטעים חדשים לצד קטעים מחודשים, והכל עם ההקפדה, הכישרון וההומור הייחודיים ללהקה.

ניהול אמנותי: אבשלום פולק
ניהול חזרות: מיכל אלמוגי
משתתפי הלהקה: צבי פישזון, נגה הרמלין, מץ ואן רוסום, מרתה ינקובסקיה, נעה הן, אחינועם חי, שחר חנין, שי קוקוי, תמיר גולן, רבקה לאופר

להקת קולבן דאנס לחודים

יום חמישי, 23 בספטמבר בשעה 20:30, אולם דלל בסוזן דלל


צילום: עיסא פריג'

להקת קולבן דאנס חוגגת 25 שנים של מסע מופלא מרגע הקמתה על ידי הכוריאוגרף והמנהל האמנותי שלה- אמיר קולבן – ועד היום. המופע "לחודים" הוא שיאה של החגיגה ועולה במופעי בכורה.

"לחודים" היא נקודת מפגש ביננו כיצורים בשר ודם לבין העולם הדיגיטלי שעוטף אותנו. המופע חושף את הקהל לדימויים של מרחב דיגיטלי עכשווי. הוא מערבב סמלים ומשבש דימויים ועולמות במרחב הדיגיטלי אליו אנו נשאבים ומושלכים. היצירה נעה בין רמות שונות של מציאות בלי לחתור להגדרה ברורה מתי היא נמצאת איפה כי מעולם לא היינו מחוברים כל כך, ואולי מעולם גם לא היינו בודדים כל כך.

מאת: אמיר קולבן
עיצוב תאורה: שי יהודאי
עיצוב מדיה: אמיר קולבן/פיקה מגאריק
עיצוב במה ופסקול: אמיר קולבן
עיצוב תלבושות: ענבל בן זקן
רקדנים/שותפים ליצירה: יעל אבירם, אילה אבירם, לורלין אנדריי, מור בירגר, סוניה זוולסקה, שני חדשי, הראל גרז'וטיס, סיימון נאגי, פטריק דה האן
ניהול להקה וניהול חזרות: מיכל הירש
ניהול חזרות: נועה רוזנטל
צילום: רותם ברק, אלי כץ

להקת יסמין גודרמתרגלים אמפתיה # 3
יום שישי, 24 בספטמבר בשעה 21:00, אולם דלל בסוזן דללצילום: תמר לם

בפעם הראשונה מזה עשרים וחמש שנות יצירה ללהקה, גודר יוצרת ומבצעת מופע באורך מלא לבדה. באביב 2020, יסמין החלה לעבוד על יצירה חדשה – מתרגלים אמפתיה #3 – מופע סולו בביצועה שיעלה בבכורה בחודש יולי 2021, Festival Frankfurter Positionen  ב-Mousonturm, פרנקפורט. הסולו מתמקד באותן שאלות ונושאים אותם גודר חקרה עם הלהקה מזה שנתיים סביב המושג אמפתיה, אבל הפעם מחזיר אותם חזרה אליה, אל הגוף והמהלכים האישיים שלה. היצירה מתרגלים אמפתיה #3, הנוצרת בזמן התפשטות נגיף הקורונה, בתקופה של התכנסות ובידוד הנחווים באופן גלובלי, מהדהדת ומתכתבת עם תכנים אלו, ועם השאלות הפנימיות על טיפול ודאגה עצמית, וכיצד שניהם פותחים מרחבים חדשים של גילוי. 

מאז 2019 להקת יסמין גודר מפתחת פרויקט מחקר תחת השם מתרגלים אמפתיה, ומתוכו מתפתחת סדרה של תרגולים, סדנאות, מפגשים קהילתיים ומופעים. כל אחת מהפעולות הללו חוקרת את המושג 'אמפתיה' דרך מגוון פריזמות וגישות, מתוך רצון לבדוק מה מאפשר לנו להיחשף רגשית. מה גורם לנו להזדהות עם אחרים ועם עצמנו כאשר נוצר מרחב בטוח לפעול בתוכו? וכיצד ניתן לפתח פרקטיקות, טקסים, כוריאוגרפיות ושירים אשר יאפשרו לנו להיחשף למורכבות של עצמנו ואחרים?
 
יסמין גודר נולדה בירושלים וגדלה בניו-יורק. בשנת 1999 חזרה גודר לחיות בישראל והקימה את להקת יסמין גודר. הלהקה הציגה רבות בישראל ובחו״ל במסגרות מגוונות, ביניהן פסטיבל מרכז לינקולן, ההאו בברלין, טאנזהאוס NRW בדיסלדורף, פסטיבל המחול של מונפלייה, פסטיבל B-motion בסאנו דל גראפה, קונסטנפסטדסארטס בריסל, בית האופרה של סידני ועוד. לאורך השנים יסמין זכתה בפרסים רבים וביניהם פרס הבסי בניו-יורק בשנת 2001, פרסי משרד התרבות לכוריאוגרפית ולביצוע להקת מחול, פרס רוזנבלום של עיריית תל אביב, פרס לנדאו של מפעל הפיס ועוד. בשנת 2015 גודר יזמה את פרויקט "קהילה בתנועה" הכולל שיעורי מחול דו-שבועיים לאנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון, פיתוח מופעים בביצוע משתתפים עם יכולות פיזיות מגוונות והפקת כנסים בינלאומיים בנושא מחול וקהילה.
 
יצירה, כוריאוגרפיה וביצוע: יסמין גודר
דרמטורגיה וניהול חזרות: ניר וידן
דרמטורגית הפרויקט ״מתרגלים אמפתיה״: מוניקה ג׳ילט
אובייקטים: גילי אבישר
עיצוב קונסטרוקציה: גילי גודיאנו
עיצוב תאורה: תמר אור
מוזיקה: Beating Stick: Track 4 from the album Stick Music by Clogs
Composed by Padma Newsome; Arrangement by Padma Newsome; Performed by Jennifer Choi, Erik Friedlander, Bryce Dessner, Padma Newsome
Asaf Avidan – Different Pulses
מוזיקה מקורית: ליאור פינסקי
עיצוב תלבושות: שירלי איציק
ניהול הפקה: עומר אלשייך
ניהול אדמיניסטרטיבי: זהר אשל עכו 

להקת הפלמנקו הישראלית שלגיה ושבעת הגמדים
יום שבת, 25 בספטמבר בשעה 11:30, אולם דלל בסוזן דלל

עיבוד חדש ומקורי לכל המשפחה לסיפור הקלאסי של שלגיה המושלכת אל היער על ידי המלכה הרעה, שם היא נקלעת לשלל הרפתקאות מרתקות. היא מתגברת על שדוני היער האכזריים, מוצאת נחמה בידיה של הלבנה הטובה ופוגשת את שבעת הגמדים המצחיקים. כשהמלכה מגלה ששלגיה חיה למרות הכול, היא מחליטה לעשות מעשה ולהפטר ממנה אחת ולתמיד…  אך לבסוף בכוח האומץ, האמונה והאהבה שלגייה זוכה בנסיך- בחיר ליבה.

מופע תיאטרון -פלמנקו מיוחד, צבעוני וקסום המשלב פסקול של מוסיקת פלמנקו, מוסיקה קלאסית ומוסיקה עכשווית.

ניהול אמנותי וכוריאוגרפיה: מיכל נתן
רקדנים: להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS 
טקסט: יאיר שיינפלד
קולות מראה: גלית גיאת
ייעוץ אמנותי: רענן פררה ומשה בן שושן
עיצוב תלבושות ותפאורה: רומי קיסילוב, בית הספר לעיצוב אמנויות הבמה של רקפת לוי.
עיצוב תאורה: יעקב ברסי    
ניהול, שיווק והפקה: קרן רגב

".. הריקודים השתלבו בצורה טבעית במחזה, בתמהיל יפה של סיפור וקצב.. הילדים היו מרותקים לבמה במשך כל ההופעה.. קסם של אגדה הוא כותרת מצוינת לחוויה שעברה על הצופים.."
נגה שביט-רז, הארץ

"..עשוי היטב, מהתלבושות והתפאורה המושקעות, דרך פרופרוציה נכונה בין פלמנקו למשחק ועד הטקסט המלווה את ההפקה בעברית יפה ותקנית, בחריזה מוצלחת ובהבלחות של הומור… 
משהו טוב ואיכותי לילדים.." נעמה לנסקי, ישראל היום

לכל המופעים ניתן לרכוש כרטיסים בקופות או באתר  https://www.suzannedellal.org.il/

אודות מרכז סוזן דלל

מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון, הינו המרכז המשמעותי ביותר למינוף המחול בישראל מזה שלושים שנה, מרכז תרבות ישראלי השוכן במתחם אשר נמצא בשכונת נווה צדק שבתל אביב. המרכז הוכרז כזוכה פרס ישראל בתחום אומנות המחול לשנת 2010.

לכל המופעים ניתן לרכוש כרטיסים בקופות או באתר  https://www.suzannedellal.org.il/