תגיות

,

אירועים ותערוכות בבית ליבלינג – יוני 2022

https://www.lieblinghaus.org/

הבניין עולה לגג

8.6.22 | בשעה 16:30 | כניסה חופשית בהרשמה באתר

בערב זה על הגג נקיים יריד יוזמות ורעיונות מקיימים לבניין שלכם – לחיים בריאים, שלווים וכלכליים לקהילת הדיירים. נחגוג את המרחב החמישי במסגרת אירועי ׳גג עדן׳ – פסטיבל הגגות שהגיע לארץ לפני שנה על יד ׳מוסללה׳ הירושלמים והשנה מתקיים גם על גגות תל אביבים.

קרדיט נעם נוי

הגגות העירוניים מימשו בעבר את ייעודם; שימשו את דיירי הבניינים באופן קבוע והיוו מרחב לגיבוש הקהילה. אותם גגות מהווים היום שכבה עירונית חדשה ומלאת פוטנציאל לשימושים שונים שיכולים לשנות את החיים העירוניים. בואו לראות אילו יוזמות ורעיונות יכולים לשנות את הבניין ואת הקשרים האנושיים עם שכינכם מהחניה ועד הגג: שיתוף רכבים בבניין, התקנת פאנלים סולאריים, הקמת מערכת הידרופונית לגידול ירקות, מרקטפלייס לשטחים פתוחים, טיפים לגידול עציצים, שיפוצים ירוקים ועוד.

במהלך הערב נקיים ניסוי פרפורמטיבי על הגגות המקיפים את בית ליבלינג בשעת בין ערביים. פעולה המבקשת ליצור מרחב אופקי חדש לשיחה בין שכנות ושכנים, בהובלתן של לילך שטיאט ועלית קרייז / תוכנית רזידנסי בית.בניין.

קרדיט נעם נוי.

כהמשך ישיר של אותה רוח חדשה שאיפיינה את "הבניין" בעבר, פועלת בחודשים האחרונים תכנית ׳בית.בניין׳ – בבניינים נבחרים ברחבי העיר ובתכנית רזידנסי בבית ליבלינג. התכנית עוסקת בהיבטים שונים של מושג הבית המשותף ובעידוד יוזמות תושבים ותושבות ליצירת סביבת חיים מטיבה ובריאה וקידום אורח חיים מקיים בבניין.

תכנית בית.בניין הינה יוזמה משותפת לבית ליבלינג והרשות לאיכות סביבה וקיימות.

16:00 סטודיו פתוח (פעילות בהרשמה מראש)

16:30 יריד הבניין המשותף – דוכנים, מוסיקה ונשנושים

19:15 פרפורמנס – בין גגות וערביים. לילך שטיאט ועלית קרייז / רזידנסי תכנית בית.בניין

ערב סיפורים אמיתיים: שכנים

20.6.22 | בשעה 20:00 | 60 ש"ח בהרשמה מראש באתר

בערב של אמנות הסיפור שבעל-פה יספרו שישה דוברים סיפור שקרה באמת: על מה ששכנים לימדו אותם על החיים, ועל מה שהחיים לימדו אותם על יחסי שכנות. 

טל פרידמן, סתיו שפיר, טל בדיחי, ליהי גרוס אביטל, זיזו ויובל גטרויר ישתתפו בערב "סיפורים אמיתיים" מבית היוצר של "סדנאות הבית" – בית הספר לכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי. הפורמט, שנולד בהשראת מודל ניו-יורקי, סוחף קהל רחב ומגוון. המפגש במסגרת סדרת מפגשי "סיפורים אמיתיים" המתקיימים בבית ליבלינג ועוסקים בנושאים אורבניים. 

את הסיפור השביעי יוכל לספר מישהו מהקהל. אולי את.ה?

סיורים בבית ליבלינג:

הסיפור שמאחורי בית ליבלינג 

ימי שבת | בשעה 12:00 | 30 ש"ח בהרשמה באתר

בסיור בבית ליבלינג נסביר מדוע הבניין הוא דוגמה מייצגת לאדריכלות הסגנון הבינלאומי בתל אביב, נשמע את סיפורי המשפחות שהתגוררו בו ונבחון כיצד והאם הצליחה האדריכלות העכשווית לשמר את רוח המקום. נבקר גם בתערוכות המוצגות בבית ליבלינג ומעלות לדיון סוגיות חשובות בהיסטוריה של העיר הלבנה ובחיי היום־יום שלה. הסיור בהדרכת אדריכלים, מתכננים, ויוצרים מצוות בית ליבלינג.

הסיור האורבני

24.6.22 | בשעה 11:00 | 60 ש"ח בהרשמה באתר

מנהלת בית ליבלינג שירה לוי־בנימיני, העוסקת בתכנון ערים, תדריך סיור המשלב התבוננות ביקורתית במרחב הציבורי המשתנה תוך דיון בסוגיות אקטואליות של שימור ושל תכנון עירוני המעסיקות את מתכנני העיר. הסיור יתמקד במתחם ביאליק–אלנבי, מיקרוקוסמוס אורבני מרתק, שדרכו תידון העיר המשתנה לנגד עינינו. 

סטודיו לילדים

ימי רביעי, בשעה 16:00 | ימי שבת, בשעה 10:00 | 30 ש"ח / 20 ש"ח לבעלי דיגיתל בהרשמה מראש באתר

אנחנו מזמינים ילדות וילדים לשעתיים של יצירה בסטודיו של בית ליבלינג, מרחב פתוח לעשייה המציע את היצירה ככלי שבאמצעותו אפשר לחקור, ללמוד ולחוות את העולם. במהלך הפעילות בסטודיו אנו מיישמים את הפדגוגיה הנהוגה אצלנו, בבית הספר של העיר, המתרכזת בפיתוח תהליכי חשיבה על ידי עשייה ועניין עצמי: בזמן העשייה תהליכי חשיבה מתגבשים, יכולת ההבנה מעמיקה ואנו פתוחים לחשוב, ללמוד בעצמנו ולממש את הרעיונות שלנו תוך סקרנות למתרחש בסביבתנו. בסטודיו אנו מפתחים ומתרגלים מיומנויות ליצירה עצמאית באמצעות חומרים וכלים ייחודיים, ללא נוכחות הורים, ובליווי אנשי מקצוע מעולם האדריכלות, העיצוב והאמנות.

*** הפעילות מיועדת לילדים מעל גיל 5 ***