תגיות

,

ברסלב  – בטהובן –  ברסלב

מופע בכורה של תיאטרון האינקובטור

בפסטיבל ישראל

 

צילום ערן פיטוסי

צילום ערן פיטוסי

המופע בבימויו של יוסי יזרעאלי משתייך לסוגה חדשה וייחודית של תיאטרון יהודי – “תיאטרון בית מדרש”. השחקנים פועלים כשליחי ציבור ומייצגים טקסטים של ר’ נחמן מברסלב ללא תחפושת, כפי שהם. זהו מופע תיאטרלי, טקס זיכרון, לימוד, כינוס – כל אלה גם יחד. השילוב בין המוסיקה של בטהובן והטקסטים של ר’ נחמן מברסלב מעניק לטקסטים מימד אוניברסלי שתפקידו לחשוף את אוצרותיו של ענק הרוח הזה בפני אוכלוסייה רחבה, החווה את יהדותה באורח חופשי מכבלי האורתודוכסיה.

צילום ערן פיטוסי

צילום ערן פיטוסי

עיבוד ובימוי: יוסי יזרעאלי, ניהול מוסיקלי: בועז טרסי, פסנתר: ניזאר אלכאטר, סופרן: ליאן אהרוני, בריטון: נתנאל זלבסקי, שחקני תיאטרון האינקובטור: יאיר להמן, דורית ליליאן, עמית אולמן

לתיאטרון האינקובטור נוכחות חסרת תקדים השנה בפסטיבל ישראל- חמישה מופעים

בנוסף לבכורה של ברלסב-בטהובן ברסלב  התיאטרון יעלה במסגרת הפסטיבל לראשונה באנגלית את המחזמר הבלשי עטור השבחים "העיר הזאת", ואת ההצגה החדשה "מקבת" – עיבוד ספוקן וורד (שירה מדוברת/ שירת רחוב) על פי ובעקבות המחזה המפורסם של ויליאם שייקספיר, מבוצעת על ידי שישה שחקנים/יוצרים שתרגמו ועיבדו את המחזה לכדי יצירה מוזיקלית משלהם. הצגה נוספת אשר תעלה בפסטיבל הינה "פפפפ"- פארסה שחורה המגוללת את סיפורה של צוללת דולפין, אי-שם במימי המפרץ הפרסי אשר מפקדה מחליט על דעת עצמו לקחת את העניינים לידיים ולעשות אחת ולתמיד סדר במזרח התיכון. המופע בהשראת היצירות  Dr. Strangelove"" סטנלי קובריק ו- 'Fail Safe' של סידני לומט.

צילום גאיה טרטל

צילום גאיה טרטל

כמו כן, התיאטרון יעלה לכבוד הפסטיבל במופע "אינקו סטריט" תיאטרון רחוב. שלוש דמויות של עורבים איטלקים בתלבושות ממסוגננות אשר יווצרו עבור הפסטיבל וידאגו לקהל אשר מגיע – הם ישעשעו יפתיעו ירקידו וישפיעו על מצב רוחם של הבאים, הדרקון האדום האדיר אשרידלג בחן מעל ראשי האורחים באי הפסטיבל, אשר יחזו בפלא שחשבו שהוא אינו קיים. ואקרו-קוברה, שלושה שחקנים בבגדי גוף מרשימים יפתיעו את הקהל בתרגילי אקרובטיקה.

אינקו סטריט קרדיט יחצ

תיאטרון האינקובטורהוקם בשנת 2005 ומורכב משחקנים בוגרי הסטודיו למשחק ניסן נתיב בירושלים. התיאטרון נוסד, בתמיכת קרן ברכה, על מנת לשמש חממה לעשייה ויצירה בתחום התיאטרון והתרבות בעיר ירושלים. בתיאטרון פועלים כ- 50 שחקנים ויוצרים. האינקובטור מעודד יצירה מקורית ושחקניו שותפים בתהליך היצירה על כל שלביו. כל שחקן מגיע עם יכולות מגוונות – כתיבה, מחול, פנטומימה, תיאטרון חזותי, אקרובטיקה, שירה ומוסיקה הבאים לידי ביטוי ביצירות התיאטרון. אופיין של מרבית הצגות התיאטרון הומוריסטי, סאטירי וכמובן מקורי.

צילם יודן עבאדי

צילם יודן עבאדי

במהלך 9 שנות פעילותו הועלו הצגות "תיאטרון האינקובטור" למעלה מ – 1300 פעם על במות העיר ירושלים, ברחבי הארץ ובפסטיבלים בעולם.

התיאטרון פועל במשכן הקבע שלו, בית מזי"א לתיאטרון, במרכז העיר ירושלים. ובאולם "צוותא" בתל אביב.

 

 

ברסלב בטהובן ברסלב – 10 ביוני, 11 ביוני ו12 ביוני בשעות: 19:00 ו21:00 במכון שלום הרטמן בירושלים. מחיר: 100 ₪ טל' לרכישת כרטיסים: 02-6237000 / 6226*

THE CITY(העיר הזאת באנגלית) – 14 ביוני, מוצ"ש בשעה: 21:30 בבית מזיא בירושלים מחיר: 70 ₪ טל' לרכישת כרטיסים: 02-6543004  

https://www.youtube.com/watch?v=jDoHXAmK7tg&hd=1

פפפפ – 5 ביוני, יום חמישי בשעה: 21:30 בבית מזיא בירושלים
מחיר: 70 ₪ טל' לרכישת כרטיסים: 02-6543004  

מקבת – 7 ביוני, מוצ"ש בשעה: 21:30 בבית מזיא בירושלים
מחיר: 70 ₪ טל' לרכישת כרטיסים: 02-6543004  

"אינקו סטריט" תיאטרון רחוב

30 במאי, שישי, 16:00 בשרובר בתיאטרון ירושלים

31 במאי, שבת, 12:30 בימקא

7 ביוני, שבת, 12:30 בימקא

14 ביוני, שבת, 22:30 בשרובר בתיאטרון ירושלים